آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟ , سبک زندگی , روانشناسی خانواده , خودشناسی , زندگی

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟ | روانشناسی خانواده |

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

 

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

آیا تا به‌ حال توجه کرده‌اید که وقتی دفتر کارتان را با عصبانیت ترک می‌کنید، در خیابان و مترو هم حقوقتان نادیده گرفته می‌شود؟ البته نقطه مقابل این مطلب هم صحیح است و وقتی‌که عاشق می‌شوید دنیا برایمان بی‌نهایت متفاوت به‌نظر خواهد رسید.آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

جهان آیینه است. آنچه را درون خود احساس می‌کنید، در دنیای بیرون به‌دست می‌آورید و دقیقاً به همین علت است که نمی‌توانید با تغییر دنیای بیرون زندگی را اصلاح کنید. اگر مردم کوچه و خیابان رفتار دوستانه‌ای ندارند، عوض‌کردن خیابان مشکل را حل نمی‌کند. اگر در محیط کارتان هیچ‌کس به شما احترام نمی‌گذارد، تغییر شکل مشکل شما را حل نخواهد کرد…

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟درک وارونه مشکلات!

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟ , سبک زندگی , روانشناسی خانواده , خودشناسی , زندگی

اکثر ما موضوع را وارونه فهمیده‌ایم! ما یاد گرفته‌ایم که اگر شغلمان را دوست نداریم، باید آن را عوض کنیم. اگر همسرمان را دوست نداریم، باید از شریکمان جدا شویم. البته گاهی تغییر شغل یا جدایی تصمیم درستی است، اما اگر هم‌زمان فکر خود را تغییر ندهیم، کم و بیش همان شرایط برایمان تکرار خواهد شد.آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

برای مثال: سپیده و همسرش حمید از ساعت نُه تا هفده کار می‌کنند؛ اما حمید در امور خانه و نگهداری کودکان به سپیده کمک نمی‌کند. شب‌ها با دوستانش بیرون می‌رود و آخر هفته‌ها هم به کوه. سپیده احساس می‌کند حمید با او مانند خدمتکار رفتار می‌کند؛ بنابراین همواره بسیار عصبانی است، اما مشکل اصلی حمید نیست؛ بلکه خودِ سپیده است! تا وقتی سپیده احساس می‌کند خدمتکار خانه است، با او همانند خدمتکار رفتار خواهد شد.آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

برای تغییردادن زندگی، سپیده باید برای خودش ارزش و احترام قائل شود و تنها در این صورت است که از حمایت حمید و دیگران بهره‌مند خواهد شد. همه‌چیز همیشه به خود ما بستگی دارد.

 

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟به آن‌ها ربطی ندارد

خیلی‌ها هرگز اصل موضوع را درک نمی‌کنند! آن‌ها تمام عمر خود را صرف سرزنش‌کردن دیگران می‌کنند؛ درحالی‌که در اصل این موضوع هیچ ربطی به دیگران ندارد.

اگر احساس کنید کارتان بی‌ارزش است یا حقوقتان بسیار کمتر از حق شماست، آنگاه کارفرمایی نصیبتان می‌شود که هیچ حقوقی به شما نخواهد داد.

اگر احساسات خود را نادیده بگیرید، همکارانی نصیبتان خواهد شد که احساسات شما را نادیده می‌گیرند. اگر از اندام درشت خود بیزار باشید، همسری پیدا می‌کنید که به اندامتان می‌خندد و…

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟شب خاطره‌انگیز

زندگی همواره در حال منعکس‌کردن احساسی است که درباره خویشتن خود داریم؛ برای مثال، تصمیم گرفته‌اید امشب به همراه همسرتان برای داشتن شبی خاطره‌انگیز به رستوران محبوب خود بروید. برای رزرو میز تماس می‌گیرید و متوجه می‌شوید که همه میزها از قبل رزرو شده‌اند. درنهایت، این مکالمه شکل می‌گیرد:

ـ متأسفم، همه میزها پُر هستند.

ـ منظورت چیه که میزها پُرَن؟

ـ منظورم اینه که همه میزها رزرو شدن…

ـ من مشتری دائمی شما هستم! هرجور که شده برام جا پیدا کنید!

ـ متأسفم.

گوشی را روی میز می‌کوبید: «لعنتی! امشب باید یه شب رؤیایی می‌شد.» حالا عصبانی شده‌اید.

رستوران دیگری را انتخاب می‌کنید. غذایش خوب نیست. در مسیر بازگشت به خانه، با همسرتان جروبحث می‌کنید و شب خاطره‌انگیزتان با مسمومیت غذایی به‌پایان می‌رسد.

اما در نگاهی دیگر…آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

«متأسفم، همه میزها پُر هستند.» و در پاسخ، شما می‌گویید:‌ »بسیار خوب، تا امروز بیست‌بار در رستوران شما غذا خوردیم، یک بار هم جای دیگه رو امتحان می‌کنیم.»

با دوستتان، که بهترین رستوران‌های شهر را می‌شناسد، تماس می‌گیرید. او رستوران جدیدی را به شما پیشنهاد می‌کند که نزدیک‌تر از رستوران قبلی است. طعم غذا فراموش‌نشدنی است، با زوجی که نزدیک شما نشسته‌اند، خوش‌وبش می‌کنید و متوجه می‌شوید که با هم همسایه هستید. دوستان جدیدی پیدا می‌کنید و خاطرات دیگر. آیا این نگاه بهتر نیست؟

آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟ , سبک زندگی , روانشناسی خانواده , خودشناسی , زندگی

قاعده زندگی آیا زندگی با شما سر جنگ دارد؟

اگر باور داشته باشید که زندگی با شما سر جنگ دارد، قطعاً چنین خواهد شد؛ اما برای زیستن، راه دیگری هم وجود دارد: «ایمان داشته باشید که جهان هستی، همواره در تدارک نقشه‌ای برای شادکردن و خوشبختی شماست. همدلی، وفاق و توازنی که در دیگران به دنبالش می‌گردید، در خویشتن جستجو کنید. اگر خودتان را بپذیرید، دیگران هم شما را می‌پذیرند و اگر به خودتان عشق بورزید، دیگران هم شیفته شما خواهند شد. شما خالق دنیای خود هستید. به متقاعدکردن دیگران نیازی نیست، فقط باید احساس کنید که متفاوت هستید.»

هر آنچه در زندگی‌تان پدیدار می‌شود از قبیل شوق و لذت، زخم و جراحت، وفور یا کاستی، همه و همه انعکاس دقیق اموری است که اندیشه‌ها و احساسات شما آن‌ها را خلق کرده‌اند.

سرانجام، روزی پی می‌برید که خود شما واقعیت زندگی‌تان را رقم می‌زنید و در قبال آن کاملاً مسئول هستید. ما با اندیشه‌ها و احساساتمان، اتفاقات و تجربیات زندگی خود را رقم می‌زنیم؛ بنابراین زندگی، سر جنگ با ما ندارد و اگر روی خوشش را به ما نشان نمی‌دهد، به دلیل آن است که ما ذهنمان منفی است و موارد منفی را جستجو می‌کنیم. بیاییم نگاه و تفکرمان را درباره زندگی و دیگران عوض کنیم. آن‌گاه روی خوش زندگی نمایان خواهد شد.

در ادامه بخوانید :

خروج از منطقه امن زندگی

موسیقی درمانی

شاد زیستن
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.