آیا کودکم به من علاقه دارد 

آیا کودکم به من علاقه دارد  | علاقه کودک | روانشناسی کودک

آیا کودکم به من علاقه دارد 

آیا کودکم به من علاقه دارد 

اگر می خواهیدبدانید که آیا کودکتان به شما علاقه دارد با سایت روانشناسی  خانواده همراه باشید و نکته های زیر را دنبال کنید

به نظر روانشناسی خانواده اخلاق و منش کودکان الگوی رفتار والدین هستند 

آیا کودکم به من علاقه دارد

 او آینه شما است

حالات چهره شما به کودکتان منتقل می‌شود. به همین دلیل است زمانی که شما لبخند می‌زنید، او نیز می‌خندد یا هنگامی که عصبانی هستید، او نیز چهره‌اش پر از ترس خواهد شد. این حالت از زمان زایمان او شروع می‌شود اما بین ۹ تا ۱۸ ماهگی افزایش می‌یابد.

 او نشانه‌ها را در شما جستجو می‌کند

عکس العمل کودک شما نسبت به اشیاه مختلف چگونه است؟ او به شما نگاه می‌کند. جهان برای او عجیب و مرموز است و او از عکس‌العمل شما نسبت به جهان الگو می‌گیرد. در واقع او به شما اعتماد می‌کند.

 او رفتار شما را الگو قرار می‌دهد

آیا کودکتان سعی می‌کند در را با کلید باز کند؟ آیا مانند شما مقابل آینه قرار می‌گیرد و موهایش را آرایش می‌کند؟ این تقلید در کودکان نشان دهنده علاقه و احترام آنها به شما است.

 او با شما در ارتباط است

دست و پا زدن‌های کودکتان هنگام تولد اکنون تغییر کرده است. کودک نوپای شما می‌خواهد به سوال‌هایتان پاسخ دهد، عکس‌العمل شما را نسبت به آنچه انجام می‌دهد بینید و نظراتش را برایتان بیان کند. این روش که «رابطه متقابل اجتماعی» نام دارد، نشانه دلبستگی و اعتماد کودک به شما است.

او شما را چون خانه خود می‌بیند

هنگامی که شما به مکانی جدید می‌روید، ممکن است کودکتان تنها روی زانوهای شما بنشیند. این نشانه‌ای از اعتماد و علاقه او به شما است. شما برای او مانند مکانی امن هستید که در لحظه‌های ناراحتی و غربت، به شما باز می‌گردد.

 او امنیت را در شما جستجو می‌کند

شما با کودک نوپایتان در حال قدم زدن هستید که ناگهان سگی به سمت شما می‌دود. او دست‌هایش را بالا می‌برد تا او را در آغوش بگیرید. در واقع او به شما اعتماد می‌کند و از شما کمک می‌خواهد. این همان نشانه علاقه‌اش به شما است.

 او در شما به دنبال آسایش می‌گردد

کودک نوپای شما ممکن است پس از افتادن از پله‌ها شروع به گریه کند و از شما بخواهد تا او را در آغوش بگیرید و نوازش کنید. او اطمینان دارد که در آغوش شما آرام خواهد گرفت و این یعنی عشق.

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده آیا کودکم به من علاقه دارد

منبع:niniban.com چطور بفهمیم فرزندمان دوستمان دارد

تاثیر دعوا پدر و مادر بر کودک 

رفع اضطراب و تقويت اعتماد به نفس در کودک 
یک دیدگاه در “آیا کودکم به من علاقه دارد  | علاقه کودک | روانشناسی کودک

  1. الهه

    ممنونم از مطالب خوب و آموزنده ای که در این سایت گذاشتید همین طور برای آشنایی بیشتر با موضوعات روانشناسی و آسیب های اجتماعی به سایت یار سوم دکتر بیژن نوذری هم سری بزنید.
    yaresevom.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.