ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی و تنبلی کودک  | روانشناسی کودک | کودکان تنبل

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی در کودک بی دست و پا

کودکان تنبل طبق گفته کارشناسان بیشتر در معرض چاقی هستند این تحقیق را روی کودکانی که در ارزیابی ذهنی نمره کمتر گرفته اند تست کرده اند

در خصوص مراقبت از فرزندان و کودکان والدین نقش اساسی در آنها دارند و مسولیت بزرگی بر گردن انها است تا فرزند را بزرگ کنند البته بقول گفتنی بچه آدم همیشه بچه هست حالا در هر سنی باشد والدین باید با روش هایی هوش و خلاقیت کودک و نوزاد خود را تست کنند تا متوجه این شوند که فرزند انها در چه رده هوشی است و   کودک دست وپا چلفتی نباشد در کل روش تشخیص چنین کودکانی اسان است با علائم رفتاری در انها می توان به نتیجه درست رسید که در پرشین  وی بخوانید

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی و تنبلی کودک

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

تازه‌ترین تحقیقات دانشمندان نشان می‌دهد کودکانی که در آزمونهای مربوط به ارزیابی عملکردهای ذهنی و جسمی، نمرات پایین و ضعیف می‌گیرند، بیشتر در معرض ابتلا به چاقی در سنین بزرگسالی هستند. ‌این پژوهشگران خاطرنشان کردند:” احتمال بروز چاقی از سن ۳۳ سالگی به بعد در کودکانی که به اصطلاح دست و پاچلفتی هستند و زیرکی و باهوشی ندارند، بسیار بیشتر است”. کارشناسان تصور می‌کنند که این کودکان احتمالا از ورزش کردن دوری می‌کنند. این پژوهش که نتایج آن در نسخه مجله آنلاین “نشریه پزشکی بریتانیا» منتشر شده بر اساس آزمونهای انجام شده روی بیش از ۱۱ هزار نفر صورت گرفته است. این افراد بخشی از مطالعه ملی رشد کودک در انگلیس بودند که از سال ۱۹۵۸ آغاز شد.

بخوانید :فریاد زدن سر کودک ممنوع

ارتباط چاقی و تنبلی کودک  و  ضریب هوشی

 متخصصان می‌گویند؛ تمام کودکان، بدون درنظر گرفتن توانایی‌های طبیعی آنها باید به طور مناسب و صحیح برای فعال بودن در مدرسه و منزل تشویق و حمایت شوند. معلمان و پرسنل پزشکی دست اندرکار این تحقیق، محصلان در گروه سنی هفت تا ۱۱ سال را بررسی و مطالعه کردند. این بررسی‌ها روی توانایی‌های محصلان در کنترل با دست، هماهنگ شدن و دست و پا چلفتی بودن صورت گرفت. پس از آن وقتی شرکت کنندگان به سن ۳۳ سالگی رسیدند، شاخص توده بدنی آنها نیز (که اندازه گیری چربی بدن بر اساس قد و وزن است) سنجیده شد و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. ارزیابی‌های بیشتر نشان داد که علمکرد ضعیف‌تر در این آزمونها با چاق شدن در سنین بالاتر در ارتباط مستقیم است. این تحقیق از سوی تیم پژوهشی مشترک کالج ایمپریال لندن و بیمارستان دانشگاه اوریبر و در سوئد صورت گرفته است.

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی و تنبلی کودک

تشخیص کودک تنبل کار سختی نیست.کودکی است که با ظاهر طبیعی در انجام کارها دچار مشکل می شود و دائما توجه بزرگسالان و همبازی هایش را به دلیل انداختن وسایل ، پشت پا خوردن و افتادن های مکرر جلب می کند، احتمالا در یادگیری نوشتن ، نقاشی کردن ، بستن دکمه لباس و بند کفش دردسر دارد و در حین یادگیری مهارت های جدید ناامید می شود و عموما مورد تمسخر سایر کودکان قرار می گیرد. این کودکان به دلیل این خامی حرکت و انتظار رقابتی که از آنها در جامعه وجود دارد ، عزت نفس های پایین دارند

خطرات چاقی کودکان را با ورزش کاهش دهیم

کودکی که مهارت های کم در رشد حرکتی دارد ، از فعالیت های جسمی دوری کرده و بیشتر بازیها و سرگرمی های نشسته دارد و در طی فعالیت های جسمی ، رفتار پرخاشگرانه و با دلقک گونه به خود می گیرد.

بخوانید :  اثر مفید و مضرتکنولوژی بر کودکان

ارتباط چاقی و تنبلی کودک  و کندی ذهن کودک

ارتباط چاقی و تنبلی کودک 

ارتباط چاقی و تنبلی کودک

اطلاعاتی دربارهارتباط چاقی و تنبلی کودک 

بر اساس تئوری رشد ، حرکات اولیه نوزاد غیر ارادی هستند و نوزاد ،با دامنه وسیعی از تجارب درکی از طریق حس های بدن مواجه می شود که شامل بینایی، شنوایی، لامسه ، چشایی، بویایی ، آگاهی وستیبولار(حس جاذبه و حرکت خاص از گیرنده های گوش داخلی)و عمقی (حس وضعیت و حرکت بدن حاصل از گیرنده های عضلات و مفاصل) است.

نوزاد ابتدا این حس ها را بصورت غیر ارادی دریافت می کند، مثلا وقتی در آغوش گرفته می شود ،تکان داده می شود ، تغذیه و نوازش می شود. بتدریج ، حرکاتی را که برایش لذت بخش بوده اند ، یاد می گیرد و سعی می کند آنها را تکرار کند.

مهارت های حرکتی جدید ، بایستی تمرین و تکرار شوند تا روان، درست و هماهنگ شوند.کودکانی که انگیزه ای برای یادگیری ندارند و از تلاش جسمی لذت نمی برند و درک حسی آنها نادرست است ، انگیزه ای برای تمرین مهارت های حرکتی ندارند.

بخوانید :   چگونه کودکان را اجتماعی کنیم؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.