ازدواج با شخصیت نمایشی | روانشناسی خانواده

ازدواج با شخصیت نمایشی | روانشناسی خانواده

ازدواج با شخصیت نمایشی

ازدواج با شخصیت نمایشی

پرسش

می خواستم بدونم ازدواج با فردی که دارای شخصیت نمایشی است چه عواقبی دارد ؟

پاسخ

این موضوع باید بررسی کامل بشه باید شدت رفتار در  شخصیت نمایشی مورد بررسی قرار بگیره

ولی قبل از اینکه ازدواج کنید حتما باید مشاور صحبت کنید

پیش از تصمیم برای زندگی و ازدواج با اختلال شخصیت نمایشی (هیستریانیک) بهتر است از آینده‌ای که ممکن است در کنار شخصیت نمایشی برای شما رغم بخورد اطلاع حاصل نمایید. زندگی در کنار هر کدام از اختلالات شخصیت می‌تواند ابعاد مختلف زندگی و سلامت روان شما را به خطر بیاندازد. به دلیل اغواگری‌های شخصیت هیسترونیک شما در ابتدای رابطه و زندگی با این افراد احساس می‌کنید همسر آرزوهای خود را پیدا کرده‌اید، اما غافل از آن که هر آنچه که در حال تجربه آن هستید تنها یک صحنه نمایش بوده و شما یکی از بازیگران آن می‌باشید

ازدواج با شخصیت نمایشی
ازدواج کردن با شخصیت نمایشی می‌تواند تنش‌های زیادی را به زندگی شما تحمیل کند. چراکه در این رابطه همسر شما دائماً نیاز دارد که به او توجه کنید. این در حالی است که خود دائماً به نیازهای درونی اش متمرکز است و نمی‌تواند خواسته‌ها و نیازهای شما را در نظر بگیرد. این مسئله باعث می‌شود که همواره در رابطه با او احساس کنید که انرژی زیادی را صرف کرده اما از طرف مقابل پاسخ معناداری دریافت نمی‌کنید.

تداوم این موضوع در طولانی مدت معمولا به احساس ناکامی و شکست می‌انجامد و میزان رضایتتان از زندگی زناشویی را کاهش می‌دهد. از همین رو اگر علائم اختلال شخصیت نمایشی را در فرد مقابل مشاهده می‌کنید، بهتر است قبل از ازدواج حتماً به یک روانشناس مراجعه نمایید تا متخصص ارزیابی دقیق‌تری از همسر آینده‌تان به عمل بیاورد و با ارزیابی میزان سازگاری شما با یکدیگر در یک تصمیم‌گیری بهتر و واقع بینانه تر به هردویتان کمک کند

ازدواج با شخصیت نمایشی | دختری عاشق پیشه

حس می‌کنید رابطه بااو خیلی خوب پیش می‌رود، با شما می‌خندد و هر موقع که ناراحتید گریان می‌شود. هیچ زمانی دختری با این همه احساسات ندیده بودید از اینکه در نهایت شما قلب او را به دست آوردید خیلی خوشحال هستید. لبخندهای زیبایی می‌زند، هر موقع شما را می‌بیند با علاقه سمت شما می‌دود و شما را بغل می‌کند.

پس از چند قرار عاشقانه متوجه می‌شوید که صحبت هایش بسیار سطحی است یعنی محتوای ذهنی خاصی ندارد ولی توجهی نمی‌کنید چون جذب دلبری‌های او شده اید. دوست دارید بیشتر با او در ارتباط باشید و او هم از این موضوع استقبال می‌کند. انتظارات زیادی از شما دارد ولی پیش خود فکر می‌کنید که این دختر رویایی شماست که ارزش همه چیز را دارد با این حال هنوز قواعد خاص خودتان را رعایت می‌کنید. پس هنوز مشتاق رابطه با شماست. در نهایت از او درخواست ازدواج می‌کنید از خوشحالی فریاد می‌کشد، بالا و پایین می‌پرد و و همان موقع جواب مثبت می‌دهد.

تبدیل ازدواج با شخصیت نمایشی به صحنه تئاتر!
سه ماه از زندگی مشترکتان گذشته است ولی او  هنوز اجازه رابطه جنسی کامل به شما نداده است. دچار سردرگمی می‌شوید که چرا با وجود شور و هیجانی که در شروع رابطه دارد به شما اجازه دخول نمی‌دهد. او صرفا با دلبری می‌خواهد شما را در کنترل خودش بگیرد. به تدریج متوجه می‌شوید که او نمی‌تواند یک رابطه عاطفی صمیمانه با شما داشته باشد و رفتارهای او صرفا نمایشی است و عمقی ندارد. در واقع برای شما نقش بازی می‌کند و شما هم مهره ای در صحنه نمایش او هستید

با گذشت زمان متوجه می‌شوید که انتظارات او تمامی ندارد و دیگر قادر به برآورده کردن نیازهای او نیستید، انتظار دارد همیشه به او توجه کنید در غیر این صورت احساساتش خیلی سریع تغییر می‌کند و خشمگین می‌شود، ماجراجویی بالایی دارد و همیشه دنبال این است که تجربه ای جدید و هیجان انگیز داشته باشد حتی ممکن است در مکانی نامناسب از شما بخواهد با او رابطه جنسی برقرار کنید که اصلا برایتان قابل هضم نیست و این آغازی برای بحث و جدل‌های شدید می‌شود.

دختری که فکر می‌کردید پر از احساس و عاطفه است و شما را درک می‌کند اکنون به زنی خودمحور تبدیل شده است. همیشه اتتظار دارد که قهرمان و مرد رویایی او باقی بمانید. خسته از سرکار باز می‌گردید می‌خواهید کمی استراحت کنید یا برنامه ای تلویزیونی تماشا کنید، ولی آتوسا می‌خواهد تمام انرژی تان را برای او بگذارید و اگر موفق نشود با بهانه گیری‌های مختلف سعی در جلب توجه تان خواهد کرد. اگر به او بگویید که “خسته هستم” با شما بحث می‌کند و با حالت قهر از منزل خارج می‌شود.

او  کماکان خیلی آرایش می‌کند و لباس‌هایی برای جلب توجه می‌پوشد. همیشه نگران ظاهر خودش است و بعد از هر چیزی که می‌خورد سریع آینه خودش را در می‌آورد و رژ لب می‌زند. راحت با مردان دیگر صحبت می‌کند و صمیمی می‌شود، اگر او را مورد انتقاد قرار دهید به شدت عصبانی می‌شود و پرخاشگری می‌کند حتی ممکن است به شما فحش‌های رکیک بدهد. اصلا قبول نمی‌کند که خطایی کرده است.

به مرور زمان متوجه می‌شوید که این شرایط برایتان غیر قابل تحمل شده است پس به فکر طلاق می‌افتید. زمانی که این موضوع را با او مطرح می‌کنید وارد سکانس نمایشی دیگری می‌شوید. حالا که دیگر با عشوه گری و دلبری نمی‌تواند شما را کنترل کند، ترفند دیگری را رو می‌کند. الان وارد نقش قربانی می‌شود و خودکشی‌های نمایشی شروع می‌شوند

اختلال شخصیت نمایشی در مردان کمتر بروز پیدا می‌کند و تقریبا همان علائم یکسان در زنان را دارند. اغلب بیش از حد به ظاهر خود می‌رسند، در بروز احساسات بزرگنمایی می‌کنند و هنگامی که قصد جدا شدن از آن‌ها را دارید، دست به خود زنی خودکشی می‌زنند. بنابراین پیش از تصمیم به ازدواج با چنین فردی تمام جوانب را درنظر بگیرید و حتما به مشاوره قبل از ازدواج مراجعه کنید.

جهت مشاوره تلفنی  سایت روانشناسی خانواده به شماره ۰۹۳۶۷۴۷۷۶۰۳ در واتساپ پیام بدهید 

گروه پرسش و پاسخ  روانشناسی خانواده

حتما بخوانید :

شوهرم سرد مزاجه

عاشق مرد متاهل شدم

شوهرم چشم چرانه 

مشکل طلاق با وجود فرزند

با شوهر بدبین چه کنم ؟

میخوام طلاق بگیرم

با هرکسی وارد رابطه میشم دلمو میزنه

کودکم حرف گوش نمیده

بر سردوراهی من زن دوم شدم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.