ازدواج خوب , ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست , روانشناسی ازدواج , انتخاب همسر , ازدواج , مرد خوب , زن خوب , همسر یابی , روانشناسی جامعه , زن امروز , روانشناسی برای همه ,

ازدواج خوب | ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست | روانشناسی ازدواج

ازدواج خوب

ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست

فراموش نکنیم ازدواج خوب مثل دستور تهیه غذا در کتاب‌های آشپزی نیست که مثلا بتوان گفت با ۱۰ گرم عشق و ۱۰ گرم صمیمیت و…تهیه می‌شود!!

ازدواج خوب یعنی توقعات درستی از یکدیگر داشته باشید ما باید انتظار درستی از ازدواج داشته باشیم و فکر نکنیم که قرار است وارد بهشتی شویم که هیچ مشکلی در آن وجود ندارد.ازدواج،اشتغال ،مهاجرت ،تغییر شغل و بچه دار شدن تصمیمات مهم زندگی هستند که سختی های خاص خود را دارند و باید با آگاهی از وجود این سختی‌ها اقدام به انجام آنها کنیم .در غیر این صورت خیلی زود سرخورده و ناامید می‌شویم. اما پذیرش آن به مراتب بهتر از گیر افتادن ما در توقعات بیجا و سقوط در دره‌های ناآگاهی است.

ازدواج خوب ,  ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست , روانشناسی ازدواج , انتخاب همسر , ازدواج , مرد خوب , زن خوب , همسر یابی , روانشناسی جامعه , زن امروز , روانشناسی برای همه ,

ازدواج خوب

اشتباه بسیاری افراد این است که فکر می‌کنند ازدواج خوب حاصل جمع مرد خوب و امکانات خوب به اضافه زن خوب و فهم خوب است ؛در صورتی که این پیش‌فرض اصلا درست نیست.ازدواج خوب یعنی حاصل جمع زن و مردی با امکانات متوسط که آمادگی ساختن یک ازدواج خوب را دارند .البته روزهای سختی هم در پیش خواهید داشت که نباید بترسید و هرگز با دعواهای متناوب سالهای اول فکر نکنید شکست خورده‌اید ؛بلکه بدانید در واقع این ماهیت ازدواج است.

متاسفانه بسیاری از افراد حاضر نیستند کمترین سختی و ناامنی را تجربه کنند و گاهی با پیش آمدن اولین دعواها به فکر جدایی می‌افتند، تحمل سختی ها را ندارند و درست در نقطه‌ای که ازدواج می‌تواند به رشد و آگاهی ختم شود ،به آن خاتمه می‌دهند.

با بخش روانشناسی کودک همراه باشید

ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست!

ازدواج خوب ,  ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست , روانشناسی ازدواج , انتخاب همسر , ازدواج , مرد خوب , زن خوب , همسر یابی , روانشناسی جامعه , زن امروز , روانشناسی برای همه ,

بعضی زوج ها دوست دارند با دستورالعمل های سریع برای بهبود رابطه خود در ازدواج خیلی زود به نتیجه برسند.آمارها هم نشان می‌دهند یک سوم از طلاق های شهرهای بزرگ ایران در سال اول زندگی اتفاق می‌افتد.یعنی افراد صبر و تحمل کافی برای رسیدن به نتیجه بهتر را ندارند و نمی‌توانند به یکدیگر فرصت دهند.

همان گونه که برای داشتن یک پیتزای خوب،تنها در اختیار داشتن مواد خوب کافی نیست و باید زمان گذاشت و روش تهیه آن را بلد بود ،برای داشتن یک ارتباط موفق هم باید از چگونگی برقراری ارتباط آگاه بود.در ضمن صبور بود و سازگار.

مراقبت از ازدواج خوب

با بخش انتخاب همسر همراه باشید

همان طور که برای حفظ هر چیز باارزشی باید برای آن زمان و انرژی گذاشت؛برای حفظ ازدواج نیز باید به آن توجه کرد .مانند گلی که اگر بخواهیم پژمرده نشود باید بدانیم چطور باید از آن مراقبت کنیم.

اگر می‌خواهید از روزمرگی‌های رایج زندگی فاصله بگیرید بیشتر به یکدیگر توجه کنید؛یعنی با هم به سفر بروید و بیشتر با خانواده‌های یکدیگر معاشرت کنید چون باعث افزایش نشاط شما می‌شود .؛ضمن اینکه بسیاری از ازدواج های موفق با حمایت و تایید خانواده‌ها شکل گرفته‌اند.

در مجموع فراموش نکنید که می‌توان ازدواج خوبی داشت و آن را حفظ کرد ؛ مشروط بر آنکه آن را ساخت و مراقب راهزنی های احتمالی اطرافیان یا افکار مسموم خودمان بود.

مطالب مرتبط:

 پشیمانی از ازدواج

تا چه میزان از همسرتان شناخت دارید؟ 

خانم ها یك راز بزرگ را برای تان فاش می كنیم 

عشق ساندویچی چیست ؟

 آقایان نخوانند

ده اصل مهم برای ازدواج موفق

شروط پیشنهادی قوه قضاییه در عقد نامه 

چگونه دلخوری از همسرم را عنوان کنم ؟

در ازدواج دوم به چه نکته هایی باید توجه کرد ؟ 
یک دیدگاه در “ازدواج خوب | ازدواج خوب کتاب آشپزی نیست | روانشناسی ازدواج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.