753
کد: 3484
چهارشنبه, 17 دی 99

اشتباهات بزرگ زنان بعد از عاشق شدن

اشتباهات بزرگ زنان بعد از عاشق شدنعاشق شدن طرز تفکر انسان نسبت به مسائل مختلف را تغییر میدهد و همین تغییر نظر می‌تواند باعث بروز اشتباه شود «اما زندگی نه میدان جنگ است و نه بازار رقابت. بخواهیم یا نخواهیم باید بپذیریم که دوره و زمانه عوض شده و بیشتر قانون‌های نانوشته زناشویی هم تغییر کرده است. اگر نمی‌خواهید از موج این تغییرات جا بمانید و به دنبال یک زندگی آرام و موفق هستید،با سایت روانشناسی خانواده همراه باشید تا اشتباهات بزرگ زنان بعد از عاشق شدن را بدانیم

۱. فکر می‌کنند هیچ‌وقت مرد محبوب‌شان را فراموش نمی‌کنند. ولی می‌کنند. دو ماه و اندی بعد… حال‌شان بهتر می‌شود.

یکی از اشتباه‌هایی که بسیاری از دختران قبل از ازدواج مرتکب می‌شوند، اصرار به هم شکل شدن است. آنها فکر می‌کنند قبل از شروع زندگی باید گربه را دم حجله كشت و برای این کار تلاش می‌کنند همسر آینده‌شان را با دعوا، قهر، خواهش و هر راه دیگری که می‌دانند عوض کرده و شبیه خود کنند. آنها فکر می‌کنند هم‌شکل بودن و هم‌رنگ بودن، تضمینی برای ازدواج موفق است، اما اشتباه می‌کنند.

اگر شما هم چنین فکری می کنید، نباید فراموش کنید که شما و همسرتان، از دو خانواده و دو فرهنگ متفاوت هستید و هرگز نمی‌توانید دنیا را از یک دریچه ببینید. شما تجربه‌ها و باور‌های متفاوتی دارید و تا زمانی که در تعارض با هم قرار نگیرید و از این باور‌ها چماقی برای کوبیدن هم نسازید، تهدیدی متوجه‌ شما نخواهد بود.

۲. بدون اجازه رایانامه (ایمیل) یا گوشی‌های‌اش را چک می‌کنند تا ببینند پیام‌هایی مشکوک در آنها وجود دارد یا خیر؛ و به خاطر پیامی که دو ماه پیش به یکی از همکاران خانم‌اش داده و در آن نوشته است “باشه… ممنون… خداحافظ‌”، سرش داد می‌زنند. باور کنید ‌”باشه… ممنون… خداحافظ‌” پیامی رمزی برای تحریک جنسی نیست؛ هست؟


۳. فکر می‌کنند مرد محبوب‌شان باید به هر چه آنها انجام می‌دهند، فکر می‌کنند، و می‌گویند علاقه‌مند باشد. ولی وقتی نوبت به خودشان می‌رسد، و مرد بخت برگشته از کار و حرفه‌اش می‌گوید، آنها خواب‌شان می‌گیرد. خارج از رابطه‌ی زناشویی همیشه سعی کنید بهترین دوست و تنها سنگ صبور هم باشید.

۴. تلافی و جابه جایی. اگر به این دلیل از همسرتان عصبانی هستید که باقی‌مانده‌ی غذای خوشمزه‌ی رستوران‌تان را که در یخچال گذاشته بودید خورده است، به وی بگویید به این دلیل از وی عصبانی هستید که باقی‌مانده‌ی غذای خوشمزه‌ی رستوران‌تان را که در یخچال گذاشته بودید خورده است. هیچ وقت موضوعات مختلف را با هم جابه‌جا نکنید.


۵. آن‌قدر به داستان‌های عاشقانه و شاهزاده‌ی اسب‌سوار فکر می‌کنند و انرژی می‌گذارند که رسیدن به هر چیزی کم‌تر از انتظارشان، آنها را ناامید می‌کند.

۶. به جای آن‌که به دنیای خارج پا بگذارند و به دنبال مرد محبوب‌شان بگردند، منتظر هستند کسی بیاید و آنها را پیدا کند.

۷. فکر می‌کنند یک رابطه‌ی کامل را باید راحت و آسوده به‌دست آورندایجاد رابطه‌ نیازمند تلاش و توافق است؛ رابطه‌ی کامل یعنی انجام این دو کار به نحو احسن.

۸. وقتی عاشق می‌شوند، همه‌ی دوستان‌شان را فراموش می‌کننددوستان به ما کمک می‌کنند جایگاه‌مان را بیابیم، و در لحظات دشوار به وجودشان نیاز داریم.

۹. فکر می‌کنند با پیدا کردن شوهر یا شریک عاطفی تمام مشکلات‌شان حل می‌شودهیچ‌کس جز خودمان نمی‌تواند زندگی‌مان را برای‌مان درست کند.

۱۰. از روش سکوت استفاده می‌کنند. همسرتان نمی‌تواند ذهن‌تان را بخواند؛ تا وقتی زبان باز نکنیم و از مشکلات‌مان نگوییم کسی هرگز نمی‌تواند به ناراحتی‌های‌مان پی ببرد.

بسیاری از زوج‌ها، بحث و دعوا را نقطه پایانی خوشبختی‌شان می‌دانند. خیلی از آنها به دلیل چنین تفکری اختلاف‌نظر‌شان را در دل‌شان نگه می‌دارند و می‌خواهند با سکوت‌شان جلوی بحث را بگیرند، اما نباید فراموش کنید که ترس از دعوا، نشانه خوشبختی شما نیست. یک زوج خوشبخت می‌توانند اختلافات‌شان را به راحتی با هم در میان بگذارند و حتی برای موضوعاتی که ارزش حیاتی برایشان دارد، بجنگند و پیروز شوند. یک زوج ایده‌آل روی یک خط صاف پرلبخند زندگی نمی‌کنند. آنها به اختلاف نظر هم برمی‌خورند و گاهی از هم دلخور می‌شوند، اما تفاوت‌شان با دیگران این است که با هوشمندی از پس چنین مسائلی برمی‌آیند و به جای دلخوری‌های بی‌مورد، از این بحث‌ها درس می‌گیرند.

۱۱. به همسرشان نمی‌گویند از چه کارهایی در رابطه‌ی جنسی لذت می‌برند. معمولا وقتی مردان به کارهای مورد علاقه‌ی زنان در یک رابطه‌ی جنسی پی می‌برند که مدت زیادی از آن رابطه گذشته باشد و از روی تجربه و نحوه‌ی بازخورد آنها از تمایلات‌شان آگاه شوند. بار دیگر باید خاطرنشان کنیم، مردان نمی‌توانند ذهن‌تان را بخوانند؛ اجازه دهید با تبادل اطلاعات در مورد تمایلات جنسی، رابطه‌ای شیرین و دلپذیر با یکدیگر داشته باشید.

اگر از آن دسته زن‌هایی هستید که گمان می‌کنید ارتباط زناشویی، در آخرین ردیف اولویت‌های زندگی مشترک است، در اشتباه هستید. گمان نکنید مردی که عاشق‌تان است، به جسم شما نیازی ندارد و تنها به تفکرات و کلام شما اهمیت می‌دهد. ازدواج، راهی مشروع و پسندیده برای برقراری یک رابطه سالم جسمانی هم هست. حق شما و همسرتان است که از چنین رابطه‌ای هم بهره ببرید و با کمک آن پایه‌های زندگی‌تان را هم محکم‌تر کنید. اگر شما می‌خواهید زندگی مشترک موفقی داشته باشید، باید به همه ابعاد یک رابطه توجه کنید و هیچ بعدی را فدای دیگری نکنید

۱۲. وجود هرگونه مشکل را در ازدواج یا دوستی انکار می‌کنند، ولی در واقع باید با آن مشکلات روبه‌رو شوند و به‌دست خودشان آنها را حل کنند. معمولا مشکلات با پای خودشان از زندگی‌مان خارج نمی‌شوند. اگر آنها را دست نخورده باقی بگذاریم، فاسدتر و وخیم‌تر می‌شوند.

۱۳. فکر می‌کنند وابستگی به شخصی دیگر یعنی ضعف و ناتوانی. گاهی اوقات تکیه کردن به دیگری نشانه‌ای از سلامت یک رابطه‌ است.

۱۴. تحلیل بیش از حد. تحلیل کردن کار خوبی است، ولی افراط کردن در آن، خیر. آیا دائما فکر می‌کنید چرا نامزدتان در طول سفر مجردی‌اش به شمال، یک بار هم به شما زنگ نزد؟ خب، این موضوع کمی جای تحلیل دارد. ولی آیا مدام به این قضیه فکر می‌کنید چرا وقتی دیشب با دوستان‌اش بیرون رفته بود، فقط دو بار به شما زنگ زد؛ چرا سه بار زنگ نزد؟ این دیگر زیاده‌وری است.


۱۵. سعی می‌کنند برای هر مسئله‌ای، راه‌حل عجیب‌وغریب کشف کنند. اگر بعضی از موضوعات این فهرست کلیشه‌ای و قدیمی به نظر می‌رسند، به خاطر این است که این موضوع واقعا کلیشه‌ای و قدیمی است! اگر توصیه‌های مفید و مناسب را در مورد عشق و رابطه از این‌ور و آن‌ور آویزه‌ی گوش‌مان کنیم، دیگر قلب‌درد نمی‌گیریم.

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده بخش روانشناسی ازدواج


 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: