اشتباه همسران در زندگی , چه عواملی باعث به وجود آمدن طلاق می شود ,خانواده , روانشناسی, ازدواج, روانشناسی ازدواج , خیانت , طلاق , روانشناسی طلاق

اشتباه همسران در زندگی | چه عواملی باعث به وجود آمدن طلاق می شود

اشتباه همسران در زندگی

چه عواملی باعث به وجود آمدن طلاق می شود 

تداوم رابطه زناشویی تا حد بسیار زیادی به درک متقابل و واکنش طرفین بستگی دارد.
همواره شاهداشتباه همسران در زندگی زناشویی  هستیم. همسرانی که سال هاست از ازدواجشان می گذرذ خوب می دانند که زندگی مشترک دارای بالا و پایین های زیادی است و دل خوری اشتباه در زندگی زناشویی وجود دارد. اما زوج هایی که تازه ازدواج کرده اند از آنجایی که قبل از ازدواج در دو محیط کاملا متفاوت بزرگ شده اند، در برخورد با پیچ و خم های زندگی مشترک ممکن است احساس کنند که ازدواجشان با خطر روبرو است

با روانشناسی خانواده همراه باشید تا پی به اشتباه همسران در زندگی ببریم

اشتباه همسران در زندگی : روراست‌ نبودن در مورد خیانت 
خیانت یکی از مشکلاتی است که متاسفانه گاهی در زندگی زناشویی بعضی از افراد اتفاق می افتد. کسانی که به همسرشان خیانت کرده اند، باید آمادگی پذیرش مسئولیت ها و عواقب ناشی از این اشتباه بزرگ در زندگی زناشویی را داشته باشند.

راه حل : باید بدانید که پنهان کردن حقیقت سرانجامی جز بدتر کردن شرایط ندارد. مطمعنا پنهان کردن واقعیت چنین مسئله ای سبب دور تر شدن زوج ها از هم دیگر می شود. صداقت در حقیقت آخرین شانسی است که می تواند زندگی مشترکتان را نجات دهد، در حالی که دروغ و فریب همین شانس را نیز از شما می گیرد.

بخوانید : من تازه متوجه شدم همسرم به من خیانت کرده چه کاری باید انجام دهم؟

 اشتباه همسران در زندگی : قوانین سفت‌وسخت در مورد امور منزل
بر اساس آخرین تحقیقات روانشناسی حاکم بودن قوانین سفت و سخت در امور منزل می تواند یکی از دلایل طلاق است. چنین اشتباهی در زندگی مشترک سبب می شود به جای اینکه خانه یک مکان امن و آرامشگاهی برای زوجین باشد به یک مکان شغل دوم تبدیل شود.

راه‌حل: می توانید خلاق باشید با تبدیل کردن کار های روزمره خانه به سرگرمی و همراه کردن آن با فعالیت های بازی گونه می توانید از حاکم شدن قوانین سفت و سخت در امور خانه جلوگیری کنید. اگر در انتهای روز کاری خسته هستید و انرژی برای آشپزی ندارید چه ایرادی دارد که از بیرون غذا سفارش دهید یا مثلا با همسرتان به بیرون بروید و نظافت خانه را به بعد موکول کنید. بسیار زیبا تر می شود اگر نظافت منزل را به یک بازی رقابتی به فعالیتی مفرح تبدیل کنید و برای کسی که نظافت را زودتر تمام کرد جایزه تعیین کنید. توصیه می کنیم که حتما از حاکم کردن قوانین سفت و سخت برای امور منزل خودداری کنید چرا که یکی از اشتباهات در زندگی مشترک است که با جدی گرفتن آن مشکلات فراوانی را در زندگی مشترک به وجود می آورد.

بخوانید : چه چیزهایی می‌تواند باعث شود طلاق اتفاق بیفتد؟

اشتباه همسران در زندگی : تأثیرپذیری از طلاق اعضای خانواده، دوستان و آشنایان 
بر اساس علم روانشناسی افراد از ۵ فردی که بیشتر از همه با آنها در ارتباط هستند، تاثیر پذیری بسیار زیادی دارند. داشتن روابط نزدیک با افرادی که در آستانه طلاق هستند می تواند روی ازدواجتان تاثیر منفی داشته باشد. خطر از آنجایی آغاز می شود که شروع به مقایسه کردن زندگی زناشویی خودتان با زندگی مشترک نا فرجام دوستان و آشنایان تان کنید و به این نتیجه برسید که موارد مشترک در زندگی زناشویی شما با همسرتان و زندگی مشترک آن زوج شکست خورده وجود دارد. بسیاراند افرادی که بر اساس دلایل بی منطق و نتیجه گیری های غلط از زوج دیگری که طلاق گرفته اند به این نتیجه می رسند که به زندگی مشترکشان خاتمه دهند. بزرگ ترین اشتباه در زندگی زناشویی این است که زندگی خودتان را با بقیه مقایسه کنید.

راه‌حل: واقعیت این است که اگر مشکلی با همسرتان دارید ، قطع رابطه راه حل درستی برای این مسئله نیست. زن و مرد باید با هم رو راست باشند و افکارشان را به راحتی بتوانند به هم بگویند. اگر فضای مثبتی در زندگی مشترکتان حاکم باشد، هیچ عامل خارجی نمی تواند رابطه شما را خراب کند. روابط نزدیکتان را با دوستان و آشنایان خود حفظ کنید و این رابطه نباید تحت تاثیر شرایط آنها حتی طلاق آنها باشد و هیچ عاملی نباید آن را محدود کند.

بخوانید :چرا طلاق برای مردان سخت تر است؟

اشتباه همسران در زندگی , چه عواملی باعث به وجود آمدن طلاق می شود ,خانواده , روانشناسی, ازدواج, روانشناسی ازدواج , خیانت , طلاق , روانشناسی طلاق

اشتباه همسران در زندگی:   تصمیمات شتاب زده 

اکثر دختران و پسران جوان کم تجربه در اوایل ازدواج دیوانه وار عاشق هم هستند اما این احساس آتشین در بسیاری از مواقع به سرعت فروکش می کند و بعد از مدتی بعد از ازدواج از زوج ها می شنویم که دیگر مثله قبل عاشق نیستم.

راه‌حل: یکی از بزرگترین تصمیماتی که هر فردی باید در زندگی اش بگیرید ازدواج است. طرفین باید با تامل و صبر بیشتری تصمیم به ازدواج بگیرند. پس اگر تصمیم به ازدواج دارید، اول همه ی جوانب را با دقت بررسی کنید و تا زمانی که اطمینان کامل ندارید که آماده ی پذیرش مسئولیت زندگی مشترک را دارید وارد زندگی زناشویی نشوید. چرا که اولین اشتباه بزرگ در زندگی زناشویی وارد شدن به آن بدون آمادگی می باشد.

بخوانید : آیا در زندگی زناشویی فداکار هستید ؟ تست روانشناسی

اشتباه همسران در زندگی : برهم خوردن تعادل کار و زندگی 
وقتی می‌توانید ادعا کنید که در شغل‌تان موفق هستید که اجازه ندهید شغل‌تان روی زندگی شخصی شما تأثیر منفی بگذارد. اگر روزی ناگهان به خودتان بیایید و ببینید که خانواده‌تان درحال ازهم پاشیدگی است، آن‌وقت تصویری که از خودتان به‌عنوان مثلا یک حسابدار یا مدیرعامل حرفه‌ای و توانا در ذهن ساخته‌اید، برای‌تان از اهمیت قبلی خواهد افتاد. البته که نباید وظایف شغلی‌تان را نادیده بگیرید و کم‌کاری کنید، اما به همین اندازه در قبال وظایفی که نسبت به خانه و خانواده دارید نیز مسئول هستید.

راه‌حل: زندگی شخصی باید از زندگی شغلی تفکیک شود. اولویت‌هایتان را در هریک از این‌دو مشخص کنید. میزان اهمیتی که به هرکدام‌شان می‌دهید نباید اغراق‌آمیز باشد، وگرنه باعث برهم خوردن تعادل کار و زندگی می‌شود. هنر نه گفتن که یکی از هنر های زندگی است را یاد بگیرید تا مثلا اگر رئیس‌تان پیشنهاد داد که پنجشنبه تا دیروقت اضافه‌کاری کنید، نه بگویید. از آن طرف، اگر جلسه‌ی کاری مهمی در پیش دارید که دیر به منزل می‌رسید، در کمال آرامش به همسرتان توضیح بدهید که جلسه‌ی خیلی مهمی است و نمی‌توانید زمانش را به روز دیگری موکول کنید.

بخوانید : طلاق آخر خط زندگی نیست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.