اصول پنج‌گانه موفقیت و آرامش | روانشناسی موفقیت

اصول پنج‌گانه موفقیت و آرامش | روانشناسی موفقیت

اصول پنج‌گانه موفقیت و آرامش

اصول پنج‌گانه موفقیت و آرامش

 این درست است که شما می توانید آرامش و موفقیت را با هم و یکجا داشته باشید تنها کافیست تغییراتی کوچک اما تاثیر گذار در خود ایجاد کنید.

راه های بسیار جالبی برای مدیریت موفقیت و رسیدن به آرامش وجود دارد افرادی هم وجود دارند که توانستند آرامش و موفقیت را در یک زمان مدیریت کنند با اینکه کار بسیار دشواری است.اگر راه های موفقیت را آموخته اید باید راه های رسیدن به آرامش هم بیاموزید ؛ راههایی که ساده ترین آن ها را در این بخش از آناناب برایتان آورده ایم.
اصول پنج‌گانه موفقیت و آرامش
اصل اول
من اجازه ورود افکار منفی را به ذهن خودم نمیدهم
من در هر حال و در بدترین شرایط زندگی‌ام مثبت فکر میکنم.
چگونه افراد با افکار مثبت افکار منفی را از خود دور میکنند
من به او گفتم که این یک «مشکل» نیست. این موضوع فقط دغدغه‌ای است که باید به آن توجه کند و به نظرم، هنوز باید از شدت خوشحالی احساس قدم زدن در بین ابرها را داشته باشد.
«آره، ولی بینِ پرداخت اقساط وام مسکن و خریدن ماشین جدید گیر کردم. دوست دارم یه پورشه بخرم. نمی‌دونم باید چیکار کنم اصلا…»
اما به جای اینکه او را اذیت کنم و به او فشار بیاورم (و یا درخواست پول کنم!)، به ریشه‌ی واقعی افکار منفی، می‌اندیشم.
به قول یکی از دوستانم:‌ «مشکلاتی که در زندگی با آنها روبه‌رو می‌شویم، شخصیت واقعی ما را شکل می‌دهند و مشخص می‌کنند واقعا چه کسی هستیم.» و این حقیقت است. افرادی که افکار منفی دارند و همیشه مشغول منفی‌بافی‌اند، حتی زمانی که همه چیز عالی پیش می‌رود، باز می‌گویند: «درسته، ولی …» اما از طرف دیگر افراد خوش‌بین، حتی مواقعی که اوضاع خوب پیش نمی‌رود هم، خوش‌حال و امیدوار باقی می‌مانند.
نشستم و به کیت نگاه کردم. یک جوان باهوش (که البته به اندازه‌ی کافی از هوشش استفاده نمی‌کرد)، خوش‌قیافه و حالا پولدار را می‌دیدم که هنوز داشت به نیمه‌ی خالی لیوان نگاه می‌کرد. این در حالی است که من افراد زیادی را می‌شناسم که یک پای‌شان لب گور است، اما خیلی امیدوارتر، مثبت‌تر و باانگیزه‌تر از او هستند.
تفکر منفی یک عادت بدِ ذهنی است که ممکن است از دیگران به شما منتقل شده باشد. یا این که صرفا دلیلی برای «شجاع نبودن» باشد؛ چرا که در مواجهه با مشکلات و موانع زندگی، مثبت فکر کردن، دل و جرئت زیادی می‌خواهد (توجه کنید که من اینجا، بُردنِ مقدار زیادی پول را یک «مشکل» در نظر گرفته‌ام!).

اصل دوم
من اجازه اعتراض به تقدیر خداوند را ندارم
او بهتر ازهمه بر جریان امور مسلط است
تقدیر از خداوند و شکرگزاری
به زبان آوردن جملات شکرگزاری از پروردگار متعال یکی از انواع شکر خداوند است. همه ما انسان‌ها در لحظاتی از زندگی دلمان می‌خواهد با خدایمان حرف بزنیم، اسمش را صدا بزنیم و بخاطر نعمت‌های بی‌حسابش او را سپاس بگوییم. شکرگزاری از خدا راهی برای آفریدگار بی‌همتا بوده و به وسیله آن نعمت‌های بیشتری نصیب ما می‌شود که اولین آنها آرامش قلبی است. برای شکرگزاری از یگانه معبود بهتر است با صفت‌های خداوند آشنا شویم، بعد نعمت‌های خداوند را بشماریم و به درگاهش دعا کنیم. مثالی کوتاه در مورد شکرگزاری برایتان قرار دادیم که میتوانیم فقط با گفتن جمله ی ” خدایا شکرت که پنجره دلم را به سوی تو باز میکنم و هوای مهربانی تو را نفس می کشم” با گفتن این جمله کلی آرامش میگیریم و مسیر موفقیت ما هموارتر میشود و بصورت ناخود آگاه مشکلات ما در زندگی حل میشود.
اصل سوم
من اجازه تنبلی، تن پروری، بیکاری را ندارم
من در برابر سختی‌های جسمی و روحی مقاوم هستم چون من جسم نیستم بلکه روحی بزرگ هستم
اصل چهارم
من اجازه ماندن در وادی جهل و ناآگاهی و نادانی را ندارم
من باید بدانم
من باید بخوانم
اصل پنجم
من غیر از خداوند به هیچ کس نیاز ندارم
او برای من کافی است
ذکر او مایه آرامش روح من است
او همنشین من است
من به خداوند عشق می‌ورزم

بخوانید : چه عواملی برای داشتن  خانواده موفق لازم است 

بخوانید : ده راز موفقیت در زندگی

بخوانید : رهایی از شکست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.