افراد موفق چه می کنند؟

افراد موفق چه می کنند؟ | روانشناسی موفقیت | ذهن برتر

افراد موفق چه می کنند؟

افراد موفق چه می کنند؟ 

What are the successful people

فکر نکنید رسیدن به موفقیت تصادفی است و بدون اینکه دست به هیچ کاری بزنید می توانید به قله های موفقیت دست یابید! تمام افراد موفق برای دستیابی به موفقیت زحمت می کشند و از یکسری عادات رفتاری و کارهای نامناسب دست می کشند. در اینجا به ۱۰ روشی که افراد موفق در زندگی خود به کار می برند تا کارآیی شان روز به روز بالاتر برود، اشاره می کنیم:

  1. افراد موفق چه می کنند؟  آنها پا را فراتر از منطقه ی امن زندگی شان می گذارند

حریم امن چیست؟ هر موقعیتی که شما در آن احساس آرامش و راحتی می کنید و می توانید همه ی جوانب را کنترل کنید، منطقه ی امن شماست. افراد موفق پا را از این منطقه بیرون می گذارند و دست به کارهای بزرگ و جدید می‌زنند. وقتی شما در زندگی ریسک نکنید و دست به کارهای بزرگ نزنید، در منطقه ی امن زندگیتان قرار می گیرید، ولی نمی‌توانید به پیشرفت علم در زندگی خود دست یابید. تا وقتی شما قدم در ناشناخته ها نگذارید، افکار و ذهنیاتتان هم راکد می ماند و فرصت رشد پیدا نخواهید کرد.

  1. افراد موفق چه می کنند؟ آنها مهارتهای لازم برای انجام کارشان را فرا می گیرند

با یادگیری علوم و فنون جدید است که شما می توانید در زندگی خود به پیشرفت برسید. افراد موفق به دانسته های خود اکتفا نمی کنند و مرتب در حال یادگیری فنون جدیدتر هستند. اگر ما به دانش قبلی خود بسنده کنیم، مهارتمان نیز در همان اندازه می ماند. با این حساب انتظار پیشرفت، دور از ذهن می شود. یکی از اصول مهم دستیابی به موفقیت، داشتن دانش و اطلاعات کافی در زمینه ی کاری مان است. پس در هر کاری مشغول کار  هستید، مهارتتان را در آن زمینه بالا ببرید.

  1. افراد موفق چه می کنند؟  آنها نظر دیگران را می پرسند

 افراد موفق در هنگام تصمیم گیریهای سخت، از افراد با تجربه و ماهر راهنمای می گیرند. برخی افراد ضعیف فکر می‌کنند با پرسیدن و راهنمایی طلبیدن کم می آورند و احساس حقارت می کنند. این طرز فکر باعث می شود افکار و دانسته های آنها محدود بماند و سال ها طول بکشد تا آنها به راه حل مناسب برای کارهایشان دست یابند.

  1. افراد موفق چه می کنند؟ خود را درگیر مسائل جزئی و پیش و پا افتاده نمی کنند

وقتی ما مشغول انجام کارهایمان هستیم، احتمال اینکه حواسمان پرت مسائل کوجک و بی اهمیت بشود، خیلی زیاد است. در این صورت، ما دیگر نمی توانیم دید کلی و حساب شده ای نسبت به هدف اصلی مان داشته باشیم. به نوعی به دنبال فرعیات می رویم و از اصل قضیه دور می شویم.

افراد موفق به خوبی این مسئله را درک کرده اند. آنها تمام مشکلات پیش آمده را مثل قطعات پازل می دانند و با کنار هم قرار دادن آن قطعات در کل مشکل را حل می کنند.

  1. افراد موفق چه می کنند؟  آنها چند کار را با هم انجام نمی دهند

وقتی شما چند کار را با هم انجام می دهید، کارآیی تان کمتر می شود و دیگر نمی توانید به خوبی به کار اصلی تان برسید.. افراد موفق وقتی برای خودشان هدفی را انتخاب می کنند، تمام توجه و تمرکزشان را بر روی کار مورد نظرشان می گذارند. به قول معروف با یک دست چند هندوانه بر نمی دارند!

  1. افراد موفق چه می کنند؟  با خودشان صادق هستند

آسان ترین کار این است که انسان به خودش دروغ بگوید و تمام تقصیرها را به دیگران نسبت دهد. افراد موفق به خوبی می دانند که در زندگی فردی و اجتماعی خود با مشکلات بسیاری مواجه هستند. در این صورت به جای مقصر دانستن دیگران، خودشان مسئولیت اشتباه خود را به گردن می گیرند و در پی رفع آن برمی آیند.

به همین دلیل است که کارایی افراد موفق همیشه بالاتر از افراد معمولی است!

  1.  افراد موفق چه می کنند؟ آنها منتظر نتیجه ی کار نمی مانند

گرفتن نتیجه کار بسیار مهم است. همه دوست دارند نتایج کارهایشان خوب باشد و خستگی از تنشان بیرون برود. اما همیشه نمی توان خیلی زود شاهد نتیجه ی کارمان باشیم. اگر تمام تمرکزمان را بر روی نتیجه ی کار بگذاریم به نوعی دچار استرس و اضطراب می شویم و به طور ناخودآگاه، کارایی مان کمتر می شود. افراد موفق تمام تلاش خود را بر روی انجام کار می گذارند، نه بر روی نتایج کار.

  1.  افراد موفق چه می کنند؟ آنها دنباله رو نیستند، رهبرند

انسان ها دو نوع هستند: دنباله رو و رهبر. معمولا افراد موفق به جای اینکه دنباله رو دیگران باشند، رهبران خوبی هستند. آنها شانسی و به طور تصادفی موفق نشده اند. آنان برای تمام موفقیت هایی که کسب کرده اند، زحمت کشیده اند. اگر دو مسیر وجود داشته باشد، یکی خلوت و دیگری شلوغ، غالبا افراد موفق راه خلوت تر را انتخاب می کنند و با خلاقیت خود، تفاوت ایجاد می کنند و به زودی با موفقیت خود در نظر دیگران مشخص می شوند.

  1. افراد موفق چه می کنند؟ به گذشته ی خود کاری ندارند

ما نمی توانیم به عقب برگردیم و گذشته ی خود را تغییر دهیم. اما می توانیم از شکست ها و مشکلات خود درس بگیریم و برای بهبود وضیت خود از آنها استفاده کنیم. پس به گذشته ی خود نچسبید و از سختی ها و مشکلات به عنوان دستاویزی برای در جازدن و حرکت کردن به سمت جلو استفاده نکنید!

  1.  افراد موفق چه می کنند؟ با افراد منفی نگر رفت و آمد نمی کنند

وجود افراد منفی در زندگی بسیار مخرب است و مانع حرکت شما به سمت جلو می شود. شما نمی توانید انتظار پیشرفت داشته باشید، اما مرتب با دوستان بدبین و منفی نگر معاشرت کنید. افراد موفق به جلو نگاه می کنند و با اقدامات جسورانه دست به کارها بزرگ می زنند. آنها هیچ وقت اجازه نمی دهند افراد کوته فکر مانع رشد و بالندگی آنان شود.

در تک تک شما قدرتی وجود دارد که با شناسایی آن می توانید به اوج قله های موفقیت دست یابید. کافیست رمز و رازهای آن را کشف کنید تا به زودی شاهد خوشبختی و منفعت در زندگی خود باشید.

مهتاب علیمرادی

حتما بخوانید :

رمز همسران شاد

رازهایی در مورد زنان 

پنج رمز برای استقلال احساسی

 پنج رمز تغذيه سالم 

رموزپولدار ها 

شش رمز عالی در مورد استرس
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.