با جنین صحبت کنید

با جنین صحبت کنید | تاثیر صحبت  روزانه با جنین

با جنین صحبت کنید

با جنین صحبت کنید

تاثیر صحبت  روزانه با جنین

کودکان قادرند حتی قبل از تولد صداها را بشنوند.

بسیاری از مردم معتقدند که صحبت کردن یا حتی آواز خواندن برای کودک قبل از تولد میتواند سر آغاز خوبی برای پیدایش رشته های محبت بین کودک با والدین باشد و نیز میتواند قدرت تفکر و هوشیاری کودک را قبل از تولد برانگیزد.
به علاوه برای خیلی از پدر و مادرها صحبت با کودک متولد نشده میتواند لذت بخش باشد:

با جنین صحبت کنید | تاثیر صحبت  روزانه با جنین

تاثیر صحبت  روزانه با جنین

با جنین صحبت کنید مراحل و گام ها

۱ . سعی کنید بلند صحبت کنید.

تا جایی که اطمینان پیدا کنید ، کودک از داخل شکم صدای شما را می شنود. در حین انجام کارهای روزانه ی خود ، با افراد دور و برتان ، دوستانتان یا افراد دیگر صحبت کنید ، آواز بخوانید و به موسیقی گوش دهید.
در نهایت متوجه می شوید که تغییر حالت حرکت کودک در شکم ، در پاسخ به نوع موسیقی است که در حال گوش دادن آن هستید یا در پاسخ به مکالمه ای است که با او می کنید.

با جنین صحبت کنید | تاثیر صحبت  روزانه با جنین

با جنین صحبت کنید

با جنین صحبت کنید

۲ . از پیش از تولد کودک ، او را با نام مستعاری که دوست دارید و یا حتی با اسمی که برای او انتخاب کرده اید ، مورد خطاب قرار دهید – البته مشروط به این که از جنسیت کودک مطلع باشید – بعضی از پدرها و مادرها از اسم های مستعاری که در این مدت روی بچه هایشان می گذارند ، حتی تا مدت ها بعد از تولد کودک استفاده میکنند.

۳ . بهتر است که هم پدر و هم مادر با کودک صحبت کنند ، زیرا این کار یک راه عالی برای پیدایش رشته های محبت بین کودک و پدر نیز می باشد.

۴ . در دوران بارداری ، با صدای بلند برای کودکتان کتاب بخوانید.با جنین صحبت کنید

این کتاب ها میتوانند کتاب های کودکان یا هر چیزی باشد که شما از خواندنش لذت می برید.

فقط با صدای بلند برای او بخوانید. بعضی از پدرها و مادرها هر شب برای کودک متولد نشده ی خود قبل از خواب قصه می خوانند و ساعت خاصی را برای آن کار انتخاب می کنند. اما بعضی دیگر زمان خاصی را به این کار اختصاص نداده اند و هر موقع که وقت داشته باشند ، این کار را انجام می دهند.
۵ . در طول روز ، زمان خاصی را به کودک خود اختصاص دهید. شاید زمان قبل از خواب موقع مناسبی باشد. کودکتان معنی کلماتی را که شما استفاده می کنید ، نخواهد فهمید ، اما مطمئنا با صدای شما آشنا می شود و به آن اُنس می گیرد.
این کار همچنین به شما کمک میکند تا بتوانید در دوران بارداری ، روی کودکتان تمرکز کنید و به آرزوها و رویاهایی که برای او دارید ، فکر کنید.

۹ واکنش عجیب نوزاد در شکم مادر

به نظرتان کودک درون وجودتان می تواند بخندد یا گریه کند؟ داخل رحم خیلی برای او تاریک نیست؟ چطوری در رحم وقت خود را می گذراند؟ سال ها قبل، پاسخ چنین سوالاتی از روی کنجکاوی، غیر ممکن به نظر می رسید. البته با ظهور تکنولوژی هایی مانند تصویر برداری فراصوتی سه بعدی، می توان فعالیت های جنین در رحم را با جزئیات بیشتری مطالعه کرد. در این جا، چند فعالیتی که جنین در رحم انجام می دهد را که به لطف تکنولوژی کشف شده است، ارائه کرده ایم. دانستنی های بارداری بی شمارند با سرسره همراه باشید:

۱-  آن ها گریه می کنند

فکر می کردید که اولین گریه بچه زمانی است که به دنیا می آید؟ نگران نباشید، اکثر ما اینطور فکر می کردیم. طبق تحقیقات، نوزادان از اوایل هفته ۲۸ ام، نارضایتی خود را در رحم با دهان باز، زبان شل و ول، نفس های کوتاه و گاهی لرزاندن چانه، نشان می دهند که همه این رفتارها مربوط به گریه کردن است.

با جنین صحبت کنید | تاثیر صحبت  روزانه با جنین

تاثیر صحبت  روزانه با جنین

۲- خمیازه کشیدن در رحم

البته که نه، فرزندتان در داخل رحم خسته نیست! یک تحقیق جدید گفته است که نوزادان در رحم خمیازه می کشند. هرچند محققان معتقدند بر خلاف بزرگسالان که از کمبود خواب و یا خستگی خمیازه می کشند، خمیازه های نوزادان مربوط به رشد مغزشان است.

۳- می توانند از ترس یا وحشت تکان بخورند
چند بار متوجه شده اید که وقتی در معرض صدایی ناگهانی قرار می گیرید، نوزادتان به طور واقعی و محکم به شما ضربه می زند؟ نوزادان به طور معمول به شنیدن صداهایی آرام و خفیف عادت دارند. بنابراین زمانی که آن ها را در معرض صداهایی بلند و ناگهانی مانند صدای مخلوط کن یا بوق ماشین قرار می دهید، آن ها را مجبور به تکان خوردن می کنید، از این رو محکم ضربه می زنند.

۴- به صدایتان پاسخ می دهند

نوزادتان از هفته ی ۱۸ ام شروع به شنیدن می کند. البته تا هفته ۲۵ ام، شنوایی او به حدی قوی می شود که بتواند صدای های آشنا را خصوصا صدای مادرش را بشناسد و به آن پاسخ دهد. نوزادان با حرکت به صدای مادرشان پاسخ می دهند.

۵- مکیدن انگشت شست

اکثر ما بر این باوریم که نوزادان زمانی که شروع به شیر خوردن می کنند، مکیدن را یاد می گیرند. اما این مهارتی است که از هفته ی ۲۱ ام آن را یاد می گیرند. که از آن زمان واکنش مکیدن را خوب یاد می گیرند و شروع به مکیدن انگشت شست می کند.

با جنین صحبت کنید | تاثیر صحبت  روزانه با جنین

جنین

با جنین صحبت کنید | تاثیر صحبت  روزانه با جنین

۶- عطر و طعم غذا را می توانند بچشند

این باور قدیمی که بچه طعم چیزی که مادر می خورد را می چشد، حقیقت دارد. عطر و طعم هر چیزی که مادر می خورد به مایع آمنیوتیک (مایعی که جنین را در کیسه ی آب احاطه می کند) انتقال می یابد که توسط جنین خورده می شود. در نتیجه جنین قادر است که عطر و طعم غذا را در رحم بچشد.

۷- شروع تمرین نفس کشیدن

تنفس جنین یک واقعیت بالینی است. از هفته ی ۲۶ ام، شش های نوزادتان کامل رشد می کند البته جنین همچنان از طریق جفت تنفس می کند. اما شش ها شروع به تولید سورفکتانت می کنند که به آن ها کمک می کند بدون جمع شدن هوا، از هوا پر و خالی شود.

۸- می توانند چشمک بزنند

از هفته ی ۱۶ ام، چشم های نوزادتان رشد کرده و شروع به حرکات آرام می کند. و می تواند درون رحم چشمک بزند.

۹- سکسکه می کنند

بعد از هفته ی ۳۳ ام، ممکن است حرکاتی تند و ناگهانی را احساس کنید. این به این خاطر است که جنین شروع به سکسکه کردن کرده است. در واقع این سکسکه به رشد دیافراگم او کمک می کند.

 ممکن است کارهای بیشتری باشد که جنین در رحم انجام می دهد. کارهایی که تا این لحظه برای ما ناشناخته است. اما چیزی که ما می دانیم این است که این فرشته های کوچک در داخل رحم هر کاری کنند، حوصله شان سر نمی رود. بنابراین زمانی که مادر نگران گذراندن روزها برای رسیدن روز موعود می شود، اجازه دهد که کودک کمی بیشتر خوش بگذراند.

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده با جنین صحبت کنید

منبع : کتاب نگاهی نو به پرورش ذهنی کودک

sorsore.com

حتما بخوانید :

مراحل زایمان چگونه است ؟

چگونه خود را برای ورود نوزاد آماده کنیم

شکایت های جزئی در بارداری

رژیم غذایی در بارداری

تغذیه دوران بارداری مصرف میوه‌ها و سبزی‌ها

مراقبت های اولیه در بارداری

آنچه باید در مورد حاملگی بدانیم

حمام کردن در دوران بارداری

مادر میانجی

رابطه جنسی در دوران بارداری

کاهش خطر ابتلا کودک به اوتیسم با مصرف ویتامین در بارداری

حرف زدن با جنین  | تقویت هوش جنین در دوران بارداری | واکنش جنین به صدای مادر

تاثیر پدر بر جنین |نامه جنین به پدرش |بازی با جنین |سوره هایی که باعث ارامش جنین میشود

روانشناسي جنين |حرف زدن با جنین در دوران بارداری |حرف زدن با جنین در رشد روانی‌اش تاثیر مثبت دارد
صحبت با جنین در زمان بارداری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.