بهترین راه برای جلوگیری از خیانت | روانشناسی خیانت

بهترین راه برای جلوگیری از خیانت | روانشناسی خیانت

بهترین راه برای جلوگیری از خیانت

بهترین راه برای جلوگیری از خیانت

متاسفانه در سال های اخیر میزان خیانت در مردان و زنان متاهل به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرده به گونه ای که خیانت به یکی از عوامل اصلی طلاق در کشور تبدیل شده است. بنابراین هرکسی می تواند قربانی خیانت شود

زمانی که خانمی قربانی خیانت می شود، از خودش می پرسد: چرا با من این کار را کرد؟ چه چیزی برایش کم گذاشتم که به من خیانت کرد؟ چطور توانست به منی که مادر بچه هایش هستم خیانت کند؟ چطور با خانم های دیگر تا این حد با محبت صحبت می کند در حالی که وقتی با من است گویا از احساسات چیزی نمی داند؟ و …

از طرفی مردان خیانتکار هم اغلب می گویند: همیشه انتظار داشتم همسرم به من توجه ویژه ای داشته باشد، اما او هرگز به من و نیازهای عاطفی من توجهی نکرد (این موضوع تنها مختص مردان نیست بلکه خانم ها هم بعضاً همین را می گویند)با نامزدم سه سال دوست صمیمی بودیم و بعد از تقریباً یک سال فهمیدم که با دختری در تلگرام چت می کند. سپس درباره این موضوع با همسرم صحبت کردم و او نیز از من فرصتی خواست تا اشتباهش را جبران کند. من هم چون عاشق نامزدم بودم این فرصت را از او دریغ نکردم. بعد از این که عقد کردیم، دوباره متوجه شدم که همسرم با همان دختر دوباره ارتباط برقرار کرده و این بار متوجه این موضوع هم شدم که همسرم با آن دختر پیش از نامزدی هم در ارتباط بوده است.

این بار وقتی دوباره موضوع را به همسرم گفتم و با ناراحتی از او سوال کردم که چرا دوباره به من خیانت کردی، جوب داد: دفعه اول که متوجه خیانتم شدی، من ابراز پشیمانی کردم اما با این حال باز هم با من سرد و سنگین برخورد کردی و به هیچ یک از نیازهای من توجهی نکردی. به همین دلیل من هم دوباره برگشتم پیش کسی که بتوانم کمی با او درد و دل کنم، پیش کسی که به نیازهای من پاسخ دهد.

اما حالا من نمی توانم به همسرم اعتماد کنم. وقتی هم که به او گفتم قصد دارم طلاق بگیرم به من گفت: مشکلی نیست من هم دوست ندارم بیش از این حضور من تو را اذیت کند. هر موقع که بخواهی من حاضرم. این روزها همسر من دیگر برای زندگی میل و اشتیاقی ندارد و این موضوع من را به شدت اذیت می کند. با اینکه او خیانت کرده است اما گویا من بدهکار شده ام. به نظر شما اشتباه من چه بوده است؟!!!

از این دست مشکلات زیاد رخ می دهد اما سوال این است که چه کنیم همسرمان خیانت نکند؟ و یا هنگام مواجه با خیانت مردان چه واکنشی باید نشان دهیم؟ آیا باید طلاق بگیریم یا این که راهکار بهتری هم هست؟ اگر هدف شما زندگی است و مرد زندگیتان را عاشقانه دوست دارید، توصیه می کنم با من همراه بشید.

اول: پشتیبانی
۱.۱ رفتارهای تند و خصمانه
۱.۲ قضاوت های نادرست
۱.۳ خواسته های خودبینانه
۲ ابزار دوم: توجه منظم
۲.۱ با اهمیت ترین نیازهای عاطفی همسرتان را شناسایی کنید
۲.۲ در برطرف کردن با اهمیت ترین نیازهای عاطفی همسرتان ماهر شوید
۳ ابزار سوم: وقت گذاشتن
۳.۱ زمان ویژه
۳.۲ انتخاب فعالیت های متنوع
۳.۳ در نظر گرفتن شمار ساعت ها
۴ ابزار چهارم: صداقت همه جانبه
۴.۱ صداقت در ابراز احساسات
۴.۲ صداقت در بیان گذشته
۴.۳ صداقت در بیان روزمرگی
۴.۴ صداقت در مورد نگاهتان نسبت به آینده

بهترین راه برای جلوگیری از خیانت این است که با شریک زندگیتان رابطه‌ای عالی بسازید.  وقتی نیازهای احساسی و فیزیکی ما در زندگی مشترک رفع شود، دیگر به رفع آنها در جای دیگر، علاقه‌ی چندانی نشان نمی‌دهیم.  بسنجیدکه تاچه میزان خواسته‌ها ونیازهای همسرتان را رفع می کنید و برعکس.  در زمینه‌هایی که ضعف می‌بینید، درباره‌ی آن صادقانه باشریکتان صحبت کنید و چیزهایی را که برای رضایت و خوشحالی در آن زمینه‌ی خاص به آن نیازمندید با او درمیان بگذارید.

جهت مشاوره آنلاین در اینستاگرام روانشناسی خانواده دایرکت بگذارید

گروه پرسش و پاسخ  روانشناسی خانواده

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده بخش خیانت 

بخوانید :چرا زنان به شوهران خود خیانت می کنند


لینیک های سایت روانشناسی خانواده 


روانشناسی خانواده   روانشناسی مشاوره  روانشناسی سکسولوژی  روانشناسی خشم 
روانشناسی جامعه   روانشناسی ازدواج   روانشناسی طلاق  روانشناسی کودک روانشناسی رنگ   روانشناسی موسیقی  روانشناسی اعتیاد  روانشناسی کنکور به من بگو چرا   داستان های کوتاه روانشناسی   روانشناسی نوجوانتست روانشناسی پرسش و پاسخ سایت روانشناسی خانواده
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.