71
کد: 20142
چهارشنبه, 17 دی 99

به همسرت وفادار باش

به همسرت وفادار باشوفاداری در زندگی زناشویی یکی از پایه های اصلی داشتن زندگی زناشویی سالم و پایدار است

وفاداری در زندگی زناشویی یکی از پایه های اصلی داشتن زندگی زناشویی سالم و پایدار است. اما باید بدانید که معنای این وفاداری فقط خیانت نکردن نیست .

۱. وفادار بودن به همسرتان او را هم تشویق می‌کند که به شما وفادار باشد.

۲.وفادار بودن باعث دوام رابطه/ازدواج‌تان می‌شود. سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای خاتمه دادن به یک رابطه/ازدواج خیانت کردن است.

۳. وفادار بودن باعث آرامش فکر و ذهن‌تان می‌شود. دیگر نیازی به پنهان‌کاری نخواهید داشت و لازم نیست تک‌تک دروغ‌هاتان را هم به خاطر بسپارید.

۴. وفادار بودن کیفیت رابطه‌جنسی‌تان را افزایش می‌دهد. وقتی همسرتان می‌داند به او وفادار هستید، بالاترین لذت را به شما خواهد داد. هیچ‌کس در ارتباط‌جنسی با کسی که به او وفادار نیست احساس امنیت نمی‌کند.

۵. وفادار بودن به شما این امکان را می‌دهد روی رابطه/ازدواج‌تان تمرکز کنید. حواس‌تان دیگر پرت لاس زدن با دیگران یا ارتباطات جنسی خارج از ازدواج نخواهد شد. تمرکز به شما کمک می‌کند زندگی احساسی سالم‌تری داشته باشید.

۶. بدون وفاداری عشقی هم در کار نخواهد بود.

۷. اگر نمی‌خواهید وفادار باشید اصلاً چرا باید در آن رابطه/ازدواج بمانید؟ اگر نمی‌توانید فقط با یک نفر باشید چه دلیلی دارد خودتان را متعهد کنید؟ اگر از تعهد خسته شده‌اید، به رابطه‌تان خاتمه دهید. لازم نیست در رابطه بمانید و خیانت کنید. این کار فقط تعهد و شخصیت‌تان را زیر سؤال می‌برد.

۸. خداوند وفادار است، سعی کنید مثل او باشید. خداوند سرچشمه‌ی عشق و محبت است.

۹. وفاداری باعث می‌شود بهترین الگو برای فرزندان‌تان باشید. بچه‌ها از اعمال و رفتار ما درس می‌گیرند.

۱۰. وفادار بودن تأثیر مثبتی بر شخصیت‌تان خواهد داشت. با این روش می‌توانید با اعتمادبه‌نفس بیشتری زندگی کنید. راستی و درستی اهمیت زیادی دارد، می‌توانید آن را از زندگی شخصی‌تان شروع کنید. اگر در زندگی شخصی‌تان راست و درست رفتار نکنید، خواهید دید که کل زندگی‌تان فرو می‌پاشد.

به همسرت وفادار باشوفاداری چه شکلی است؟۱۰ رفتار ظاهراً بی‌ضرر که بی‎وفایی به همسرتان محسوب میشود

معنی وفاداریوفاداری واقعی یعنی اینکه با همسرتان کاملا یکی و متحد شوید

همسران وفادار چه خصوصیات اخلاقی دارند

چیزی که پیوند زناشویی بیشتر از هر چیزی به آن نیاز دارد، تعهد کامل نسبت به همدیگر است. یعنی شما نباید نگران باشید که مبادا همسرتان رفتاری خارج از تعهدی که به شما دارد داشته باشد یا او هم نباید نگران این باشد که ممکن است شما کاری بکنید که بر خلاف تعهدتان باشد. وفاداری در رابطه ی زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن یا مردی دیگر است. وفاداری واقعی یعنی اینکه با همسرتان کاملا یکی و متحد شوید .

وفاداری یعنی با زن/مرد دیگری گرم نگیرید

هر گونه رفتاری که فراتر از یک تعامل ساده بین شما و فرد دیگری از جنس مقابل تان باشد، مصداق بی وفایی و خیانت است . شما می دانید که صرفا بی ضرر بودن این نوع ارتباط و تعامل با جنس مخالف، توجیه کننده ی رفتار شما نیست .

وفاداری یعنی رابطه جنسی رضایت بخشی داشته باشید

وفادار بودن نسبت به همسرتان یعنی اینکه بتوانید نیازهای او را تامین کنید. البته زمان هایی وجود دارد که ممکن است نتوانید رابطه ی جنسی صد در صد موفقی داشته باشید و این کاملا طبیعی است، اما نباید اجازه بدهید این زمان ها، زیاد بشوند. وفاداری در زندگی مشترک یعنی تقویت پیوندتان با نزدیکی و صمیمیتی که خاص رابطه ی شما دو نفر باشد به همسرت وفادار باش

وفاداری یعنی در مورد همسرتان بد صحبت نکنید

به عنوان یک دوست وفادار حتما اجازه نمی دهید کسی در مورد دوست تان بد حرف بزند و شما هم پشت سر او حرف ناخوشایندی نمی زنید. در زندگی زناشویی هم باید در مورد همسرتان و پشت سر او، از هر گونه کلام منفی خودداری کنید. وفاداری یعنی اینکه تحت هر شرایطی پشت سر همسرتان خوب حرف بزنید. اگر مشکلی دارید که باید آن را مطرح کنید، فقط با همسرتان و در خلوت خودتان این کار را بکنید .

وفاداری یعنی رازهای تان را فقط با همسرتان در میان بگذارید

شما زندگی مشترکی با همسرتان دارید، بنابراین او تنها کسی است که باید روح مشترک با او پیدا کنید. اگر نیاز به شانه هایی برای گریه کردن دارید، بگذارید همسرتان تکیه گاه شما باشد. درست است که شما بیرون از خانه هم یک سیستم حمایتی از دوستان دارید، اما نباید رازهای تان را فقط با همسرتان در میان بگذارید .

وفاداری یعنی رازدار همسرتان باشید

وفادار بودن نسبت به همسر یعنی رازدار او بودن. شما باید بدانید رازهای همسرتان مانند رازهای خود شما هستند و نباید این مسائل را با کس دیگری مطرح کنید


وفاداری به همسر با جلب توجه او

برای داشتن یک همسر وفادار ابتدا باید توجه او را به خود جلب کنید. اکثرا خانم ها با استفاده از لوازم آرایشی و لباس های زیبا سعی در جلب توجه همسر خود دارند. این روش ها ممکن است در کوتاه مدت باعث شود تا همسرتان به شما اهمیت داده و به خواسته هایتان توجه کند. اما طولی نمی کشد که متوجه می شوید وابستگی همسرتان به شما چندان قوی نیست. بر عکس مردان برای دریافت این توجه دائم برای همسر خود هدیه خریده و او را عادت به دادن باج می کنند. برای وابسته کردن همسر خود در طول زندگی بهتر است رفتارهایی را که در ادامه شرح داده ایم، تمرین کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره وابسته کردن مرد به خود کلیک کنید.

۱- قدردانی کنیدتشکر و قدردانی به خاطر کارهایی که برای زندگی شما انجام داده است، می تواند در وابسته کردن همسرتان موثر باشد. تلاش او برای ایجاد آرامش و یک زندگی خوب و ایده ال را هر چند که کوچک باشد ببینید و بازخورد مثبت دهید.

۲- غر نزنیدزنان گاهی مرتب غر می‌زنند. مدام از شوهر خود ایراد می گیرند. یک مسئله را با صدای بلند تکرار می کنند یا زیر لب زمزمه می کنند. به طوری که همسرشان بشنود. این رفتارها ممکن است او را آزرده خاطر کند. در کل هیچ کس از همنشینی با افراد غرغرو لذت نمی‌برد. تلاش کنید این رفتار را به حداقل برسانید.

۳- همسرتان را تایید کنیدیکی از مسائل عمده و مهم برای زنان و مردان تایید از جانب همسرشان است. تایید شدن از سمت شما می تواند باعث بهتر شدن روابط زناشویی، احساس مثبت نسبت خود شود، در نتیجه به هدف وفادار کردن همسر به خود می رسید.

۴- به خاطر یک رفتار اشتباه کل شخصیت او را زیر سوال نبریداگر رفتاری اشتباه است، بدانید که تنها آن رفتار اشتباه است. تعمیم یک رفتار اشتباه به کل شخصیت همسرتان او را در یک موقعیت دفاعی قرار داده و باعث مخالفت و لجبازی بیشتر می شود. به این صورت راحت تر می توانید رفتار اشتباه او را بخشیده و گذشت کنید.

وفاداری به همسر با رعایت اصول ارتباطیبرای حفظ ارتباط خوب و عاشقانه ای که با همسرتان داشته اید، باید اصول ارتباط موثر را بدانید و رعایت کنید. با حفظ رابطه عاشقانه خود در طول زندگی می توانید مطمئن شوید همسرتان نیز به حرف های شما گوش می دهد و شما اولویت زندگی او هستید. از این طریق در کنار وابسته کردن همسر خود، یک زندگی مشترک و خانواده موفق نیز خواهید داشت. به برخی از این اصول در ادامه اشاره کرده ایم.

گفت گو در زمان مناسبمعمولا زنان زمانی که همسرشان به منزل بر می گردد شروع به صحبت کردن می کنند و تمام ریز و درشت اتفاقاتی که در طی روز افتاده را برای او می گویند. واقعیت این است که لحظه ورود یک آقا به منزل زمان مناسبی برای بازگو کردن تمام وقایع روزانه نیست. سعی کنید مسائل مهم را به زمانی دیگر محول کنید. آقایانی که تازه از محل کار به منزل بازگشته اند، خسته از کار روزانه هستند و از نظر روانی نیاز به آرامشی کوتاه دارند. به آن ها فرصت بازیابی روانی شان را بدهید. در غیر این صورت اگر همه حرف ها را همان لحظه اول با او مطرح کنید، همسرتان به طور ناخودآگاه احساس خطر می کند. این احساس ترس و دلشوره را با داد و فریاد زدن بر سر شما تخلیه می کند.


شنونده خوبی باشیدتلاش کنید شنونده خوبی برای حرف های توام با اضطراب ها و نگرانی های همسرتان باشید. همسرتان وقتی ببیند که برای عمیق ترین مشکلات پیش رو می تواند به شما اعتماد کرده و از دغدغه هایش سخن بگوید، به شما اعتماد می کند. در نتیجه همیشه برای صحبت نزد شما خواهد آمد.

قضاوت گری نکنیدبه خاطر هیچ رفتاری حتی بدترین رفتارهای همسرتان، او را قضاوت نکنید. سعی کنید همسر خود را در آن موقعیت خاص تصور کنید و خود را جای او بگذارید. آن زمان است که شما می توانید راحت‌تر از قبل همسرتان را درک کنید.

کینه ورزی و قهر نکنیدکینه ورزی و قهر کردن یکی از تلخ ترین و اشتباه ترین رفتارهایی است که می توانید از خود بروز دهید. اگر هم دلخوری پیش آمد به هیچ عنوان اجازه ندهید قهرها طولانی شوند. در صحبت کردن پیش قدم باشید. این گونه می توانید این پیام را به طور غیر مستقیم به همسر خود بدهید که به زندگی دلگرم هستید و او برایتان مهم بوده و در اولویت است. در واقع مطالب ذکر شده برای حفظ وفاداری به همسر بخشی از همان نکات همسرداری هستند که با رعایت همه آن ها سلامت خانواده خود را تضمین می کنید.

وفاداری به همسر با توجه به رفتارهای ممنوع در رابطهبرخی عادات رفتاری از سوی خانم ها باعث دور شدن مردان از خانواده می شود. زمانی که داستان زندگی بسیاری از زوجین را می شنویم متوجه می شویم که ریشه اصلی بسیاری از آسیب ها رفتارهای خود خانم در مقابل همسرشان است. شما می توانید برای وابسته کردن همسر خود از رفتارهای زیر اجتناب کنید.

وفاداری به همسر با داشتن صداقتهیچ عاملی مثل صداقت کارساز نیست. در مورد کوچک ترین مسائل و احساسات بوجود آمده برایتان با همسرتان رو راست باشید. اما ابتدا بررسی کنید که مطرح کردن بعضی موضوع های حساس، موجب بدتر شدن اوضاع نشود. سعی کنید آن قدر فضای بین شما شفاف باشد و آن قدر صمیمی باشید که او نه تنها از گفتن مسائل خود واهمه ای نداشته باشد، بلکه احساس امنیت خاطر او دو چندان شود.

برای خانواده او احترام زیادی قائل شویداکثر مردان نقطه حساس زندگی شان که احتمالا به هیچ وجه کوتاه نمی آیند، خانواده آن هاست. تلاش کنید در هر موقعیتی که پیش رو دارید، حتی در شرایط سخت که تنش و درگیری بین شما و خانواده همسرتان اتفاق می افتد، تا حد امکان جانب احترام را حفظ کنید. با این کار جایگاه شما به عنوان یک همسر ایده آل، در ذهن همسرتان نقش می بندد.


کنجکاوی زیاد اتهام به وفاداری به همسراگر به هر دلیلی به همسرتان اعتماد ندارید، به جای گشتن جیب ها، گوشی تلفن همراه، و چک کردن لباس، تلاش کنید فضای صمیمیت و گرمی را فراهم کنید. به طوری که چیزی برای پنهان کاری بین شما وجود نداشته باشد. کنجکاوی زیاد باعث ایجاد دلخوری و تنش می شود. مردان به خاطر ویژگی های ذاتی شان (حس مالکیت و مدیریت خانه و خانواده) زیاد علاقه ای به توضیح دادن و شرح مسائل شان ندارند. اگر از آن ها درباره مسائل خارج از منزل کنجکاوی کنید و سوالات زیادی بپرسید، باعث می شود که همسر شما بیشتر از شما دوری کند. عکس این مسئله می تواند اثر بهتری در وابسته کردن همسر شما داشته باشد.


 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: