تست شخصیت , شما چه شخصیتی دارید , تست روانشناسی  هلن فیشر , خود شناسی , تست های شخصیت شناسی , شخصیت جست‌وجوگر , شخصیت سازنده‌ , شخصیت مدیر , شخصیت فردی مذاکره کننده‌

تست شخصیت  | شما چه شخصیتی دارید | تست روانشناسی  هلن فیشر

تست شخصیت

شما چه شخصیتی دارید

تست شخصیت

 هلن فیشر میگوید :سرشت شما تغيير نمي‌كند

اين مسئله در شبی كه در واشنگتن سخنراني داشتم برايم اثبات شد. در آن شب خانمي از شنوندگان نزد من آمد و اظهار داشت كه سه سال است که با مردي در رابطه عشقي است. او مي‌گفت در اين زمان هيچ‌وقت خودم نبودم و نتوانستم خودم را دوست داشته باشم. به دروغ وانمود مي‌كردم داستان‌هاي جنگي دوست دارم و به برنامه‌هاي ورزشی علاقه دارم. او در كنار مرد مورد علاقه‌اش نقش افراد ساده‌لوح كه هيچ‌ شناختي از علایق خود ندارند را بازي مي‌كرده. او تمام تلاش خود را مي‌كرده تا از عهده اين نقش‌ها برآيد. ديگر ناتوان شده بود. مي‌گفت: «هر‌گاه مرد مورد علاقه‌ام براي سفر كاري از شهر خارج مي‌شود من به خود واقعي‌ام تبديل مي‌شوم.»تست شخصیت

اريك فروم، روانشناس مي‌گويد: «صداقت در عشق به اين معناست كه علاقه شما منجر به تخريب هويت كسي نشود.» من پيش‌بيني مي‌كنم كه اين زن نهايتا از اين نقش بازي كردن خسته مي‌شود و با خود واقعي‌اش با عشقش روبه‌رو مي‌شود. صداقت او در ‌نهايت دو نتيجه خواهد داشت؛ باعث شكست يا شكوفا شدن عشقش مي‌شود. مهم نيست چه بر سر رابطه‌شان مي‌آيد بلكه مهم اين است كه او حس بهتري نسبت به خودش پيدا مي‌كند.تست شخصیت

هلن فیشر، پژوهشگر و روانشناستست شخصیت طراحی کرده که نشان می‌دهد شما چه شخصیتی دارید.

تست شخصیت  : جست‌وجوگر  , سازنده‌   , مدیر  ,  یا فردی مذاکره کننده‌

مطالب روانشناسی ازدواج را دنبال کنید

 

تست شخصیت , شما چه شخصیتی دارید , تست روانشناسی  هلن فیشر , خود شناسی , تست های شخصیت شناسی , شخصیت جست‌وجوگر , شخصیت سازنده‌ , شخصیت مدیر , شخصیت فردی مذاکره کننده‌

چه نمره‌ای می‌گیرید در این تست شخصیت ؟

برای امتیاز دادن به آزمون، برای هر پاسخ کاملا مخالف به خودتان صفر امتیاز بدهید و یک امتیاز برای هر پاسخ مخالف، دو امتیاز برای هر پاسخ موافق و سه امتیاز برای هر پاسخ کاملا موافق. بعد از این، امتیازهای هر معیار را با هم جمع کنید.

معیار اول میزان اینکه چقدر شما فردی جست‌وجوگر هستید را اندازه‌گیری می‌کند.

معیار دوم اینکه چقدر فرد سازنده‌ای هستید را نشان می‌دهد.

معیار سوم مشخص می‌کند شما چقدر مدیر هستید

و معیار چهارم اینکه چقدر فردی مذاکره کننده‌ای هستید را می‌سنجد.

دو معیاری که امتیازتان در آن بیشتر است ویژگی‌های شخصیتی اولیه و ثانویه‌تان را مشخص می‌کند.

منبع: Personality Test by Helen Fisher

هلن فیشر (انگلیسی: Helen Fisher؛ زادهٔ ۳۱ مهٔ ۱۹۴۵) دانشمند و محقق در زمینهٔ انسان‌شناسی و اهل ایالات متحده آمریکا است. عمدهٔ فعالیت او در زمینهٔ رفتارشناسی انسان است. هلن فیشر محقق ارشد در مؤسسهٔ کینزی در دانشگاه ایندیانا و عضو مرکز مطالعات تکاملی انسان در گروه انسان‌شناسی در دانشگاه راتگرز است. وی پیش از همکاری با دانشگاه راتگرز، پژوهشگر موزهٔ تاریخ طبیعی آمریکا در نیویورک بود.

کتاب‌ها و نتایج تحقیقات دکتر هلن فیشر
ازجمله کتاب‌هایی که از دکتر هلن فیشر به چاپ رسیده‌است، می‌توان «قرارداد جنسی(۱۹۸۳)» پیرامون تکامل رفتار انسان ، «آناتومی عشق(۱۹۹۳)» درباره‌ی تاریخ طبیعی همسریابی و مسائل مربوط به ازدواج، «‌جنس اول(۱۹۹۹)»، «چرا عاشق می‌شویم(۲۰۰۴)» و «چرا آن مرد؟ چرا آن زن؟(۲۰۰۹)» را به‌ عنوان راهنمایی برای پیدا کردن عشق واقعی با توجه به نوع شخصیت شما نام ‌برد.

فیشر در سال۱۹۹۶به دنبال پاسخی برای همین سوال عشق چیست؟ تحقیقاتی را آغازکرد. نتیجه‌ی تحقیقات علمی و چندجانبه‌ی او در راستای کشف چیستی عشق در سال ۲۰۰۴ در کتابی به نام «چرا عاشق می‌شویم» منتشرشده است که در پایان آن نیز پرسشنامه‌ای قرار داده شده است با عنوان «آیا شما عاشق هستید؟» و نتیجه‌ي این پرسشنامه به‌صورت علمی نشان می‌دهد که شما عاشق هستید یا خیر.

تحقیقاتی که دکتر فیشر انجام داد، برروی رفتارها، تغییرات جسمی و همچنین ریشه‌ی عشق در مغز بود. او در تحقیقات خود برای درک هستی عشق، با بررسی اسکن مغزی ۴۹ مرد و زنی که عشق را تجربه کرده‌اند، به نتایجی دست یافت که برای اولین بار حدس و گمان درباره ماهیت عشق را کنار گذاشت و نظری علمی درباره عشق شکل داد. فیشر در کتاب «چرا عاشق می‌شویم» می‌گوید عشق تنها حس و عاطفه نیست؛ بلکه انگیزشی قوی مانند حس گرسنگی است و بیان می‌دارد که بشریت با سه سیستم کلی زوج خود را برمی‌گزیند:

۱.شهوت یا میل‌جنسی

۲.جاذبه: مرحله‌ی اولیه‌ی عشق رومانتیک

۳.دلبستگی: احساس عمیق همدلی با یک شریک طولانی مدت

او عقیده‌دارد که عشق می‌تواند با هریک از این سه احساس آغاز شود. این سه سیستم مغز (شهوت، عشق رمانتیک و وابستگی) همیشه با هم همراه نیستند، اما می‌توانند باهم همراه باشند. برخی از افراد در ابتدا به‌طور تفننی با کسی رابطه‌ی جنسی برقرار می‌کنند و پس‌ازآن به‌مرور عاشق می‌شوند. بعضی از مردم در ابتدا عشق می‌ورزند و پس از آن رابطه‌ی جنسی دارند. برخی احساس می‌کنند که حس عمیق و دلبستگی به کسی دارند، و سپس به عاشقانه و درام جنسی تبدیل می‌شوند و این تبدیل احساس تا حد زیادی به ترشحات هورمونی مربوط است.شهوت و محرک جنسی شخص را به‌سمت طیف مختلفی از شریک‌های جنسی جذب می‌کند. عشق باعث می‌شود که فرد انرژی رابطه‌اش را فقط روی یک نفر متمرکز کند و فقط روی حفظ رابطه با این فرد مختص و منحصر بفرد.

فیشر عشق را نوعی وسواس‌فکری یا حتی نوعی اعتیاد می‌داند. وسواس فکری که سبب می‌شود مدام به معشوق و آینده‌ی با او فکر کنیم و اعتیادی که وصلش لذت‌بخش است و فصلش بسیار دردناک . از همین رو است که زمان جدایی و یا وقتی که عاشق ریسک ابراز علاقه را پذیرفته و دست رد به سینه‌اش خورده، ذهنش روی او متمرکز است و بیش از پیش به او فکر می‌کند، او را بیشتر می‌خواهد و بیشتر درد دوری‌اش را حس می‌کند.

فیشر درکتاب «جنس اول» با عنوان فرعی«توانایی‌های زنان برای دگرگونی جهان» شرح داده‌است که چرا عقیده دارد که آینده متعلق به زنان است. این محقق بر اساس تحقیقاتی که داشته، نشان می‌دهد که چطور استعدادهای ذاتی زنان در قرن بیست‌و‌یکم، دنیای امروز را تغییر می‌دهد و آنان را به رهبرانی مؤثر در کسب و‌کار و اجتماع مبدل می‌سازد.

هلن فیشر در این کتاب با نگاهی به ادوار مختلف تاریخ، نشان می‌دهد که چطور ساختار خاص ذهن زن، او را قادر می‌سازد تا شیوه‌ی تفکر شبکه‌ای یا تفکر ترکیبی را درپیش‌گیرد، درحالی‌که شیوه‌ی تفکر و ذهن مردانه، مرحله به مرحله و همراه با تمرکز کامل حواس به یک سوژه و تفکیک‌دهندگی موضوعات است. فیشر با حکایات و داستان‌هایی که ذکر می‌کند، سعی می کند این مطلب را برای خواننده معلوم کند که چگونه استعدادهای ویژه زنان، مهارت‌های کلامی، ذهن‌خوانی، مردم‌داری، اِدراکِ قوی و توانایی های دیگر، آنان را در جهت موفقیت در دنیای امروز پزشکی، آموزشی، ارتباطات، حقوق، بشردوستی و کشورداری سوق می‌دهد.

تست روانشناسی

تست سلامت روح و روان 

تست نوع روابط خود را بهتر بشناسید 

وضعیت زندگی زناشویی شما چگونه است ؟

آزمون آنیما و آنیموس

تا چه میزان از همسرتان شناخت دارید؟

تست چقدر مهربان هستید ؟

چقدر آرامش دارم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.