تفاوت استرس در زنان و مردان  , وقتی استرس وارد خانه شما می شود , درك و لذت بردن از تفاوت‌ها , Men are like waffles women are like spaghetti ,مردان ويفري و زنان اسپاگتي ,by Bill Farrel  , اثر بیل فارل , پم فارل , روانشناسی ازدواج , خانواده , روانشناسی , ازدواج

تفاوت استرس در زنان و مردان | وقتی استرس وارد خانه شما می شود

سایت روانشناسی خانواده
تفاوت استرس در زنان و مردان

 

درك و لذت بردن از تفاوت‌ها

وقتی استرس وارد خانه شما می شود

به نظر بیل و پم فارل نویسنده کتاب مردان ويفري و زنان اسپاگتي زندگی در نظر مردان مانند ویفری است که از قسمت های کوچک تشکیل شده است. آن ها زندگی را همانند مربع های کوچک ویفر در نظر گرفته و در طی رویدادهای زندگی از مربعی به مربع دیگر می روند. آن ها وارد یک مربع یا همان بخشی کوچک زندگی شده، یک مشکل و نه بیشتر را مورد ارزیابی قرار داده و سپس راه حلی برای آن ارائه می کنند. از سوی دیگر زندگی در نظر زنان مانند بشقابی پر ازاسپاگتی است. هر موضوع و مسئله در زندگی برای زنان مانند رشته ای از اسپاگتی در بشقاب است که به رشته های دیگر متصل است. از این رو زنان ترجیح می دهند در آن واحد چندین مسئله را در ذهن خود پردازش کنند و انجام چندین کار در لحظه برای زنان امری معمول و عادی است.

بخوانید: زنان باهوش ترند یا مردان

تفاوت استرس در زنان و مردان از نظر بیل و پم فارل

وقتی استرس و اضطراب رخ میدهد، زنان معمولا بین تمام رشته های اسپاگتی حرکت می کنند و به صورت احساسی با افراد و شرایط مربوط با مشکل مورد نظر، ارتباط برقرار می کنند. از آنجا که زنان بیشتر از مردان تفاوت های کوچک احساسی و ارتباطی زندگی را حس می کنند، به طور کلی دچار اضطراب بیشتری می شوند. تحقیقات علمی نشان داده است که زنان بالغ، بیشتر از مردان دچار افسردگی می شوند. در واقع زنان نسبت به مردان مواد شیمیایی – عصبی بیشتری مربوط به ترس و اضطراب و انتظار دلشوره دارند. همچنین زنان مقادیر کمتری از سروتونین در بدن خود تولید می کنند که سبب تشدید ضعف ژنتیک آنها در افسردگی می شود. در نتیجه زنان نسبت به مردان بیشتر در معرض اضطرابهای مربوط به افسردگی هستند. به طور خلاصه، زنان در برابر افسردگی راه سخت تری در پیش روی خود دارند. زنان نه تنها به دنبال راه حلی برای مشکل هستند بلکه باید با سیلی از احساسات خود نیز روبه رو شوند.

تفاوت استرس در زنان و مردان

از این رو صحبت، کمک بزرگی به زنان می کند. با صحبت درباره استرس های زندگی، احساسات مربوطه کم کم محو می شوند. زندگی زن با بیان احساسات قلبی، فضایی آرام تر خواهد داشت. با گفتگو، راه حل ها خود را نشان میدهند. گویی که استرس برای زنان مانند توده ای از احساسات است که راه او را سد کرده است. قبل از این که زن به راه خود ادامه دهد، ابتدا باید با صحبت کردن راه را برای خود باز کند و توده احساسات را کنار بزند. موضوع صحبت های او می تواند خدا، دوستان، فامیل و شوهرش باشد. کسانی که زن با آنها صحبت می کند، ممکن است در شرایط مختلف تغییر کنند؛ اما او باید با صحبت، خود را از این شرایط نجات دهد. تفاوت استرس در زنان و مردان

برای ایجاد فرصت گفتگو، زنان معمولا به بدرفتاری می پردازند تا توجه همسر خود را جلب نمایند. مادر معمولا در آشپزخانه مشغول می شود. صدای قابلمه ها و ماهیتابه ها بلند می شود، یا این که مادر تصمیم می گیرد، تمام خانه را تمیز کند. ما این رفتار را سندروم مظلوم نمایی می نامیم. قبلا به این موضوع فکر کرده اید؛ من تنها کسی هستم که میتواند همه کارها را انجام دهد. من خیلی عصبانی و ناراحت هستم، پس در کابینت ها را با زور باز میکنم و محکم می کوبم تا بسته شوند، شاید این کار همسر مرا که احساساتش مرده از خواب بیدار کند و او را مجبور کند تا بیاید و از من بپرسد که مشکل تو چیست؟  تفاوت استرس در زنان و مردان از نظر پم

برخی شبها به قدری ناراحت بودم که با صدای بلند گریه کرده ام به امید این که گریه هایم بیل را بیدار کند و اگر بیل بیدار نمی شد، پتو را محکم پرت می کردم تا صدای کافی برای بیدار کردن بیل ایجاد شود. زیرا من باید با صحبت کردن استرس خود را از بین می بردم. برای به دست اوردن توجه بیل به هر کاری دست می زدم. با وجود این هیچ یک از این کارها نتیجه مطلوبی نداشت. در نتیجه تصمیم گرفتم تا به روشی عاقلانه تر روی آورم. «عزیزم باید چند دقیقه با تو صحبت کنم. چیزی ناراحتم کرده. می تونی چند دقیقه بیای پیش من بشینی؟» وقتی با او با صداقت و آرامی صحبت می کنم، انگیزه بیشتری برای گوش دادن به حرف های من دارد تا این که مانند زنی رفتار کنم که برای تئاتری عاشقانه در حال اجرای نمایش است.

تفاوت استرس در زنان و مردان در چیست ؟

اما مردان در مواقع استرس به جعبه هایی عقب نشینی می نمایند که راحت هستند. هر مردی در زندگی اش جعبه هایی دارد که نسبت به جعبه های دیگر، برای او از لحاظ احساسی راحت تر هستند. وقتی او وارد این جعبه ها می شود، زندگی از دید او محو میشود و او فرصتی برای تجدید انرژی دارد. مردان با فکر کردن بی وقفه درباره زندگی، انرژی خود را به دست نمی آورند. در واقع این موضوع برعکس، انرژی آنها را تخلیه می کند. آنها با ورود به جعبه های خالی از استرس، برای چالش بعدی زندگی اماده می شوند. آنها وقتی از این جعبه بیرون می آیند، پرانرژی و متمرکز هستند و برای برداشتن مانع بعدی در زندگی کاملا آماده هستند. تفاوت استرس در زنان و مردان

این جعبه ها کدامند؟ برای بسیاری از مردان ورزش (شرکت در آن یا تماشای آن) یکی از مؤثرترین عوامل کاهنده استرس است. آنها می توانند برای مدتی در بازی محو شوند و مسئولیت های طاقت فرسای زندگی را از یاد ببرند. برای دیگر مردان، کامپیوتر (یا نوع دیگر از تکنولوژی های مفرح) راه حلی مردانه برای کاهش استرس زندگی است. دیگران در کتاب یا موسیقی محو می شوند. با وجود این کسانی نیز هستند که خود را مشغول پروژه هایی می کنند که نیازمند تمام حواس و توجه آنهاست.

بخوانید : بانک عشق همسران

چطور می توان جعبه های راحت مردان را تشخیص داد؟ روزنامه مانند یک مربع (شکل جعبه) است.

صفحه تلویزیون نیز مانند جعبه است. زمین بسکتبال و فوتبال شبیه جعبه هستند. صفحه نمایشگر کامپیوتر شبیه جعبه است و در آخر جعبه محبوب تمامی مردان، تختخواب، مانند جعبه است.

تفاوت استرس در زنان و مردان با رابطه جنسی

پس خواب و رابطه جنسی در مورد محبوب مردان هستند و در بین این دو، رابطه جنسی اغلب، انتخاب اکثر مردان در جعبه های راحت است. اگر زندگی مردان به شکل کارت بینگو با تمامی آن ردیفهای جعبه نشان داده می شود، جعبه رابطه جنسی، جعبه آزاد در مرکز جدول قرار می گیرد. جعبه مرکزی از جعبه های دیگر بزرگتر است و مردان به راحتی می توانند از جعبه های دیگر به آن برسند.

به آسانی می توان فهمید که این موضوع برای همسرانی مشکل ساز خواهد بود که برنامه مشخص برای کاهش استرس ندارند. زن نیازمند گفتگوست و مرد ترجیح می دهد که بازی کند. زن گفتگو می خواهد و مرد به دنبال جایی آرام یا بهتر از آن، رابطه جنسی قبل از چرت زدن است.

به نوبت باب میل همسرتان رفتار کنید. تفاوت استرس در زنان و مردان 

وقتی استرس، به ویژه از منابع خارجی، وارد زندگی مان می شود، بیل و من عادت داریم از هم بپرسیم: «چطوری؟» ممکن است سؤال کنم: بیل میخوای قبل از این که به حرفهام گوش بدی کمی بسکتبال دو نفره بازی کنیم؟ یا اگر حس کنم که زندگی استرس زیادی را بر او وارد کرده است و حوصله اش را داشته باشم، در گوش او می گویم: بیا، یه چیزی برایت دارم. سپس درحالی که چیزی برای خود نمیخواهم  وفقط میخواهم هدیه ای از رابطه جنسی به او دهم، او را به اتاق خواب میبرم

یا اگر او در برابر استرس بهتر از من باشد، او مرا حتی برای چند ساعت با خود می برد تا ورزش کنیم یا راه برویم و صحبت کنیم یا در رستوران شام بخوریم. تمامی کاری که او می کند، این است که به من گوش می دهد و مرا در آغوش خود می گیرد و به آرامی نگرانی های مرا دی می کند و اگر بتواند واقعا شنونده خوبی باشد، چه عالی!

مهارت های سازش در  تفاوت استرس در زنان و مردان 

ابتدا به خدا رجوع کنید.

وقتی احساس می کنید که استرس درونتان تلنبار شده است، به پروردگار رجوع کنید و ترسها و ناراحتی هایتان را رها کنید. ترس اغلب یکی از اجزای استرس است که حس می کنیم. اگر برای غلبه بر ترس راهی نداشته باشیم، اوضاع را وخیم تر می کنیم. زنان معمولا احساسات خود را به سبکی خشن تر و مستقیم تر بیان می کنند. از آنجا که زنان بر اثر استرس احساساتی می شوند، راحت تر از مردان کارهایی مرتکب میشوند و حرف هایی می زنند که شرایط را بدتر می کند. جملات جاری میشوند (کلمات ناخوشایند و نامناسب و تأثیرات منفی این جملات را نباید دست کم گرفت. مردان از سوی مقابل، اغلب ترس خود را در درون نگاه می دارند و استرس بیشتری را به بدن خود وارد می نمایند. در نتیجه تحقیقات نشان داده است که ترس نسبت به زنان در مردان آسیب های بیشتری به سلامت آنها وارد می نماید. شانه های خدا برای عمیق ترین و وحشتناک ترین ترسها و ناراحتیهای شما آماده است. وقتی با خدا حرف می زنید، لازم نیست نگران حرف ها یی باشید که نتوانید پس بگیرید یا حرف هایی که ممکن است خدا را ناراحت کند. خدا آسیب ناپذیر است. او به هر حال به تمام احساسات و افکارشماآگاه است. با توجه و توکل به خدا شما ابتدا میتوانید احساسات خود را تخلیه نمایید و ذهنی متمرکز برای تفکر و گفتگو داشته باشید. این تمرین به شما کمک می کند تا برای موفقیت در مراحل مختلف زندگی آماده شوید. شوید. تفاوت استرس در زنان و مردان

بخوانید : ده نیاز عاطفی همسران

به همسر خود کمک کنید تا با شما صحبت کند. تفاوت استرس در زنان و مردان 

روش های زیر به همسر شما کمک می کند تا با گفتگو از استرس به وجود آمده رها شود و او را به زنی تبدیل کند که شما با او ازدواج کردید. .

۱.برای گوش دادن به او پیش قدم شوید. بگویید: «مثل این که خیلیناراحتی، بهم بگو چی تو را ناراحت کرده.»

٢. او را لمس کنید. به آرامی دست او را بگیرید، بازوی او را نوازش کنید واو را در آغوش بگیرید. ابتدا نوازش را کم و آهسته انجام دهید و اگر همسرتان آرام شد، نوازش را بیشتر کنید. بیل در این شرایط به من می گوید: «عزیزم همه چی درست میشه.» و وقتی من در حال گریههستم، او با بازوان قوی خود مرا در آغوش خود نگاه می دارد.

٣. کمک حال او باشید. «عزیزم چکار میتونم بکنم؟ میخوای چند دقیقهباهم فکر کنیم، ببینیم چکار میشه کرد؟»، «بیا بریم به مادرت کمک کنیم.» اینها جملاتی خوشایند برای زنی است که استرس بر او غالبشده است.

۴. اشتباهات خود را بپذیرید. اگر مشکل شما هستید چون به قول خودعمل نکرده اید یا وظیفه خود را جایی به انجام نرساندید، گفتن کلمه ببخشید مؤثر است، به ویژه وقتی با سه مورد دیگر در بالا همراه باشد و همچنین با یک دسته گل و شاید هم با یک کادو.

همسر خود را تشویق کنید تا مدتی را در جعبه های راحت خود سپری نماید.وقتی استرس وارد خانه شما می شود، همسرتان باید فعالیتهایی انجام دهد که درگیری ذهنی ندارند. اگر شما به او اجازه دهید به این فعالیتها بپردازد و مشکلی نداشته باشد، او بدون عذاب وجدان به دنبال دور کردن استرس خواهد رفت و در میان آن همه استرس به سوی شما جذب خواهد شد.

در خانه ما وقتی استرس زندگی زیاد می شود و ما به مرحله ای نزدیک می شویم که می خواهیم همدیگر را مقصر قلمداد کنیم، می گوییم ) تقصیر تو نیست،تقصیر من نیست، تقصیر زندگی است) با رها کردن یکدیگر از دست انتقادات، می توانیم با هم در یک تیم باشیم و با هم مشکلات را حل نماییم.

یه قدم به عقب بروید

قبل از این که اوضاع بدتر شود، عقب بکشید بهترین راه برای مقابله با استرس دور شدن از آن است. عقب نشینی به شما کمک می کند تا استراحت کنید و درک بهتری از اوضاع داشته باشید و انرژی خود را مجدد به دست آورید. وقتی شما و همسرتان از لحاظ احساسی به هم وصل باشید، بهتر می توانید با استرس در زندگی تان از لحاظ احساسی به هم وصل باشید، بهتر میتوانید با استرس در زندگی تان رو به رو شوید عقب نشینی دو فایده مهم در بر دارد: دنیای زنان را کوچک می کند تعدا رشته هایی که او باید با آن رو به رو شود، کاهش می دهد و همچنین استراتژی مود علاقه آقایان است ، عقب نشینی آرامش و رابطه جنسی .بسته به استرس و شرایط ،راهکارهای مختلفی پیشنهاد می شود.

تعطیلات بزرگ

گاهی اوقات دور شدن از هیاهوی زندگی و مسافرت، بهترین راه ابراز محبت است. آقایان، سعی کنید دنیای همسرتان را کوچک کنید و مسافرتی ترتیب دهید تا آنجا هر چقدر که میخواهد صحبت کند. با گوش دادن، شما قلب او را تسخیر خواهید کرد. اجازه دهید تا مقداری خرید کنند و برای بچه ها چیزی بخرد و مطمئن باشید شما بهترین همسر دنیا خواهید شد

خانم ها مسافرتی را ترتیب دهید که در آن هیچگاه همسرتان را تنها نگذارید و تمام وقتتان را به او و خواسته هایش اختصاص دهید با این روش بهترین همسر دنیا خواهید شد یا حداقل انتظارات خود را پایین نگه دارید؛ گلف، شام، رابطه جنسی؛ موج سواری، شام، رابطه جنسی؛ جت اسکی شام، رابطه جنسی؛ حتما متوجه منظورم شدید.

استراحت و آرامش تفاوت استرس در زنان و مردان

زمانی برای استراحت و آرامش، زمانی برای انجام ندادن هیچ کاری، دراز کشیدن در آفتاب، خواندن رمان، تفریح و آرام شدن. همسرانی که زندگی سریع و شلوغی دارند، بهتر است این زنگ تفریح ها را به طور منظم در برنامه زندگی خود بگنجانند. کسانی که در حرفه خود به دیگران کمک می کنند (مددکاران اجتماعی، مشاوران، دکترها و پرستاران، عالمان مذهبی) وقتی اوقاتی آرام و خالی از شلوغی و ازدحام سپری می کنند، بسیار خوشحال و سرحال هستند.

 مردی که شغلش مشاوره به دیگران بود، به  شاگرد خود گفت: «همسر خود را هر ماه به مدت ۲۴ ساعت به هتلی ببرتا همیشه زندگی مشترکی عالی و رابطه جنسی فوق العاده ای داشته باشی.» گاهی اوقات برنامه ریزی همه جنبه های زندگی، دلیل ناراحتی شماست پس خودجوش باشید. مسواک، لباس زیر و لباس شنای خود را بردارید و راهی شوید، بگذارید هوسهای ناگهانی تان زندگی تان را اداره کنند.

برای تعیین مقصد خود به جنوب یا شمال از سکه استفاده کنید.
شهری را انتخاب کنید؛ اما در ابتدا بهترین و به صرفه ترین مکان را پیدا کنید.
وانمود کنید که عشق زندگی تان را ربوده اید. به محل کار او زنگ بزنید
و با اسمی جعلی قرار ملاقاتی با او ترتیب دهید و سپس وارد محل کار او شوید و چشم هایش را ببندید و او را با مسافرتی عالی شگفت زده کنید. برنامه ریزی ضروری است؛ اما همسرتان که ممکن است، تحتفشار زیادی باشد قطعا از برنامه های ناگهانی استقبال خواهد کرد.

در خانه به ساعت توجه نکنید. وقتی که خسته هستید، بخوابید و وقتی که گرسنه هستید، غذا بخورید.
مرخصی بگیرید. اغلب سه شنبه تا پنج شنبه شهرهای توریستی و اخرهفته ها هتل ها برای کارکنان شرکتها ارزان تر هستند.
 اهدافمان را مشخص می کنیم، درباره مسائل مالی گفتگو می کنیم، برای نیازهای فرزندانمان و برای طی سال، برنامه ریزی می کنیم با این کار اختلافات زیادی حل و فصل می شوند زیرا ما هر دو با برنامه ای یکسان پیش می رویم. در این هنگام انتظاراتمان را از همدیگر بیانمی کنیم. ما راجع به برنامه های شغلی و تجاری، مسیر و روند زندگی و هرچیزی که یکی از ما به عنوان چالش احساس می کند، صحبت می کنیم. با ایجاد این فرصت های منظم برنامه ریزی، سالگرد ازدواج و جشن تولدهایمان را به دور از برنامه های دیگر نگاه می داریم و می توانیم واقعا از همدیگر لذت ببریم و اجازه نمی دهیم موارد شغلی، این رویدادهای مهم را خراب کنند.

تاریخی را مشخص کنید، سپس آن را به دیگران بسپارید. تفاوت استرس در زنان و مردان

مسئولیت رزرو کردن، هماهنگی با محل نگهداری کودکان و دیگر موارد را به دیگران بسپارید. مشخص کنید که چه کسی، چه کاری را انجام خواهد داد. به طور حتم، نمی خواهید قبل از این که از شهر خارج شوید، دعوا را شروع کنید.

بازی و دعا کنید. قبل از تعیین اهداف یا تصمیم گیری، فعالیتی مفرح مانند چرتی کوتاه یا غذایی خوشمزه را در نظر بگیرید. با همسر خود به دعا بنشینید و از خدا بخواهید، شما را در برنامه ریزی یاری کند. اگر از خدا بخواهید، تا شما را در این راه یاری کند، شما با همسر خود در مورد موضع قدرت با اولویت های کوچک درگیر نمیشوید.

تفاوت استرس در زنان و مردان  , وقتی استرس وارد خانه شما می شود , درك و لذت بردن از تفاوت‌ها , Men are like waffles women are like spaghetti ,مردان ويفري و زنان اسپاگتي ,by Bill Farrel  , اثر بیل فارل , پم فارل , روانشناسی ازدواج , خانواده , روانشناسی , ازدواج

شگفت زده کردن

شگفت زده کردن، راه حل خوبی برای حفظ شوق و شور رابطه است. ما برای شگفت زده کردن دیگران، «برنامه» داریم. یعنی در روز تولدمان سعی می کنیم تا کاری غیر معمول انجام دهیم. برای برنامه ریزی نوبتی عمل کنید تا همیشه یکی از شما شگفت زده شود. برای انجام این مهم، فردی

که مسئول برنامه ریزی است، باید آمادگی های لازم را انجام بدهد و همچنین فردی که قرار است، شگفت زده شود، باید انعطاف پذیر باشد.

ماندن در خانه

این خلاقانه ترین و آسان ترین تکنیکی است که می توانید به زندگی خود بگنجانید. اینها همان مواقعی هستند که  فرزندان به خانه پدربزرگ و مادربزرگ می روند و شما خانه را به هتلی این روش از عذر و بهانه هایی مانند: «از پس مخارج هتل بر نمی آییم به دور است. شما می توانید آن شب را تا صبح، در حالی که و باهم سپری کنید و دیر از خواب بلند شوید. این کار، آرامشی خوشایند برای همسران پر دغدغه دارد.

متفاوت عمل کنید.

اتاق خود را مانند اتاق هتل هاکنید. چراغ های کوچکی را از سقف آویزان کنید، با این کار فضایی پر ستاره با حفظ حریم خصوصی خود ایجاد خواهید نمود. غذاهایی را که هیچ گاه نمی خورید، بخرید. این کار، فضا را عاشقانه تر می کند. گیاهانی قرض بگیرید و پاسیوی منزل را به بهشتی مانند هاوایی تبدیل کنید. دو میز مخصوص صبحانه و ملحفه ای اطلسی برای تختخواب خود تهیه کنید و زمانی را برای آرامش در اتاق خود سپری کنید.

حریم خصوصی خود را حفظ کنید. تکنولوژی را از برق بکشید. تلفن های همراه، پیجرها و کامپیوترها را خاموش کنید. اتومبیل خود را در پارکینک عمومی یا انتهای خیابان پارک کنید تا کسی نداند، شما منزل هستید. یادداشتی روی در خانه نصب کنید و از مراجعان بخواهید بعدا دوباره تشریف بیاورند. به خاطر دارم که یک زوج حتى نشان «قرنطینه» را روی در منزل خود نصب کرده بودند.

برنامه را خاص کنید. شعری بنویسید، البوم های عکس را بیرون بیاورید، آلبوم موسیقی جدیدی بخرید یا برای فیلم یا مسابقه ورزشی همسرتان برنامه ریزی کنید. هر یک از شما باید کاری برای دیگری انجام دهد. فیلم مورد علاقه خانم را اجاره کنید. لباس شب مورد علاقه آقا را بپوشید.

تحکیم در این روش به بهبود و غنی سازی زندگی مشترک می پردازیم. اگر زندگی مشترک خود را قبل از وقوع بحران تقویت کنید، خواهید دید که هیچ بحرانی شما را نمی تواند از هم جدا نماید. برخی از همسران برای بررسی زندگی مشترک خود، هر ساله به مشاور رجوع می کنند و بعد از آن، راهی تعطیلات آخر هفته برای تقویت روح و روان خود می شوند و در آنجا به مطالعه کتاب یا کتاب مقدس می پردازند یا فیلم جشن ازدواج خود را تماشا می نمایند. رمز موفقیت در این روش، ایده های مثبت است. موارد انتخاب کنید که در آن تعهد، اهمیتی خاص داشته باشد، همچنین و تحکیم زندگی عاطفی، احساسی و فیزیکی شما مؤثر باشند.

این گفتگوها سرمایه گذاری خوبی برای آینده شما هستند. بیمه به هنگام بازنشستگی به یاری شما می آید. گفتگوهای منسجم یا نیمه منسجم به همین شکل به هنگام وقوع مشکلات در آینده به کمک شما خواهند آمد. برای استفاده بهینه از گفتگوهای آخر هفته باید:

زود بیایید. برای گفتگوی آخر هفته برنامه ریزی کنید و سعی کنید تا اوقات آرامی را باهم سپری کنید.

برای برقراری ارتباط تمرین کنید. سعی کنید به جای تمرکز بر دیگر  افراد، روی همسر خود متمرکز شوید.

تا دیر وقت در این وضعیت بمانید. چند ساعت بیشتر باشبی دیگر را برای مرور شرایط و برنامه ریزی و برای استفاده از موارد یادگرفته شده اختصاص دهید.

تفاوت استرس در زنان و مردان

توصیه می کنیم شما هم هر سال، برنامه ای برای تجدید ضوابط زندگی مشترک خود داشته باشید. در آغاز زندگی مشترک، شما سطح خاصی از مهارت را برای روابط خود دارید و با گذر زمان مسئولیت های شما افزایش می یابد. با گذر هر سال، مسئولیت های بیشتر در محل کار، جامعه، عبادتگاه و خانواده فشار بیشتر و بیشتری به رابطه زناشویی شما وارد می نمایند. بیشتر همسران به اشتباه تصور می کنند که سطح مهارت ارتباطی آنها در آغاز ازدواج برای کل زندگی آنها کافی است. این تصور به كل اشتباه است. بهترین راه برای حفظ ارتباط عاطفی و اطمینان از خوشبختی، کسب مهارت های جدید ارتباطی به صورت سالانه در زندگی عاطفی است.

منبع : Men are like waffles women are like spaghetti

مردان ويفري و زنان اسپاگتي

by Bill Farrel   اثر بیل فارل , پم فارل تفاوت استرس در زنان و مردان

مطالب مرتبط:

سه روش اصولی برای کاهش استرس

شش راز عالی در مورد استرس 

چگونه زن و شوهرها باید از استرس دوری کنند؟

به فرزندانتان کمک کنید تا با استرس کنار بیایند

۹ حقیقت درمورد پول که استرس تان را کم میکند

۲۰ روش برای کاهش استرس

 

سایت روانشناسی خانواده
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.