تکنیک کنترل خشم همسر , روانشناسی خشم , تفاوت خشم در زن ومرد , همسر خشمگین , ریشه خشم ,

تکنیک کنترل خشم همسر | روانشناسی خشم | عصبانیت

تکنیک کنترل خشم همسر

 

تکنیک کنترل خشم همسر

 اگر دیدید که با همسر خود زیاد درگیر هستید، بدانید که زیاد در کار هم دارید دخالت میکنید

سعی کنید کمی از او فاصله بگیرید و بر روی موضوعات کوچک و با اهمیت کمتر و حتی متوسط وارد بحث نشوید و به یکدیگر استقلال نظر و رفتار، بدهید و فقط بر روی موضوعات مهم و اساسی با او وارد گفتگو شوید.

بخوانید : دلیل عصیانیت زیاد چیست ؟

تکنیک کنترل خشم همسر

مثلاً یک زن بر روی موضوع آب و هوای استان با شوهرش درگیر میشود، بر روی زیبا بودن یا نبودن پارک محل با او درگیر میشود، بر روی خرید یک بستنی و پیتزا با شوهرش درگیر میشود و بر روی خرید یک خانه نیز با شوهرش درگیر میشود.

 راه حل دوری از خشم و عصبانیت این است که زن، بهتر است در مورد سه موضوع اول، همسرش را تایید کند و حمایت کند، اما بر روی موضوع سوم، با او وارد گفتگو شود. به همین سادگی.
اگر فکر میکنید مسئله خاصی باعث عصبانیت همسر شما می شود، از طرح آن موضوعات اجتناب کنید.

تکنیک کنترل خشم همسر

اگر دیدید همسرتان عصبانی است، او را تنها بگذارید. بگذارید عصبانیتش را بیرون بریزد، شما آرام باشید، وارد بحث نشوید که “چرخه خشم” شروع می شود. صحبت های همسرتان را قطع نکنید.سعی کنید شنونده خوبی باشید و اجازه دهید هیجاناتش را با صحبت کردن تخلیه کند.این کار باعث می شود خیلی زود آرام بگیرد.

 رفتار خودتان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید و به این فکر کنید که چرا همسرتان عصبانیت خود را بر سر شما خالی کرده است، و چه رفتارهایی در شما باعث خشم او می شود.

 غر نزنید،یک موضوع را چندین بار در فاصله زمانی کم، تکرار نکنید، زیرا نتیجه ای جز عصبانیت بیشتر و بدتر شدن شرایط ندارد، طوری رفتار کنید که همسرتان با شما احساس راحتی کند.

با بخش مدیتیشن و مراقبه همراه باشید

تکنیک کنترل خشم همسر

به رفتارهای پرخاشگرانه همسرتان پاداش ندهید؛ ممکن است همسر شما با بلند کردن صدایش به دنبال مرعوب کردن شما باشد.بنابراین بهتر است به جای برخوردهای منفعلانه و یا پرخاشگرانه، هوشمندانه رفتار کنید.

 استفاده از جملاتی نظیر« حق با شماست» قدری باعث آرامش او می شود. سپس می بایست در یک فرصت مناسب با لحنی نرم و مؤدبانه نظر خود را در قالب یک پیشنهاد مطرح کنید

هرگز او را با دیگران مقایسه نکنید و همواره با او محترمانه رفتار کنید.
به جای قهر کردن و واکنش های هیجانی، بهتر است احساسات خود را به صورت شفاف و به دور از طعنه و‌کنایه و یا شکایت، در قالب چند جمله کوتاه بیان کنید(هیجان مدار نباشید و مسئله مدار باشید).
از غر زدن بپرهیزید؛ ابراز نارضایتی با طعنه و کنایه های نیش دار فقط آتش خشم او را شعله ورتر می کند.
مقابله به مثل نکنید؛ مطمئن باشید با بلند کردن صدایتان اوضاع از این هم که هست وخیم تر می شود.

تکنیک کنترل خشم همسر

 

با روانشناسی خشم همراه باشید

رفتارهای مثبت او را شناسایی و تقویت کنید؛

هر فردی، هرچند هم که تندخو باشد، بالاخره در ساعاتی از روز آرام است و رفتارهای مثبتی از او سر می زند. بنابر این با تمرکز بر ویژگی های مثبت او و تحسین آن ها موجبات تقویت این رفتارها را فراهم آورید.
در یک فضای صمیمی و مناسب، صادقانه از همسرتان بخواهید خواسته هایش را با شما درمیان بگذارد و تا جایی که امکان دارد تلاش کنید خواسته هایش مرتفع شود و یا آنگونه باشید که او می پسندد. یکی از مهم ترین علل خشم و پرخاشگری فرد، ناکامی او در رسیدن به خواسته هایش است.
در زمان دوستی و آرامش به همسرتان بگویید که رفتارهای او تأثیر منفی زیادی بر سلامت روح و جسم شما و خودش و همچنین زندگی مشترک و فرزندانتان دارد.

حتما بخوانید :

تست افسردگی

در هنگام خشم احساسات خود را بیان کن

با افسردگی چه کنیم ؟

چرا ما عصبی می شویم

افسردگی را جدی بگیریم ؟

دلیل خشم زیاد چیست ؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.