تنگ دم اسب , جاذبه ی تماشایی تنگ دم اسب در استان فارس,گردشگری ,جاذبه های گردشگری ایران و جهان,استان فارس , تنگ دم اسب

تنگ دم اسب | جاذبه ی تماشایی تنگ دم اسب در استان فارس

تنگ دم اسب

 

جاذبه ی تماشایی تنگ دم اسب در استان فارس

تنگ دم اسب و در شرق روستای کره بس استان فارس واقع شده است و در کنار  مناظر زیبا و تماشایی تنگ دم اسب از زیباترین مناطق گردشگری ایران به شمار می رود.

منطقه تنگ دم اسب در ۵۰ کیلومتری جنوب شیراز و در منطقه کوه دره سرخی قرار دارد و از مناطق فوق العاده و بکری است که با توجه به رودخانه ای بودن این منطقه و گذر از معابر آبی، دیدنی و جذاب است.

این منطقه با پوشش جنگلی درختان بلوط و درختان و بوته های دیگر و کوههای سر به فلک کشیده ، طبیعت بکر و زیبای خود را در معرض نمایش می گذارد . مسیر رسیدن به این منطقه مشخص است و عبور از آن با فراز و نشیب های زیادی همراه است . در بعضی نقاط باید به صورت دست به سنگ و با  عبور از شکاف و تنوره هایی به صورت یک نفره ادامه مسیر دهید . در طی راه از بالای کوه دره ی عمیقی دیده می شود که رودخانه خروشان دم  اسب در دل آن جریان دارد.

تنگ دم اسب , جاذبه ی تماشایی تنگ دم اسب در استان فارس,گردشگری ,جاذبه های گردشگری ایران و جهان,استان فارس , تنگ دم اسب

تنگ دم اسب با توجه به رودخانه ای و صخره ای بودن آن و گذر از معبرهای آبی , بسیار جذاب و دیدنی می باشد . ادامه مسیر گاهی از جداره کوه و گاهی نیز از کف دره و عبور از میان آب بود و گذر از کانالهای تنگ و مارپیچی به عرض ۲ تا ۴ متر که ارتفاع دیواره های اطراف آن به بیش از ۵۰ متر می رسید

این رودخانه بعد از طی مسیر تنگ وارد روستای کره بس می شود. در ادامه مسیر رانش زمین باعث ایجاد دریاچه ای به طول ۲۰۰  متر شده است که می توانید با شنا یا قایق های بادی از آن بگذرید. در ادامه این مسیر به آبشار تنگ دم اسب می رسد.
آب و هوای منطقه اطراف تنگ دم اسب در فصول بهار و تابستان کمی خنک و در زمستان بسیار سرد است. اگر تحمل سرما را ندارید نشاط آوران به شما پیشنهاد می کند در فصول سرد سال از آن دیدن نکنید. آبشار تنگ دم اسب یکی از جاذبه های گردشگری فارس است که هرساله میزابن گردشگران و طبیعت گردان زیادی است.

 

در ادامه بخوانید :

تاثیر سفر بر روح و روان انسان 

دریاچه میانچه 

کویر مصر سفری جادویی

آبشار بار

درک روستایی بین کویر و دریا 

سفر به چمستان 

آبشار کروردی کن 

دشت شقایق ها خلخال به اسالم

تنگه تا مرادی 

جنگل ابر در سمنان

آبشار لند

تالاب گندمان 

آبشار آب سفید

آبشار نیاسر 

قلعه رودخان

آبشار شیخ علیخان

آبشار کبودوال
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.