369
کد: 8666
چهارشنبه, 17 دی 99

درازه رود طبیعت زیبای  درازه رود

مسیر حرکت درازه رود

درازه رود در حد فاصل بین جاده اصفهان و لردگان با مسیر دسترسی _اصفهان ,بروجن _گندمان و دوراهان _گرد بیشه واقع شده است .شما طبیعت گرد عزیز میتوانید پس از انتخاب مسیر مبارکه ,بروجن و عبور از گردنه های قامشلو و حلوایی در منطقه گندمان در (پارک گندمان) برای صرف صبحانه و استراحت توقفی داشته باشید. میتوانید پس از عبور از شهرستان بروجن حرکت به سمت لردگان و عبور از روستای ده توت به منطقه دوراهان که در (۵۵کیلومتری بالاتر از لردگان)است به منطقه گرد بیشه برسید .

درازه رود

درازه رود از کوه های زاگرس(دالان ونک) و محلی به نام چاه غفار در حد فاصل بین سمیرم و شهرستان ونک سرچشمه می گیرد .پس از گذراندن مسیری طولانی در منطقه ای به نام معدن با آب رود (دره عشق ) یکی شده و به کارون می ریزد .

مسیر رودخانه درازه رود

سرچشمه این رود بسیار زیبا و دیدنی از چشمه های چال نهاز ,چشمه ناز ونک ,چشمه امام قیس ,چشمه علی وگرد بیشه و غیره تامین میگردد و در ادامه ی مسیر این رودخانه ی باشکوه آب آبشار سفید سد پیر ,آب آبشار هزار دره کردی ,آب تنگه زندان و آب چشمه های ناز ,مادر دختر گندمان ,چشمه های سبز کوه به این رودخانه اضافه می شود و در نهایت با جوش و خروش به رودخانه کارون سرازیر می شود .

تخته سنگ ها درمسیر رودخانه

پیمایش این رود عظیم از پل کره بس تا روستای معدن دست کم به سه روز راه پیمایی نیاز دارد.

وجود درختان زیبا مانند انجیر ,تمشک ,انگور وحشی,بنه و دیگر گیاهان دارویی در حاشیه این رود به زیبایی آن دو صد چندان افزوده است .

درحرکت از بالای تپه (جاده) به طرف رودخانه در شیب تندی قرار میگیریم که سرشار از جلوه های زیبای طبیعت است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره میکند و از تماشای آن لذت میبرد.در طی مسیر حرکت به سمت رود شاهد تماشای درختان بسیار زیبای بلوط ,بنک ,بید ,چنار ,بادام کوهی,گیاه گون و آویشن خواهید بود که نشان از خلقت بی نظیر باری تعالی است.

  

 مسیر رودخانه درازه رود

بعد از حرکت از میان انبوهی از درختان مو و بلوط به رودخانه بسیار زیبا خواهید رسید و غرق زیبایی رودخانه و مناظر اطراف آن می شوید. منظره ای بسیار زیبا از سنگ ها و صخره های بزرگ در کنار رودخانه و میان درختان که از بین صخره ها چشمه ای را که به صورت آبشار بر رودخانه سرازیر می شود را میتوان دید .

تماشای منظره بسیار زیبای درازه رود از بالای تپه های مشرف به آن بسیار دیدنی است .

رودخانه درازه رود

وجود جانورانی مانند شغال ,گرگ ,خرس ,روباه ,کفتار خرگوش و مار و ردپای آن ها بر روی زمین نشان از بکر بودن منطقه دارد.

پیاده روی در کنار رود و تماشای چشمه هایی زیبا و آب زلال که به این رود می ریزد از دیگر دیدنی های این سفر به یاد ماندنی خواهد بود .

صدای بسیار زیبای پرندگان و صدای دل نشین آب که از برخورد با سنگ ها وتخته سنگ های در بستر رودخانه بوجود می آید و آرامش پیاده روی در کنار رودخانه درازه رود را به خاطر خواهید سپرد .


 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: