دكتر ويكتور فرانكل

دكتر ويكتور فرانكل | داستانهای کوتاه روانشناسی | داستانک

دكتر ويكتور فرانكل

دكتر ويكتور فرانكل

مردی که از زندان آشويتس در لهستان(قتلگاه آدم سوزي)توانست فرارکند، دكتر ويكتور فرانكل اتريشي بود و با توجه به خودكشيهاي و فجايع زيادي كه با چشم خودش ديده بود روانشناسي بسيار متبحر شده بود مدير مدرسه اي فعال بود. او در آغاز هر سال تحصیلی برای معلمان مدرسه این نامه را می فرستاد:
کسی هستم که از یک اردوگاه اسیران جان سالم به دربرده است. چشمانم چیز هایی دیده که چشم هیچ انسانی نباید می دیده، اتاق های گازی را ديدم كه توسط بهترين و ماهرترين مهندسين ساختمان ساخته شده بودند. بهـترين و متخصصترين پزشكاني را ديدم كه كودكان را به شكل ماهرانه اي مسموم ميكردند. نوزادانی که توسط آمپول های پرستار هایی مـُردند که بهـترين پرستاران بودند، انسان هایی که توسط فارغ التحصیلان دبیرستان ها و دانشگاه ها سوزانده شدند.
به آموزش به این دلیل مَشکوکم. چیزی که از شما می خواهم این است که:
برای انسان شدن دانش آموزان تلاش کنید و تلاش شما موجب تربیت «جانورانِ دانشمند» و «بیماران روانیِ ماهر» نشود. خواندن، نوشتن، ریاضیات و… زمانی اهمیت پیدا میکند که به انسان شدن کودکان کمک کنيد و اين كليد انسان بودن اين كودكان در آينده ميباشد.
پزشك شدن ، مهندس شدن ، متخصص شدن ،كار سختي نيست و ميشه با چند سال درس خوندن بهشون رسيد و چه بسا امروز ما در جامعه هم پزشكان زيادي داريم و هم مهندسين زيادي داريم. اما بزرگترين ثروت ما انسانيت و اخلاق ما هست كه با هـيچ مدركي قابل مقايسه نيست.
#انسانم آرزوست

داستانک  دكتر ويكتور فرانكل

داستان های کوتاه : دكتر ويكتور فرانكل

گفتگو با خدا

آرزوها منتظر شما هستند

معجزه حقیقت دارد

مسولیت صد درصد

صورتحسابی برای آیندگان

معجزه عشق

امید به زندگی

هویج، تخم مرغ یا قهوه؟

جشن تولد 

هرگز از خودت ناامید نشو

آخرین امتحان

نمی توانم وجود ندارد 

سرخس یا بامبو 

عشق واقعی چیست ؟

لذت دیدن

درسی از روبرت دو ونسنزو

مواظب باشید رویاهای تان را ندزدند

مردی که بازیگر شد

مواظب حال خوب خودتون باشید

رز آبی

همسرم دوستت دارم 

آرامش بعد از توفان

دفترچه شکرگزاری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.