216
کد: 1420
چهارشنبه, 17 دی 99

دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیست؟

دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیست؟

افسردگی می تواند انرژی و امید را در انسان از بین ببرد و باعث احساس خستگی، غم و ناراحتی شود.

افسردگی زنان به علت بسیاری از عوامل – از جمله هورمون های تولید مثل، فشارهای اجتماعی و واکنش منحصر به فرد زن به استرس پیچیده تر است. وخامت مشکلات اهمیت چندانی ندارد چرا که کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای بهتر شدن احساسات و تفکراتان انجام دهید.


نمی توانید تنها به حرف هایی مثل “خودتو از این وضع بیرون بکش” بسنده کنید، بلکه باید کنترل بیشتری از آنچه درک می کنید، داشته باشید. با در نظر گرفتن گام های کوچک اما مهم، می توانید احساس بهتری داشته باشید و دوباره به مسیر اصلی خود و امیدواری و لذت از زندگی بازگردید.

علائم و نشانه های افسردگی در زنان

از هر هشت زن، یک نفر دچار افسردگی زنان است و علائم افسردگی را در اشکال مختلف در طول عمر خود تجربه می کند – شما تنها نیستید! نکته مهم این است که در مورد علائم و نشانه ها و همچنین عواملی که موجب افسردگی در زنان می شوند مطالبی یاد بگیرید، بنابراین می توانید با سرگیجه مقابله کنید، افسردگی را به طور موثر درمان کنید و از بازگشت آن جلوگیری کنید.

علائم افسردگی زنان عبارتند از:

حالت افسردگیاز دست دادن علاقه یا لذت بردن از فعالیت هایی که همیشه باعث شادی تان شده اندکمبود انرژی و خستگیاحساس گناه، ناامیدی و بی ارزش بودنتغییرات در اشتها و وزنتغییرات در خواب (خواب بیشتر یا کم خوابی)عدم توانایی در تمرکز کردنافکار خودکشی یا اندیشه های مکرر درباره مرگچگونگی بهبود احساسات در افسردگی زنان

روش ۱: دستیابی به حمایت اجتماعی

دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیستبا مراحل ساده و قدرتمند خودآموز، می توانید تغییرات شگرفی در افسردگی خود ایجاد کنید. احساس بهتر داشتن زمان می برد و دقیقا زمانی نتیجه می دهد که فکر می کنید نتیجه نداده است. اما اگر هر روز انتخاب های مثبتی داشته باشید و از حمایت دیگران بهره مند شوید، می توانید به آن نقطه هم برسید.


دریافت کمک از افراد نزدیکتان نقش اساسی در غلبه بر افسردگی زنان دارد. تلاش و کوشش پرثمر و سالم برای مبارزه با افسردگی به تنهایی کار دشواری است. در عین حال،

ماهیت افسردگی کمک گرفتن از دیگران را سخت می کند. هنگامی که شما افسرده هستید، بیشتر تمایل به عقب نشینی و انزوا دارید تا ارتباط برقرار کردن با نزدیکان خانواده و دوستانتان

از دیگران تقاضای کمک و حمایت کنید _ این قدم بزرگی در روند بهبود شما است. با افرادی که دوست دارید و معتمدتان هستند، آنچه را که می گذرانید باز گو کنید. ممکن است از صحبت کردن با افراد خیلی عزیز خود اجتناب کنید، اما آن ها می توانند در این زمان دشوار به شما کمک کنند. اگر احساس می کنید که به هیچکس نمی توانید اعتماد کنید، پس دوست جدیدی پیدا کنید حتی اگر خجالتی و درون گرا هستید.

چگونگی کسب حمایت دیگران برای رهایی از افسردگی زنانبرای کسب حمایت سراغ افرادی بروید که به شما احساس امنیت و آرامش می دهند. فردی که با او صحبت می کنید لزوما نباید شما را درمان کند؛ او تنها باید یک شنونده خوب باشد – کسی که با دقت و مهربانانه و بدون اینکه شما را ناراحت و یا قضاوت کند به حرف هایتان گوش می دهد.

اولویت را به مکالمه حضوری بدهید. تماس های تلفنی، رسانه های اجتماعی و پیام کوتاه راه های عالی برای ارتباط هستند، اما آن ها جایگزین مناسبی برای روش سنتی مکالمه ی رو در رو نیستند. عمل ساده صحبت کردن با کسی که بصورت چهره به چهره در مورد چگونگی احساساتتان با او حرف می زنید می تواند نقش مهمی در از بین بردن افسردگی در زنان و دور نگه داشتن آن بازی کند.

سعی کنید فعالیت های اجتماعی تان را همچنان ادامه دهید، حتی اگر حوصله اش را ندارید. اغلب هنگامی که شما افسرده هستید، احساس راحتی بیشتری به فرو رفتن در خود دارید، اما بودن در اطراف دیگران باعث کاهش احساس افسردگی می شود.

راه هایی برای حمایت از دیگران بیابید. دریافت پشتیبانی خوب است، اما تحقیقات نشان می دهد که حمایت از دیگران احساس شادی بسیار بیشتری به انسان می بخشد. بنابراین، برای کمک به دیگران، راه هایی را پیدا کنید – چه بزرگ چه کوچک – داوطلب شوید، یک گوش شنوا برای گوش دادن به حرف های دوستتان باشید، برای کسی کاری انجام دهید.

یک حیوان خانگی داشته باشید. اگرچه که هیچ چیز نمی تواند جایگزین ارتباطات انسانی شود، اما حیوانات خانگی شادی و همراهی خود را در زندگی شما به ارمغان می آورند و احساس تنهایی تان را کمتر می کنند. مراقبت از یک حیوان خانگی نیز می تواند شما را از دنیای درون خارج کند و به شما احساس مفید بودن القا کند – که هر دو پاد زهر قدرتمندی برای افسردگی زنان هستند.


به یک گروه پشتیبانی برای افسردگی بپیوندید. بودن در کنار افرادی که در معرض افسردگی هستند، می تواند در کاهش احساس انزوا به شما کمک کند. همچنین می توانید یکدیگر را تشویق کنید، به مشاوره و ارائه راهنمایی در مورد چگونگی مقابله با این معظل و به اشتراک گذاشتن تجربیات خود بپردازید.

روش ۲: سلامت خود را حفظ کنید

برای غلبه بر افسردگی، باید کاری انجام دهید که آرامتان کند و به شما انرژی دهد. این کار شامل پیگیری از یک شیوه زندگی سالم، یادگیری نحوه مدیریت بهتر، تعیین حدود برای آنچه که قادر به انجام آن هستید و برنامه ریزی فعالیت های سرگرم کننده در روز می شود.

به ۸ ساعت خواب نیاز دارید. هر نوع افسردگی و همچنین افسردگی زنان معمولا با بروز مشکلاتی در خواب همراه است. ممکن است دچار کم خوابی یا خواب بیش از حد شوید، که خلق و خویتان را تحت تاثیر قرار می دهد. اما با اتخاذ عادات سالم خواب، می توانید برنامه خواب بهتری داشته باشید.

استرس را دور نگهدارید.

استرس نه تنها افسردگی را طولانی تر و بدتر می کند. بلکه می تواند آن را تحریک کند. همه چیزهایی که در زندگی تان اتفاق می افتد و به شما فشار می آورد، مانند اضافه کاری، مشکلات پولی یا روابط ناموفق را بشناسید، و راه هایی برای کاهش این فشار ها و بازگشت کنترل بر آن ها پیدا کنید

تکنیک های آرام سازی را تمرین کنید. یک تمرین آرامش روزانه می تواند به کاهش علائم افسردگی، کاهش استرس و افزایش احساس شادی و رفاه شما کمک کند. یوگا، تنفس عمیق، آرامش عضلانی پیشرفته یا مراقبه را امتحان کنید.

کارهایی که از آن لذت می برید (یا همیشه شادتان کرده) را انجام دهید. هرچند که شما نمی توانید خود را مجبور به لذت بردن کنید، اما می توانید خود را مجبود به انجام این کارها کنید، حتی زمانی که حالش را ندارید. یک سرگرمی یا ورزشی که دوست دارید را انتخاب کنید. از طریق موسیقی، هنر و یا نوشتن خلاقیت خود را ابراز کنید. با دوستانتان بیرون بروید. سفر روزانه به یک موزه، کوه و یا پارک داشته باشید.

روش ۳: بلند شوید و حرکت کنید

دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیستهنگامی که شما افسرده هستید، تنها بیرون آمدن از رختخواب می تواند به شکل یک وظیفه دشوار به نظر بیاید، چه برسد به کار کردن! اما ورزش جنگجوی قدرتمندی در برابر افسردگی است و یکی از مهمترین ابزارهای موجود در دست شما است.

مطالعات نشان می دهد که ورزش منظم می تواند مانند داروهای ضد افسردگی در افزایش سطح انرژی و کاهش احساس خستگی موثر باشد. حتی نیازی به باشگاه رفتن هم ندارید. هر روز یک پیاده روی ۳۰ دقیقه ای به شما کمک می کند تا به افزایش انرژی مورد نیاز خود بپردازید. و اگر نمی توانید ۳۰ دقیقه را مدیریت کنید، سه شتاب ده دقیقه ای از حرکت در طول روز به همان اندازه موثر است.

ورزش راه مبارزه با افسردگی زنان

ورزش همان چیزی است که می توانید برای بهبود حالتان در لحظه انجام دهید. اگر به ورزش دل بدهید تمام خستگیتان را از بین خواهد برد. زمانی که افسرده هستید و احساس خستگی می کنید شروع ورزش کمی دشوار است. اما تحقیقات نشان می دهد که اگر اینکار را انجام دهید، سطح انرژی شما بهبود خواهد یافت. ورزش تنها به شما کمک می کند احساس انرژی بیشتر و خستگی کمتری کنید. نه بیشتر.

تمرینات مداوم و ریتمیک پیدا کنید. بیشترین مزایای افسردگی زنان ناشی از تمرینات ریتمیک مانند پیاده روی، تمرینات وزن، شنا، هنرهای رزمی، یا رقصیدن است که در آن هر دو دست و پا را حرکت می دهید

عنصری ذهنی را اضافه کنید، به خصوص اگر افسردگی شما به علت تروما حل نشده یا با افکار منفی تشدید می شود. روی نحوه حرکت بدنتان و احساس آن تمرکز کنید_ مانند احساس کوبیده شدن پا روی زمین، یا احساس باد روی پوست و یا ریتم تنفس.

قایق رانی و مزایای روحی استفاده از این تمرین: برای افسردگی، اضطراب و استرس

با یک شریک ورزشی همراه باشید. نه تنها کار کردن با دیگران، شما را قادر می سازد که وقت خود را با دیگران هماهنگ سازید، بلکه می تواند به افزایش انگیزه شما نیز کمک کند. در باشگاه دوندگی، ایروبیک آب یا کلاس رقص عضو شوید، به نبال همبازی تنیس باشید یا در یک لیگ فوتبال و یا والیبال ثبت نام کنید.

روش ۴: از یک رژیم غذایی سالم، و ضد افسردگی پیروی کنید

آنچه که می خورید، تأثیر مستقیم بر احساس شما دارد. برخی از بانوان با تغییرات غذایی، مکمل های غذایی و داروهای گیاهی می توانند به کاهش علائم افسردگی زنان خود کمک کنند.که شامل موارد زیر می شود:

کاهش مصرف نمکچربی های ناسالمکافئینکربوهیدرات های ساده و قطع مصرف الکلکه به سرعت می تواند منجر به ضعف انرژی و خلق و خو شود. هیچ وعده غذایی را حذف نکنید. طولانی شدن زمان بین وعده ها موجب تحریک پذیری و خستگی شما می شود، بنابراین سعی کنید هر ۳ الی ۴ ساعت یکبار چیزی میل کنید.

ویتامین B خود را تقویت کنید. Defis مانند اسید فولیک و B-۱۲ می تواند موجب ازبین رفتن افسردگی زنان شود. برای دریافت بیشتر این مواد، مکمل ویتامین B مصرف و یا بیشتر خوراکی هایی همچون مرکبات، سبزیجات پهن برگ، لوبیا، مرغ و تخم مرغ را استفاده کنید.

مصرف غذاهای حاوی اسیدهای چرب امگا ۳ برای تقویت خلق و خوی مناسب هستند. اسیدهای چرب امگا ۳ نقش مهمی در تثبیت روحیه ایفا می کنند. بهترین منابع آن عبارتند از ماهی های چرب مانند ماهی قزل آلا، شاه ماهی، ماهی خال مخالی، anchovies، ساردین، ماهی تن و برخی از مکمل های روغن ماهی های آب سرد.

نکات رژیم غذایی و تغذیه ای برای زنان:

غذا خوردن برای داشتن ظاهر و احساس بهتراطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آهن دریافت می کنید. سطوح پایین آهن ممکن است علائم افسردگی زنان مشترک مانند تحریک پذیری، خستگی و دشواری در تمرکز را ایجاد کند. غذاهای غنی از آهن برای اضافه کردن به رژیم غذایی شما شامل گوشت قرمز، لوبیا، سبزیجات پهن برگ و میوه های خشک می شوند.

افزودن مکمل های گیاهی می تواند مفید باشد. هر دو روغن گل پامچال و توت های مختلف در درمان PMDD موثر هستند

روش۵: روزانه مقدار معینی از نور خورشید دریافت کنید

نور خورشید می تواند سطح سروتونین را افزایش داده و خلق و خوی شما را بهبود ببخشد. هدف قرارگیریِ حداقل ۱۵ دقیقه روزانه در مقابل نور خورشید است. به عینک آفتابی نیاز ندارید (اما هرگز به طور مستقیم به خورشید نگاه نکنید) و از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

برای ناهار بیرون بروید و کمی قدم بزنید، قهوه را خارج از منزل میل کنید، از غذای خود در رستوران لذت ببرید، یا وقت خود را برای باغبانی صرف کنید. با تمرین کردن در خارج از خانه دو برابر از مزایای نور خورشید بهره مند شوید. پیاده روی کنید، پیاده روی در پارک محلی، یا بازی گلف یا تنیس با یک دوست.

نور طبیعی در منزل و محل کار با باز کردن پرده ها و پنجره ها و نشستن در نزدیکی پنجره افزایش دهید. اگر در محلی با نور کم زمستانی زندگی می کنید، سعی کنید از یک جعبه نور درمانی استفاده کنید.در برخی افراد پوشیدن بلوز های زمستانه و استفاده کم از نور خورشید تابستان منجر به بروز شکلی از افسردگی شناخته شده به عنوان اختلال عاطفی فصلی (SAD) می شود.ابتلا به این نوع افسردگی در زنان ۴ برابر بیشتر از مردان تشخیص داده شده.

SAD می تواند کاملا متفاوت از آنچه در تابستان هستید، تبدیل کند: ناامید، غم انگیز، دچارتنش شدید، بی علاقه به دوستان یا فعالیت هایی که معمولا دوستش داشتید. هرچند مهم نیست که چقدر احساس نا امیدی می کنید، چیزهای بسیاری وجود دارد که می توانید برای حفظ خلق و خوی خود در طول سال انجام دهید.

روش۶: چالش تفکر منفی

افسردگی زنان یک هاله منفی اطراف همه چیز ایجاد می کند، از جمله دیدگاه و انتظارات شما برای آینده. هنگامی که این نوع افکار بر شما مستولی شود، حتما به یاد داشته باشید که این نشانه افسردگی شما است و این نگرش های غیر منطقی و بدبینانه که تحریف های شناختی نامیده می شوند، واقع بینانه نیستند.

هنگامی که واقعا افکار منفی را مورد بررسی قرار دهید، دیگر آزارتان نمی دهند. اما حتی با این وجود نیز رها کردنشان می تواند سخت باشد. شما نمیتوانید از این چارچوب ذهنی بدبینانه بیرون بیایید و به خودتان بگویید «فقط مثبت فکر کن». اغلب، این بخشی از یک الگوی تفکر مادام العمر است که به طور اتوماتیک شکل گرفته و شما حتی از آن کاملا آگاه نیستید.

زمانی که زنان افسرده می شوند، شروع به خودخوری کردن می کنند. این شامل گریه برای از بین بردن تنش های احساسی، تلاش برای فهمیدن اینکه چرا افسرده شده اند و صحبت با دوستان در مورد افسردگی. خودخوری موجب ثبات و حتی بدتر شدن افسردگی زنان میشود و این موضوع از نظرعلمی ثابت شده. راه خلاصی از آن این است که بایدنوع افکار منفی که موجب افسردگی شما می شوند را شناسایی کرده و آنها را با روش متعادل تر تفکر جایگزین کنید.

روش های غیر واقعی و منفی فکر کردن که موجب تشدید افسردگی زنان میشوند. فکر کردن به همه چیز یا هیچ چیز – نگاه کردن به چیزهایی سیاه و سفید، بدون زمین میانی (“اگر من اندکی از حد عالی فاصله بگیرم دچار شکست کامل شده ام.”)

بیش از حد عمومیت دادن – عمومیت دادن یک تجربه منفی منفرد، که فرد انتظار دارد که آن را برای همیشه حفظ کند (“من نمی توانم کاری انجام دهم”.)

تصفیه ذهنی – نادیده گرفتن رویدادهای مثبت و تمرکز بر منفی ها. توجه به چیزی که خراب شده، و نادیده گرفتن تمام موارد مثبت.

کاهش دید مثبت – درنظر گرفتن این که چرا رویدادهای مثبت محاسبه نمی شوند (او گفت: اوقات خوبی در کنار ما داشته است، اما من فکر می کنم او تنها وانمود به خوشحالی میکرد.)

زود قضاوت کردن – ایجاد تفاسیر منفی بدون شواهد واقعی.فرد مانند یک ذهن خوان عمل می کند (“او حتما با خود می گوید من آدم بدبختی”) یا مانند یک پیشگو (“من تا ابد در این کار لعنتی گیر می کنم”).

استدلال احساسی – اعتقاد به این که احساساتی که دارید به واقعیت تبدیل میشوند (“من واقعا حس می کنم یک بازنده ام.واقعا به اندازه کافی خوب نیستم”).

“باید ها” و “نبایدها” – خود را به لیست دقیقی از آنچه باید و نباید انجام دهید محدود می کنید، و خودتان را در صورت عمل نکردن به این مقررات شماتت می کنید.

برچسب زدن – طبقه بندی خود بر اساس اشتباهات و کاستی ها (“من شکست خورده؛ عجیب و غریب و بازنده ام”).

برای مقابله با افسردگی زنان افکار خود را در جایگاه شاهد قرار دهیدهنگامی که الگوهای فکری مخرب خود را که باعث افسردگی شما می شوند شناسایی کنید، می توانید آنها را با سوالاتی مانند موارد زیر ارزیابی کنید:

“آیا شواهدی وجود دارد که این فکر درست است؟یا درست نیست؟” “من به دوستی که این افاکر را داشته باشد چه می گویم؟” “آیا زاویه دید دیگری برای بررسی این وضعیت یا توضیح جایگزینی وجود دارد؟” “اگر من افسردگی نداشته باشم، چگونه به این موقعیت نگاه میکنم؟”

علائم افسردگی زنان

همانطور که افکار منفی خود را بررسی می کنید، از سرعت از بین رفتنشان شگفت زده می شوید. طی این فرآیند، چشم انداز متعادل تری خواهید داشت که به کاهش افسردگی تان کمک می کند.

در صورت لزوم، کمک حرفه ای دریافت کنیداگر از درمان های خودمانی به اندازه کافی استفاده نمیکنید، از یک متخصص بهداشت روان کمک بگیرید. هرچند که روش درمان زنان مبتلا به افسردگی زنان همان نوع روش درمان مردان مبتلا به این بیماریست، اما جنبه های خاص درمانی دیگری نیز اغلب برای زنان اتخاذ می شود. همچنین زنان به احتمال زیاد به درمان های مشابه برای شرایط دیگری مانند اضطراب یا اختلالات خوردن نیاز دارند.

دارو برای درمان افسردگی زنانداروهای ضد افسردگی ممکن است به کاهش برخی علائم افسردگی در زنان کمک کند، اما مشکل اصلی را درمان نخواهد کرد. به علت تفاوت های بیولوژیکی در بانوان، آن ها معمولا به میزان کمتری از داروهای ضد افسردگی نسبت به مردان استفاده می کنند. همچنین احتمال تجربه عوارض جانبی در زنان بیشتر است، بنابراین هر گونه استفاده از دارو باید از نزدیک تحت نظارت پزشک باشد.

به پزشکی که برای راهنمایی در مورد تاثیرات دارو ها و درمان های روحی آموزش ندیده باشد اعتماد نکنید و به یاد داشته باشید که بهترین اثرات دارو زمانی مشاهده خواهد شد که در کنارش سبک زندگی تان را نیز سلامت تر کنید.

درمان افسردگی زنانصحبت درمانی یک نوع روش درمان بسیار مؤثر برای افسردگی در زنان است. این روش می تواند شما را با مهارت و بینش برای از بین بردن علائم افسردگی و کمک به جلوگیری از افسردگی از بازگشت به سمت شما آشنا کند. یکی از مهمترین مواردی که هنگام انتخاب یک درمانگر باید در نظر گرفت، ارتباط شما با این شخص است. درمانگر مناسب یک شریک مراقب و حمایتی در درمان افسردگی زنان و بهبودی شما خواهد بود.

علل افسردگی در زنانهیچ علت ساده و منحصر به فردی برای افسردگی زنان وجود ندارد. افسردگی می تواند به واسطه بسیاری ترکیبات مختلف از عوامل اجتماعی، روانشناختی و بیولوژیکی پدیدار شود.

علل عمومی افسردگی می تواند شامل موارد زیر باشد:تنهایی و انزواعدم حمایت اجتماعیزندگی پر استرس روزمرهتجارب تلخسابقه خانوادگی افسردگیمشکلات زناشویی یا روابط احساسیفشار مالیآسیب یا بیماری در دوران کودکیمصرف الکل یا مواد مخدربیکاری یا کمبود درآمدمشکلات بهداشتی یا درد های مزمنعلل اجتماعی، بیولوژیکی و هورمونی افسردگی زنانطبق گزارشات افسردگی بانوان شدت بالاتری نسبت به مردان دارد. این تفاوت جنسیتی ممکن است با تعدادی از عوامل اجتماعی، زیست شناختی و به خصوص هورمونی که برای زنان خاص است توجیه شود.

علاوه بر علل عمومی افسردگی، زنان با موارد زیر نیز روبرو هستند:

مسائل مربوط به شکل بدن که در طول رشد جنسی بلوغ دختران افزایش می یابد.مشکلات تیروئید – از آنجا که کم کاری تیروئید می تواند باعث افسردگی شود، این مشکل پزشکی را همواره باید با یک پزشک درمیان گذاشته شود.استرس – زنان هورمون های استرس بیشتری تولید می کنند، و پروژسترون که هورمون جنسی زنانه است مانع از این می شود که سیستم هورمون استرس خود را خاموش کند، همانطور که در مردان صورت می گیرد.عوارض جانبی دارو از داروهای کنترل زایمان تا درمان جایگزینی هورمون.مشکلات پیش از قاعدگی – برای بسیاری از خانم ها، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) در حد خفیف است، اما برای برخی دیگر، علائم شدیدتر و مخرب تر بوده و ممکن است منجر به اختلال افسردگی قبل از قاعدگی (PMDD) شوند. PMDD با افسردگی شدید، تحریک پذیری و سایر اختلالات خلقی پدیدار می شود.بارداری و ناباروری – بسیاری از تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می افتد می توانند موجب افسردگی باشند. مسائل دیگر مربوط به حاملگی مانند سقط جنین، حاملگی ناخواسته و ناباروری نیز در افسردگی نقش دارند.افسردگی بعد از زایمان – بسیاری از زنان “افسردگی پس از زایمان” را تجربه می کنند، اما این نوع افسردگی زنان در برخی دیگر به شکل شدیدتر و پایدارتر نمایان می شود. این وضعیت، افسردگی پس از زایمان نامیده شده و محققین معتقدند که تحت تاثیر، حداقل به صورت جزئی، نوسانات هورمونی بوجود می آید.یائسگی و دوران پیری (مرحله ای که منجر به یائسگی می شود، زمانی که هورمون های تولید مثل به سرعت شروع به نوسان می کنند).حتما به یاد داشته باشید که افسردگی، در هر مرحله از زندگی و به هر دلیلی، جدی است و باید جدی گرفته شود.فقط به این دلیل که به شما گفته شده است که علائم تنها قسمتی از “طبیعت” زنانه شما است، به این معنا نیست که باید در سکوت رنج بکشید. کارهای بسیاری می توانید برای درمان افسردگی خود انجام دهید و احساس بهتری داشته باشید.

بعضی از مردان همیشه از بداخلاقی‌های همسرشان شکایت می‌کنند و معتقدند او از روز اول تولد این‌گونه به دنیا آمده است. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد این موضوع چندان هم اشتباه نیست و بدخلقی‌های زنان در اصل مادرزادی است.

اگر زنان بیشتر دچار افسردگی و ناامیدی می‌شوند و از خود بداخلاقی نشان می‌دهند، چندان مقصر نیستند زیرا مغز آن‌ها به این شکل برنامه‌ریزی شده است. متاسفانه علاوه بر مورد بالا، بسیاری از زنان برای کاهش وزن خود به سراغ برنامه‌های کاهش وزن با کالری‌های بسیار پایین می‌روند که این موضوع هم می‌تواند به بداخلاقی و بی‌حوصلگی زنان دامن زده و احتمال ابتلا به بیماری‌های روانی و تغییر در رفتار را بیشتر کند.

دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیست؟

تقریبا یک چهارم زنان در دوره‌ای از زندگی خود به دلیل ابتلا به افسردگی، تحت درمان قرار می‌گیرند، در حالی که این آمار در بین مردان فقط ۱۰ درصد است.دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیست؟

از سوی دیگر تحقیقات بیشتر اثبات کرده است، زنان نسبت به هورمون سروتونین در بدن‌شان پاسخ ضعیف‌تری نسبت به مردان نشان می‌دهند.

کمبود سروتونین که از آن به‌عنوان هورمون شادی یاد می‌شود، می‌تواند باعث بروز علائم افسردگی و ناامیدی در انسان شود.دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیست؟

عادات ماهانه زنان هم باعث بروز تغییرات هورمونی زیادی در بدن می‌شود و می‌تواند مقادیر هورمون سروتونین را کاهش دهد. به همین دلیل احتمال ابتلا به افسردگی در روزهای قبل از شروع عادت ماهانه، بعد از تولد و یائسگی در زنان بیشتر از مواقع دیگر است

تهیه شده در سایت روانشناسی خانواده 

جهت مشاوره می توانید با شماره های  09367477603            09359145099 در واتس آپ پیام بدهید 
درمان گیاهی افسردگی در زنان,علائم افسردگی در زنان متاهل,علائم جسمی افسردگی در زنان,علائم افسردگی شدید,انواع افسردگی در زنان,افسردگی پنهان زنان,تست علائم افسردگی,مهمترین علائم افسردگی

 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: