دو اصل مهم در ازدواج , روانشناسی ازدواج , مشاوره ازدواج , علایم خطر در ازدواج , ازدواج  موفق , تفاهم و صمیمیت نسبی در ازدواج , ازدواج با فرد معتاد

دو اصل مهم در ازدواج | روانشناسی ازدواج | مشاوره ازدواج

دو اصل مهم در ازدواج

 

دو اصل مهم در ازدواج 

می گویند ازدواج یک هندوانه در بسته است.

این که ازدواج شما  یک هندوانه سرخ و شیرین است  یا یک هندوانه نارس و بدطعم، تنها به میزان شناخت و توجه و حساسیت های شما نسبت به زنگ خطرهای ازدواج است .

 واقعیت این است که به جز برخی موارد خاص و محدود که زیر یک سقف مشخص می شوند، انتخاب شما تا حدود زیادی به دقت تان بستگی دارد.

دو اصل مهم در ازدواج باید  توجه کنید .یکی اینکه  طرف مقابل تان را آنالیز  کنید تا علایم هشدار دهنده در او وجود نداشته باشد و نکته دوم ، باید با او دنبال نقاط تفاهم و سازگاری و از مشاور کمک بگیرید . هر دو این نکته ها  برای داشتن یک ازدواج  موفق ضروری است.

ازدواج , دو اصل مهم در ازدواج , روانشناسی ازدواج , مشاوره ازدواج , علایم خطر در ازدواج , ازدواج 

یکی از دو اصل مهم در ازدواج

نکته اول در ازدواج : علایم هشدار دهنده  در ازدواج ,  دو اصل مهم در ازدواج

۱- شکست از رابطه عاطفی قبلی و ازدواج قبلی

۲- بی نظمی در سبک زندگی: یعنی هرج و مرج ، بی هدفی، نوسان شدید در تصمیم گیری ها که ازدواج با چنین افرادی بی فایده است

۳- احساسات خود را بیان نکردن در ازدواج باید به حرف ها و احساسات توجه کرد

۴ازدواج با فرد معتاد : اعتیاد به مواد مخدر، الکل، اینترنت، سرگرمی های خاص، گیم، فیلم و…

۵-ازدواج با فردی که رابطه نرمال ندارد  با خانواده:  وابستگی زیادی که طرف فکر می کند ادب در برابر خانواده دارد در حالی که استقلال ندارد و یا بی اعتنایی به خانواده خود.

۶-وضعیت اجتماعی نامعلوم: مثلا تکلیف سربازی و شغل و دورنمای آینده اش نامعلوم نباشد، هنوز نمیداند  می خواهد ادامه تحصیل بدهد یا ندهد، نداند دقیقا شغلش چیست و قرار است در آینده چطور درآمد داشته باشد ازدواج با چنین فردی آینده ندارد

۷-ازدواج با کسی که هنوز نمیداند  می خواهد کجای کره زمین زندگی اش را شروع کند.دو اصل مهم در ازدواج

۸- اگر در خود یا طرف مقابلتان این ویژگی ها را می بینید، دست نگه دارید. این خصوصیات چیزی نیستند که با مدارا، تلاش و صبوری و مهارت های ارتباطی شما بتوان کنترل شان کرد: خودشیفتگی، خودکم بینی و تایید طلبی، کمال طلبی، پارانویا و شکاکیت، شخصیت وسواسی، اختلال دو قطبی، اعتیاد به هیجان، اعتیاد به نت، رابین هود بازی، توجه طلبی.

 

زدواج , دو اصل مهم در ازدواج , روانشناسی ازدواج , مشاوره ازدواج , علایم خطر در ازدواج , ازدواج  موفق , تفاهم و صم

دومین نکته از دو اصل مهم در ازدواج

نکته دوم در ازدواج :  درک تفاهم ها , دو اصل مهم در ازدواج

۱- تفاهم و صمیمیت نسبی در ازدواج : تفاهم باید در مرحله اول در مسائل اعتقادی و اهداف و چشم اندازهای زندگی باشد و بعد در علاقه ها و سلیقه

۲-خوش آمدن فیزیکی در ازدواج : باید ظاهر یکدیگر را بپسندید. برای هم جذابیت داشته باشید و از آن مهم تر حس کنید از دیده شدن در جمع با این همسر معذب نخواهید بود.

۳- ازدواج با فردی که اخلاق او به دل بشیند 

۴-شباهت خانواده ها و امکان برقراری رابطه بین دو خانواده: این همان کفویت فرهنگی و اجتماعی است که باید بین خانواده شما و طرف مقابل تان وجود داشته باشد. خانواده های شما باید توان کنار آمدن با همدیگر و درک آداب، مقررات، نقطه نظرها و قوانین طرف مقابل را داشته باشند و در حداقل حالت، بتوانند به نقطه مشترکی در این زمینه برسند.

۵- ازدواج با فردی که فکر  و اهداف نزدیک به هم داشته باشند : اگر یکی از شما آرزوی ادامه تحصیل و مهاجرت و تجربه فرصت های جدید و ریسک کردن داشته باشد و دیگری در رویای ثبات شغلی و زندگی آرام و بی دغدغه ای باشد، به مشکل برمی خورید. اهداف شما باید در یک زمینه مشترک باشند و تا حد امکان نزدیک به همدیگر.

۶- نقش های مشابه همسری در خانواده ها: در خانواده های پدرسالار، مادرسالار یا مشارکتی، نقش های همسری تعریف متفاوتی دارند. این تعریف ها باید در خانواده شما و طرف مقابلتان به هم نزدیک باشد. در غیر این صورت ممکن است در تقسیم وظایف و انتظارات زن و مرد از همدیگر مشکل و تنش ایجاد شود. نقش زن و مرد عوض شود و دو طرف احساس کنند وظایف زیادی به آنها تحمیل شده یا طرف مقابل به اندازه کافی به آنها میدان نمی دهد.

 

در ادامه بخوانید :

 

همسر ایده ال من 

چرا مجرد هستیم ؟
یک دیدگاه در “دو اصل مهم در ازدواج | روانشناسی ازدواج | مشاوره ازدواج

  1. داریوش

    سلام.چند ماهی میشه همسرم بنابه دلایلی ازجمله مرگ پسرمون دادخواست طلاق داد و از من جدا شده.بنده نه از بابت تنهایی بلکه بخاطر تشکیل خانواده تصمیم به ازدواج مجدد دارم اما عرف اجازه نمیده.شاغلم و کارمند.آیا عرف اینا هم قبول داره که یه زن دراین شرایط بحرانی نباید لااقل بخاطر مرگ فرزندش تا سالگرد صبر میکرد!علت مرگ مرحوم پسرم تصادف است.گناه و تقصیر بنده چیه؟بنده هدفم تشکیل خانواده و سنت حسنه نبی مکرم اسلام و از همه بالاتر سنت الهی است.چرا؟چون توانایی٬درک از زندگی و آینده و غیره را دارم.راهنمایی خواستم.درضمن طرح فوق العاده ایست مشاوره قبل از ازدواج.درپناه حق و ایزدمنان.یاعلی!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.