رهایی از احساس شکست , راه هایی  برای رهایی از احساس شکست , روانشناسی موفقیت , 10دلیل ورشکستگی کسب و کار , راز مهم مثبت اندیشی در موفقیت , مقالات روانشناسی موفقیت , شکست بهترین معلم زندگی ,  خوش بین , اشتباه و شکست خود را پنهان نکنید

 رهایی از احساس شکست | شکست بهترین معلم زندگی

رهایی از احساس شکست

رهایی از احساس شکست

راه هایی  برای رهایی از احساس شکست روانشناسی موفقیت 

کارهایی که وقتی شکست خوردید باید انجام دهید تا در آینده به پیروزی برسید و باعث شوید دیگران نیز شما را برخلاف شکستی که داشتید با دید مثبت بنگرند، عبارت است از:

با روانشناسی خانواه همراه باشید 

 رهایی از احساس شکست   اشتباه و شکست خود را پنهان نکنید

اگر اشتباهی کردید دعا نکنید که کسی متوجه آن نشود، چون دیگران نهایتا متوجه می‌شوند و این غیرقابل اجتناب است. اگر صبر کنید تا کسی به اشتباه شما اشاره کند این یعنی دو اشتباه. چون اگر سکوت کنید مردم از خود سوال می‌کنند که چرا چیزی نگفته‌اید و آن را به حساب بزدلی یا بی‌توجهی شما می‌گذارند.

 رهایی از احساس شکست  بهانه‌تراشی نکنید و در پی جبران باشید

پذیرش مسئولیت اشتباه‌تان پس از شکست خوردن در حقیقت وجهه‌ شما را ارتقا خواهد داد. این کار نشانه‌ اعتماد به نفس، مسئولیت ‌پذیری شخصی و انسجام درونی شما است. فقط مطمئن شوید که در توضیح‌تان از حقایق استفاده کنید. برعهده گرفتن مسئولیت یک اشتباه کار را به انتها نمی‌رساند. به جای اینکه منتظر باشید کسی پیدایش شود و اشتباه شما را درست کند، راه‌حل‌های خودتان را پیدا کنید.

 رهایی از احساس شکست با برنامه‌ای برای پیشگیری به مسیر بازگردید

بسیار مهم است که به احساس شکست اجازه ندهید اعتماد به نفس و شجاعت شما را از بین ببرد. اگر گرفتار این نگاه شوید هر بار که دچار لغزش می‌شوید روح‌ شما از درون خرد شده و فلج می‌شوید. زمان کافی به خود بدهید تا درسی که از این شکست گرفته‌اید را درونی کنید و به محض اینکه این کار را انجام دادید، دوباره به میدان بازگردید و مجددا تلاش خود را از سر بگیرید. صبر کردن تنها به احساسات بد دامن می‌زند و جرئت و جسارت را نابود می‌کند. علاوه بر داشتن برنامه‌ای برای جبران اشتباه، برای جلوگیری از تکرار اشتباه مشابه هم باید برنامه‌ای داشته باشید.

زمانی که شکست می‌خورید داشتن نگرش مثبت از اهمیت زیادی برخوردار است و به اندازه‌ کاری که در برابر شکست انجام می‌دهید اهمیت دارد. شما می‌توانید نگاه‌تان را تغییر دهید تا احساس بهتری داشته باشید و دوباره در مسیر قدم بردارید.

 رهایی از احساس شکست  به دنبال علت شکست در عملکردتان باشید نه در شخصیتتان

افرادی که پس از مواجهه با شکست برای ادامه‌ دادن مسیر مهارت بیش‌تری دارند با احتمال بیش‌تری شکست خوردن را به عملکردشان نسبت می‌دهند تا به شخصیت خودشان. در مقابل آنهایی که با احساس شکست زمین‌گیر می‌شوند شکست را به تنبلی، هوش کم، یا سایر خصوصیت‌های شخصی‌شان مرتبط می‌کنند. این افراد با اتخاذ چنین نگاهی به شکست، امکان در اختیار داشتن هر گونه کنترلی را از خود می‌گیرند و در آینده احتمال کمی وجود دارد که دست به ریسک بزنند. افراد افسرده نیز شکست‌های خود را به بد شانسی و ناتوانی خودشان نسبت می‌دهند. در عین حال افراد ناموفق به طرز غلطی اشتباه خود را به گردن دیگران می‌اندازند.

 رهایی از احساس شکست خوش بین باشید

خصوصیت دیگر افرادی که بعد از شکست خوردن به مسیر باز می‌گردند، خوش‌بینی است. این حس خوش‌بینی مانع می‌شود که فرد فکر کند شکست موقعیتی همیشگی است. در عوض، آنها به دلیل یادگیری‌ای که شکست با خود فراهم می‌آورد به هر شکست به عنوان آجری برای ساختن بنای موفقیت نهایی خود نگاه می‌کنند.

 رهایی از احساس شکست  شکست بهترین معلم زندگی

شکست‌ها بزرگ‌ترین معلمین زندگی هستند اما متاسفانه بیشتر افراد و مخصوصاً فرهنگ‌های محافظه‌کار تمایلی برای تجربه آن ندارند. درعوض آنها انتخاب می‌کنند که محافظه‌کارانه‌تر عمل کرده و هر بار همان انتخاب‌های مطمئن‌تر را دوباره و دوباره تکرار می‌کنند. براساس یک مقاله جدید، شرکت‌های بسیاری گزارش موفقیت‌ها و شکست‌های کارکنان را ارزیابی می‌کنند زیرا اعتقاد دارند آنهایی که دچار شکست می‌شوند، از جنگ جان سالم به در برده و الان تجربه‌ای باارزش با خود دارند.

 رهایی از احساس شکست  شجاعانه فکر کنید

سریع‌ترین راه به سمت موفقیت نداشتن ترس دربرابر شکست خوردن است. یکی از بزرگترین رازهای موفقیت عمل کردن در منطقه توانایی‌هایتان اما بیرون از منطقه امن‌تان است. بااینکه ممکن است با شکستی بزرگ روبه‌رو شوید، اما امکان پیروزی بزرگ هم برایتان وجود دارد و به همین دلیل است که ریسک و شجاعت بزرگ پیش‌زمینه آن است. در هر دو حال، درمورد توانایی‌ها، استعدادها و راهکارهایتان بهتر فهمیده و برای چالش بعدی خودتان را قوی‌تر خواهید کرد.

در ادامه بخوانید 

تعیین کردن هدف

راه های موثر برای رسیدن به موفقیت در کار ها

رمز رسیدن به موفقیت و پیشرفت چیست؟

شما می تونید! بر مشکلات غلبه کنید

آسان به آرزوهات برس

۱۰ مهارتی که مدیران نیاز دارند در محیط کار از خود نشان دهند

تاچه حد موفق ھستید؟

چگونه به خود انگيزه بدهيم؟

فراتر از راز قانون جذب

کارگاه مدیریت زمان

۱۵ راز مهم رسیدن به موفقیت

برای کسب موفقیت تنها تلاش کافی نیست

شما می توانید بر مشکلات غلبه کنید 

قانون تفکر
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.