زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید | روانشناسی خانواده | موفقیت | روانشناسی کودک | زناشویی | ثروت | ازدواج سفید | آرزو | قانون جذب | خشم | اعتیاد

زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید | روانشناسی ثروت

زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید

 

زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید

 

نوآوری، استعدادی است که همگان از آن برخوردارند، اما برخی خیال می‌کنند که از آن بی‌بهره‌اند. نوآوری، یک قدرت است. اگر تاکنون از مهارت کسی شگفت‌زده شده‌اید، می‌توانید آن را به‌وجود آورده، ابداع کنید و بدانید که به‌راستی وقت‌گیر است. همه خلاق هستند؛ جعبه مدادرنگی‌ها در کودکستان فقط به افراد با استعداد تعلق ندارد؛ حقیقت این است که هر فردی از توان و استعداد فراوانی بهره‌مند است.پس زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید

چه مدت طول کشید تا دوچرخه‌سواری، رانندگی یا مرتکب اشتباه نشدن را بیاموزید؟ این موضوع در مورد نوآوری هم صدق می‌کند. پیش از اجرا شدن آسان این عملکرد ذهنی، اندکی تمرین و صرف زمان ضرورت دارد. مقاله حاضر، با چند رهنمود به شما می‌آموزد که چگونه زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید.

به سخنان دیگران گوش ندهید.

اگر می خواهید زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید در بیان ایده‌های خویش پابرجا باشید. در نظر گرفتن اطلاعات دیگران در امور جاری شما فقط اختلال ایجاد می‌کند. اگر فکری اصلی به سر دارید، به‌خاطر فهماندن آنان، مجال و سعی خود را هدر ندهید، چون پی نمی‌برند. یاری که به احتمال زیاد می‌جویید به‌صورت بازخورد منفی پدیدار می‌شود. اگر تمام آن استادان به همتایان خود توجه می‌کردند، به احتمال زیاد اکنون در سده‌های میانه می‌زیستیم.

وقتی صرف آن کنید.

اشتباه نکنید، منظور من این نیست که کار روزانه‌تان را کنار بگذارید، ولی قادر خواهید بود با کمی نظم و ترتیب به سهولت از کنارش بگذرید.

ورزش کنید.

پیاده‌روی کنید. ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ متر بدوید. به‌این ترتیب تمامی آندورفین‌ها را سراسر وریدها (سیاهرگ‌ها) جاری کنید. بی‌شک ورزش، ذهنتان را پاک کرده، آرام ساخته و زمینه پیدایش هر چیزی را فراهم می‌کند.

آرزوهای خود را یادداشت کنید.زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید

آیا برخی از آن‌ها به‌واقع ابلهانه‌ترین چیزهایی است که هرگز ذهن خودآگاهتان بدان‌ها نیندیشیده است؟ اگر پیش از این چنین رؤیاهایی به سر نداشته‌اید و اطمینان دارید این‌گونه بوده، این وضع فقط قدرت بکر نوآوری نهفته در درونتان را می‌نمایاند. پس آن یادداشت‌ها را بنویسید. امکان دارد رؤیاهای یادشده، جرقه‌ای خلاقانه در شما روشن کنند.

سبک و شیوه خودتان را بیابید.

شما پیوسته می‌توانید بین ونگوگ و ماتیس فرقی قایل شوید. می‌دانید که همینگوی با گزینش واژه‌ها، مطلبی روی کاغذ آورد. این مسئله در مورد شما هم صادق است. مردم نوآوری‌تان را بیشتر می‌ستایند، زیرا فقط به شما مربوط می‌شود و هیچ‌کس دیگری دباره طرز فکر شما نمی‌اندیشیده است. این عمل موجب می‌شود دیگران دریابند شما چه موهبتی ارزنده هستید.

در پسِ ابزارها و وسایل نامناسب پنهان نشوید.

برای خلق یک شاهکار، به چند قوطی رنگ گران‌قیمت نیاز ندارید. همین وضعیت درباره نگارش هم مصداق دارد؛ چون برای نوشتن کتابی پرفروش، به خودنویسی پربها و کاغذی صاف نیاز ندارید. جالب است بدانید جی. کی روینگ نخستین کتاب از مجموعه پرفروش هری پاتر را روی تکه‌های دستمال کاغذی نوشت. بنابراین چه می‌شود اگر عکاسی ناشی دوربین گران‌قیمت SLR داشته باشد؟ اگر لپ‌تاب داشته باشید ولی با طرز کارش آشنایی نداشته باشید؟ چه کسی به این موضوع اهمیت می‌دهد؟ به محض این‌که نقاشی در هنرش پیشرفت می‌کند، از ابزارهایش می‌کاهد چون به‌خوبی می‌داند کدام یک مؤثر است و کدام ناکارآمد!زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید

بدون شور و عشق، خلاقیتی شکل نمی‌گیرد.

چه عاملی سبب بیداری صبحگاهی شما می‌گردد؟ علت برافروختگی شعله چیست؟ انجام ندادن چه کاری، شما را به کام مرگ می‌کشاند؟ گاهی افرادی که خواهان استعداد بیشتری هستند، از دیگرانی که مستعد آن هستند، پیشی می‌گیرند! دست به کاری نمی‌زنید که می‌خواهید انجامش دهید؛ درواقع به اجرای آن تمایل ندارید. عمل اصلی حرکت و فعالیت شما، عشق و شوری درونی است.

نگران الهام نباشید.

زندگی‌تان را سرشار از نوآوری کنید ولی نوآوری به زور حاصل نمی‌شود؛ موقعی پدیدار می‌شود که کمتر توقعش را دارید؛ پس در لحظات پیش‌بینی‌نشدنی و اجتناب‌ناپذیر آماده باشید. ممکن است داخل مترو فکری به ذهنتان برسد، ولی افسوس برگه کاغذی ندارید تا اندیشه‌ای را که می‌تواند جهان را دگرگون سازد، شتاب‌زده بنویسید. از این تیره‌روزی‌ها روی بگردانید. همواره کاغذ و قلمی دمِ دست داشته باشید.

ابوالفضل امیردیوانی

در ادامه بخوانید 

۱۵ راز مهم رسیدن به موفقیت 

خلاقیت و نوآوری

نو آوری و شادی باعث موفقیت است 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.