زن و شوهر از هم چه انتظاری دارند؟

زن و شوهر از هم چه انتظاری دارند؟ | روانشناسی ازدواج

 

زن و شوهر از هم چه انتظاری دارند؟

زن و شوهر از هم چه انتظاری دارند؟

مردان از همسر خود می‌خواهند…

زنان از همسر خود می‌خواهند…

می‌خواهم مشوقم باشی و باور کنی من استعداد به‌دست آوردن خواسته‌هایت را دارم، حتی اگر بیشتر از آنچه تصور می‌کردم طول بکشد.

می‌خواهم آن‌قدر دوستم داشته باشی که به من برای رسیدن به اهدافم کمک کنی و از ترس از دست دادن من، مانع پیشرفتم نشوی. به من کمک کنی زن رؤیاهایت باشم؛ همان که عاشقش شدی.

می‌خواهم به‌جای این‌که آرزو کنی می‌توانستی مرا تغییر دهی، مرا همان‌طور که هستم و با تمام ویژگی‌هایم بپذیری.

می‌خواهم وقتی خشمگین و عصبانی هستم، اتاق را ترک نکنی، به من توجه کنی و کنارم بنشینی، کنارم بمانی و وقتی گریه می‌کنم مرا در آغوش بگیری.

می‌خواهم گاهی سعی کنی اشتباهاتت را بپذیری و عذر‌خواهی کنی. بیان «معذرت می‌خواهم» در موقعیت مناسب معجزه می‌کند. می‌خواهم بدانی همیشه اشتباه از جانب مرد نیست.

می‌خواهم در طول روز به من تلفن کنی تا بفهمم به فکرم هستی، شاید این عمل پیش‌پاافتاده باشد، اما برای من بسیار مهم است.

می‌خواهم بدانی وقتی برای ورزش یا هر دلیلی دیگری با دوستانم بیرون می‌روم، تو را فراموش نمی‌کنم. همان‌قدر که تو از هدیه گرفتن گل لذت می‌بری، من هم از در کنار تو بودن لذت می‌برم، بدون این‌که مجبور باشم برای چند ساعت دوری از خانه، هزار و یک دلیل بیاورم و جواب پس بدهم.

می‌خواهم وقتی با تو صحبت می‌کنم، از هر کاری که در حال انجامش هستی دست بکشی و به چشمانم نگاه کنی. با این کار متوجه می‌شوم که داری به حرف‌هایم گوش می‌دهی.

می‌خواهم شور و هیجان داشته باشی و همان‌طور که من مشتاق تو هستم، تو هم مشتاق من باشی؛ چون می‌دانم که در زندگی زناشویی، شور و هیجان، حرف اول را می‌زند.

می‌خواهم به یاد داشته باشی که عاشقم هستی، نه فقط دوستم! بیا کمتر درباره کارهای روزمره خانه بحث و جدل کنیم و بیشتر به دنبال فعالیتی شادی‌بخش و سرشار از محبت باشیم تا ارتباطمان کسالت‌بار نشود.

می‌خواهم همیشه در اولویت کارها و برنامه‌هایت باشم؛ پیش از بچه‌ها، کارهای خانه و… دوست دارم همیشه اولویت زندگی تو باشم.

می‌خواهم گاهی از محل کارت مرخصی بگیری تا با هم باشیم، این کار روحمان را درمان می‌کند، احساساتمان را بهبود می‌بخشد و برایمان خاطراتی زیبا و جدید خلق می‌کند.

 

حتما بخوانید زن و شوهر از هم چه انتظاری دارند؟ 

فواید روحی ازدواج

مهارت گفتگوبا همسر موقع اختلاف نظر 

چطور رفتار مادرانه را با شوهرم متوقف کنم؟ 

علت عشق بازی خارج از ازدواج چیست ؟  

افزایش نشاط پس از ازدواج 

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.