شوهرم سرد مزاجه  | مشاوره روانشناسی خانواده

شوهرم سرد مزاجه  | مشاوره روانشناسی خانواده

شوهرم سرد مزاجه 

شوهرم سرد مزاجه 

پرسش و پاسخ | مشاوره آنلاین | مشاوره خانواده | مشاوره روانشناسی خانواده

پرسش

خانمی ۳۲ ساله هستم و همسرم ۳۴ ساله۲ ساله که ازدواج کردم
حدود یکسال و نیم با همسرم نامزد بودم…همسرم از همه لحاظ خوب هستند.
فقط یک مشکل بزرگ دارند همسرم بشدت بشدت بشدت در روابط جنسی سرررررد هستند و من بشدت گرم هستم..از اوایل ازدواج اینجور بود الان بدتر شده.رابطه ما هر چهار پنج ماه یبار هست اونم در حدی که نیاز خودش برطرف بشه.
از لحاظ روحی و روانی روی من خیلی تاثیر گذاشته…باردار هستم میترسم روی جنین تاثیر بزاره…متاسفانه به خود ارضایی روی آوردم
میترسم خودارضایی روی سلامت خودم و بچه تاثیر بزاره.
اگر میشد و میتونستم حتما جدا میشدم چون اگر همینجور پیش بره ممکنه به سمت شخص دیگری کشیده بشم.حتی بارها بهش گفتم اگر پای من لغزید مقصر تویی…اصلا نمیشنوه که من چی میگم
آخه همسرم اصلا راضی نمیشه دکتر بریم چون از نظر خودش رابطه جنسیش خیلی نرماله. نیاز جنسی منو نادیده میگیره..من هر کاری کردم که رابطه جنسی برقرار کنه ولی همش منو پس میزنه دیگه خسته شدم غرورم شکسته شده …از لحاظ زیبایی و خوش اندامی و اخلاق و مهربانی اصلا کم ندارم.
همسرم و زندگیمو دوست دارم…ولی واقعا تحت فشارم روحی و روانی هستم

بخوانید : چرا میل جنسی شوهر من کم است

پاسخ شوهرم سرد مزاجه

در زندگی زناشویی مرد و زن باید  درجهت رفع نیازهای عاطفی و جنسی  همدیگر تلاش بکنند  اگر مردی به زنی توجه نکند و اهمیتی براش قائل نشود و نیازهای او را برآورده نکند  مسائل و مشکلاتی پیش خواهد آمد خانم ها روحیه ی حساس و شکننده ای دارند شاید مسائل حادتری هم براشون پیش بیاد ممکنه افسرده بشوند یا اعتماد به نفس خود را از دست بدهند و یا  در روابط مجازی دچار تنشهای خاصی در احساسات خودشون بشند  و به سمت افرادی کشیده بشند تا این کمبود را جبران کنند

ولی بعضی مواقع مشکل جدی است و باید در صدد درمان آن بر اومد ممکنه مشکل از هورمون ها باشه با مراجعه به یک سکس تراپ و انجام مصاحبه بالینی و آزمایش ها علت سرد مزاجی پیدا میشود و با دارو درمانی مشکل حل می شود ولی اینکه می گید همسرم می گه نرمال هستم و به دکتر مراجعه نمی کنند جای بحث داره و باید ایشون متقاعد بشند که باید به پزشک مراجعه کنند

مشاور: آذر کیانی فر

جهت مشاوره تلفنی  سایت روانشناسی خانواده به شماره ۰۹۳۶۷۴۷۷۶۰۳ در واتساپ پیام بدهید

گروه پرسش و پاسخ  روانشناسی خانواده

به نکته های زیر توجه کنید | شوهرم سرد مزاجه

مصرف دارو 

پزشک سکس تراپ با انجام مصاحبه بالینی متوجه علت سرد مزاجی همسر میشود ممکن است علت آن استفاده از دارو هایی باشد که در سرد مزاجی تاثیر دارد بعضی داروهای بدون نسخه و تجویزی میل جنسی مرد و تمایل وی برای برقراری رابطه جنسی را سرکوب می‌کند. از داروهای تجویزی سرکوب کننده میل جنسی می‌توان به ضدافسردگی‌ها، آرام‌بخش‌ها، داروهای ضدزخم، ، داروهای درمان کننده فشار خون بالا، داروهای درمان کننده ناراحتی‌های روانی، داروهای مسکن مشتق از تریاک و داروهای غیراستروئیدی ضدالتهاب  اشاره کرد. داروهای بدون نسخه‌ای که برای رفع سرفه، سرماخوردگی و آلرژی مصرف می‌شوند، نیز مردان را سرد می‌کند.

افسردگی

افسردگی نیز علی‌رغم آن که دومین دلیل شایع سردمزاجی مردان است، غالباً نادیده گرفته می‌شود. افسردگی نابودکننده مهلک میل جنسی است، اما غالباً از دید افراد باانگیزه و فعال پنهان می‌ماند و این مردان سختکوش حتی متوجه افسرده شدن خود نمی‌شوند.

اعتیاد جنسی و پورنوگرافی
براساس گزارش بسیاری از مشاورین، پورنوگرافی در حال نزدیک شدن به صدر لیست علل سرد شدن شوهران نسبت به زنانشان است. جالب است بدانید که ارگاسم از راه اعتیاد جنسی و خودارضایی، در کنار احساس گناه عمیق ناشی از داشتن یک زندگی مرموز و دوگانه غالباً به نوعی بی‌میلی جنسی دامن می‌زند.

اختلال نعوظ
لازم است بدانید که اختلال نعوظ (ED) یا ناتوانی جنسی با بی‌میلی جنسی تفاوت دارد. با این حال زمانی که یک عارضه وجود دارد، معمولاً عارضه دوم نیز به زودی از پی آن خواهد آمد. مشکلات هورمونی نقش مهمی در این شرایط ناامید کننده دارند، کاهش میزان تستوسترون این دور باطل را پابرجاتر می‌کند. اختلال نعوظ نیز مانند بسیاری از مشکلات دیگر به تنهایی رخ نمی‌دهد.

اگر همسرتان علت سرد شدنش را نمی‌داند
اگر همسرتان دلیل سرد شدنش را نمی‌داند، اما وجود مشکل را تصدیق می‌کند، بهتر است برای معاینه بالینی به پزشک خانوادگی‌تان مراجعه کنید. کاهش میل جنسی غالباً پی‌آمد ابتلا به عارضه‌ای تشخیص داده نشده، مانند کاهش تستوسترون، فشار خون بالا، کم‌کاری تیروئید یا دیابت، یا مصرف درازمدت داروهایی مانند داروهای ضدافسردگی، قرص ضدبارداری و داروهای خاص پروستات است.

اگر همسرتان ساکت است یا تمایلی به بحث درباره این مشکل ندارد
اگر همسرتان ساکت است یا تمایلی به بحث درباره این مشکل ندارد، باید مسئولیت بهبود شرایط را به عهده بگیرید و مشکل را به خودتان ربط ندهید. مطمئن باشید که علت سردمزاجی شوهرتان ناتوانی شما یا همسرتان در جلب رضایت دیگری نیست. برای غلبه بر این مشکل لازم است که هر دو این مشکل را به عنوان مشکلی در زندگی زناشویی‌تان قبول کنید. چنانچه برای حل مشکل پیشقدم شوید و در صورت لزوم مراجعه به مشاور را پیشنهاد دهید، می‌توانید علت اصلی سردی همسرتان را مشخص کنید و برای تقویت و بهبود رابطه‌تان اقدام کنید.

تعداد زنانی که از سردی همسرشان در روابط زناشویی رنج می‌برند کم نیست که بسیاری از آنها در این رابطه سکوت می‌کنند و به خراب شدن زندگی‌شان نگاه می‌کنند. در این مواقع اول باید دلیل سرد مزاجی مرد را به کمک یک متخصص شناخت مشکلات مختلفی از جمله سن، عوارض دارو، وجود مشکل و بیماری در ناحیه تناسلی، افسردگی، استرس و وجود مشکلات در روابط عاطفی از جمله علل‌های شایع هستند که برای برطرف کردن هرکدام نیاز به مراجعه به متخصص در همان زمینه است. در این بین شما بعنوان همسر جذاب کردن رابطه زناشویی می‌توانید کمک شایانی به بهبود این وضع داشته باشید. برای این منظور سعی کنید کارهای هیجان انگیز انجام دهید برای معاشقه دنبال برنامه ریزی قبلی نباشید، جذابیت‌های ظاهری خود را بیشتر به نمایش بگذارید، رابطه جنسی را برای او بیشتر جذاب کنید و همواره از عادت قبلی خود پیروی نکنید و سعی کنید تجربیات جدید بدست آورید.

منبع رادیو عشق

حتما بخوانید :

عاشق مرد متاهل شدم

شوهرم چشم چرانه 

مشکل طلاق با وجود فرزند

با شوهر بدبین چه کنم ؟

میخوام طلاق بگیرم

با هرکسی وارد رابطه میشم دلمو میزنه

کودکم حرف گوش نمیده

بر سردوراهی من زن دوم شدم

شوهرم بهم خیانت میکنه چی کار کنم ؟ 

با فردی چت کردم تهدید کرده به شوهرم می گه چی کار کنم

پرسش و پاسخ در مورد خواستگاری

پرسش و پاسخ موانع ازدواج 

 پرسش و پاسخ مشاوره ازدواج ازدواج امري ضروري 

 پرسش و پاسخ  شرايط مناسب ازدواج شرايط مناسب ازدواج 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.