شوهرم فردی عصبیه چی کار کنم  | مشاوره روانشناسی خانواده

شوهرم فردی عصبیه چی کار کنم  | مشاوره روانشناسی خانواده

شوهرم فردی عصبیه چی کار کنم 

شوهرم فردی عصبیه چی کار کنم 

پرسش:

سه ساله   ازدواج کردم شوهرم وقتی عصبانی میشه کنترلش و از دست میده  و حرفهای خیلی بدی میزنه

و به خودم و خانواده ام  توهین می کنه  هر جا بریم یه دعوا راه می ندازه

دوست داره همش جر و بحث کنه پرخاشگری کنه  دعوا کنه کسی را آدم حساب نمی کنه

من خودم آدم صلح طلبی هستم و همش کوتاه میام برای اینکه دعوا و درگیری نشه همیشه حق را به اون میدم و

طوری رفتار می کنم که حق با اونه و من اشتباه کردم

ولی دیگه خسته شدم چقدر کوتاه بیام احترام به من نمیذاره منو مدام چک می کنه جی پی اس وصل کرده به ماشینم ببینه من کجا میرم اعتماد به هیچ کس نداره

به طلاق فکر می کنم روحم خسته شده

پاسخ :   شوهرم فردی عصبیه چی کار کنم

در مورد سوال شما دوست عزیز باید بگم که این رفتار ریشه در کودکی دارد باید دید در کودکی چطور با ایشون رفتار شده و والدین چه برخوردی با او داشته اند این پرخاشگری و عصبانیت در وجودش ثبت شده و فکر می کنند کارشون و رفتارشون درسته

علت بدبینی هم باید برسی بشه که چرا اینقدر بدبین و شکاکه که جی پی اس وصل می کنند به ماشین آیا چیزی از شما دیدند یا به طور کل نسبت به همه چیز بدبین هستند و دید منفی دارند

این رقتار شوهر شما عادی نیست ایشون بیمار هستند و بیماری خشم یکی از این بیماری هاست  که باید کنترل خشم را یاد بگیرند

و یه چیز دیگه چون همیشه شما کوتاه اومدید یه جوری منفعل شدند که من هر چی بگم هر کاری انجام بدم همسرم حق را به من میده و این شده براش عادت گاهی لازمه در مقابل خشونت و حرف بی منطق بایستید

اعتماد به نفس داشته باشید و از خودتون دفاع کنید

گرفتن طلاق تصمیمی است که خودتون باید بگیرید ما نمیتونیم بگیم طلاق ولی حتما حضوری مشاوره برید حتی شده همسرتون را با خود ببرید تا زوج درمانگر این مسئله را بررسی کند و علت ریشه ای حل شود

مشاور: آذر کیانی فر 

جهت مشاوره تلفنی  سایت روانشناسی خانواده به شماره ۰۹۳۶۷۴۷۷۶۰۳ در واتساپ پیام بدهید 

گروه پرسش و پاسخ  روانشناسی خانواده

به نکته های زیر توجه کنید 

برخورد با همسر عصبانی و پرخاشگر چگونه باید باشد

چگونه می توان با شوهر خشمگین مقابله کرد بدون اینکه شان و کرامت خود را فدا کنید. برخی زندگی خود را مقایسه می کنند.آدم همیشه در وضعیت ثابتی از هوشیاری زندگی نمی کند – همیشه منتظر چیزی برای منفجر شدن و پرتاب کردن سنگ های مذاب در همه جا هستیم.
حتی یک فوران کوچک هم می تواند یک روز کاملاً دوست داشتنی را به هم بریزد و خراب کند. یک تفاوت بزرگی که بین شوهر و یک آتشفشان وجود دارد این است که شما می توانید به راحتی از یکی از آن ها دور شوید با این حال، از سوی دیگر، شوهر نیز بیشتر از یک آتشفشان مدیریت می شود.

عصبانیت مردان

همسر عصبانی را چگونه کنترل کنیم؟

دست کم تا حدی خود را آماده کنید تا با شوهرتان سر و کار پیدا کنید و به او عشق و محبت کنید. من دوست دارم چند چیز را در مورد عصبانیت از دیدگاه آقایان، براساس گذشته و اعمال خودم به اشتراک بگذارم. هیچ کس بهتر از مردها خودشان را نمی شناسند.

برخورد با همسر عصبانی و علل آن
علت عصبانیت و بداخلاقی همسرتان چیست؟ چرا شوهر من اینقدر با من بدجنس است؟
دلایل بسیاری وجود دارد که چرا شوهر شما با شما بد رفتاری می کند و بی هیچ دلیل از شما عصبانی می شود. برخی از این دلایل مربوط به مسائل روحی و فیزیکی اساسی هستند که مورد توجه قرار نمی گیرند و برخی عوامل دیگر محیطی هستند.

تستوسترون کم:

در حالی که بسیاری از افراد سطح بالایی از تستوسترون را با سطح بالای عصبانیت مرتبط می دانند، اما این رفتار با سو مصرف استروئید در ارتباط است. مطالعات نشان داده اند که مردانی با سطح پایین تستوسترون بیشتر عصبی و مستعد نوسانات روحی هستند.

عوامل محیطی نظیر رژیم غذایی و کیفیت خواب می تواند تاثیر زیادی بر میزان تستوسترون بدن داشته باشد. بسیاری از مردان از کم بود تستوسترون رنج می برند و معمولاً تشخیص داده نمی شوند.

برخورد با شوهر بددهن

همسر عصبانی را چگونه آرام کنیم؟
علت پرخاشگری و عصبانیت همسرم چیست؟
سروتونین کم:

یکی از انتقال دهنده های عصبی کلیدی در مغز ما سروتونین است که نقشی را در سلامت عاطفی و ذهنی بازی می کند. اگر از این عنصر کم داشته باشیم، کج خلق و افسرده می شویم. بیشتر شبیه به تستوسترون، غذا خوردن و خواب می تواند نقش بزرگی در تعیین مقدار سروتونین بازی کنند.

استرس شدید:

هورمون استرس، کورتیزول می تواند منجر به بد خلقی و نیز خواب و مشکلات شناختی شود. اگر شوهر شما استرس شدیدی را در سر کارش دارد و به درستی غذا نمی خورد، میزان بالای کورتیزول می تواند او را به یک فرد بسیار متفاوت تبدیل کند.

علت بداخلاقی

دلایل عصبانیت بدون دلیل همسران
علت های اصلی عصبانیت همیشگی همسران
فقدان هویت مردانه و هدف:

فشار مداوم شوهرتان که سعی می کند تا حد کمال مطلوب مردانه زندگی کند می تواند او را نابود کند. تمرکز تنها روی موفقیت شغلی و کسب مقادیر زیاد پول می تواند باعث شود احساس استرس، انزوا و تنهایی کند. او ممکن است احساس کند که در مقایسه با دیگران ناکافی است و این احساسات می تواند طغیان های خشمش را نشان دهد.

آسیب و ضربه عاطفی:

همچنین این امکان وجود دارد که شوهرتان با برخی مسائل عاطفی حل نشده سر و کار داشته باشد. با تلاش برای سرکوب این زخم های عاطفی حساس و خشمگین و عصبانی می شود.

دلیل عصبانیت

چرا همسرم همیشه عصبانی است؟
رویکرد ذهنی برای مقابله با شوهر عصبانی:

نترسید:

از خشم نترسید. بدانید که عصبانیت ناشی از کمبود عمومی قدرت واقعی است. اغلب، به این دلیل است که فرد کنترل وضعیت را در دست ندارد. این کمک می کند که به جای غرش شیر، به گریه بچه نگاه کند.

مقابله با خشم

رفتار آنی با همسر عصبانی
ترفندهایی برای رفتار با همسر عصبانی
در مورد اقدامات خود فکر کنید:

به این فکر کنید که آیا نقشی در تحریک این خشم دارید یا خیر؟ این جا با خودت صادق است. اگر نقشی در افزایش درگیری ایفا کردید، این کار نیازمند رویکردی است که در صورت درخواست برای آن، مسولیت کارهای خود را به دست بگیرید و از آن ها معذرت خواهی کنید اما اگر شما به عصبانیت او کمک نکنید و بیشترش نکنید، اولویت شما تغییر می کند تا به او نشان دهید که در کجا دچار سوتفاهم شده، اما نه حالا.

بدانید که عصبانیت یک عادت است:

بسیاری اوقات، خشم مردانه یک شرط است – عادتی است که با بیشتر اتفاقات رخ می دهد. این تقصیر شما نیست که او فیوز کوچکی دارد، مهم نیست که چطور ممکن است سعی کند به طور غیر عمدی (یا عمدی) شما را شستشوی مغزی دهد. کلمات و اقدامات او مسئولیت های خود او هستند، بنابراین هرگز گناه آنچه که او انجام می دهد و می گوید را قبول ن کنید و شرمسار نباشید.

سعی نکنید افسار را بگیرید:

سعی کنید عصبانیت همسرتان را کنترل کنید. اول از همه، بر تلاش برای تغییر او تمرکز نکنید، چون نمی توانید. فقط خودش می تواند. تنها کاری که می توانید انجام دهید کنترل این است که چگونه نسبت به او واکنش نشان دهید و در پایان کار چه کاری برای شما انجام می دهد.

خشم شکلی از رنج فراوان است. وقتی مردی یک زن را آزار می دهد، او خودش را هم آزار می دهد. در ابتدا، عصبانیت باعث می شود که فرد احساس قدرت و کنترل کند، اما به آرامی می سوزد و از درون خودش را می خورد.

عصبانیت ضعف است:

با وجود اینکه چگونه اغلب در فرهنگ ما به تصویر کشیده می شود، عصبانیت یک قدرت نیست – این یک ضعف است. معلم روحانی من گفت که من واقعاً از این موضوع خوشم می آید، ” سگ های بزرگ واق واق می کنند.

آن ها نیاز به “مردان قوی و با اعتماد به نفس” دارند که نیاز به واق واق کردن دارند، تنها آن هایی که ناامن و هراسان هستند این کار را انجام می دهند. سوال اصلی باید این باشد:چه چیزی او را پشت این عصبانیت پنهان می کند؟

شوخی بهترین حامی شماست:

زمانی که شما در یک لحظه جدی شاهد عصبانیت شدید او هستید، به یاد داشته باشید که خنده بهترین دارو برای شما و او است. به چیزهایی فکر کنید که باعث خنده شما می شوند. در اینجا، یکی از شوخی های مورد علاقه ام را با شما در میان می گذارم:

“خدا یک مرد خلق کرد و به او گفت:گوش کن، من دو عضو عالی به شما دادم که به شما توانایی فکر کردن و بهره بردن از دنیا را می دهند، مغز و آلت جنسی. اما باید اعتراف کنم که ممکن است یک نقص طراحی وجود داشته باشد. به احتمال زیاد جریان خون ناکافی برای تقسیم شدن بین آن ها در یک زمان وجود خواهد داشت.”

توصیه سریع برای کنترل همسر عصبانی:
یک مرد ممکن است از همسرش برای نشان دادن احساساتش عصبانی شود. برای مثال، اگر گریه کنید، ممکن است همان احساس را در درون او ایجاد کند و صدایی در سرش ممکن است به او بگوید:” مردان گریه نمی کنند.” در حال حاضر این حس ها در درون او هستند نه شخصی که عاشق شما است.

منبع :namnak.com

بخوانید :
با شوهر بدبین چه کنم ؟
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.