537
کد: 20211
سه شنبه, 17 فروردین 0

شوهر من علاقه به رابطه مقعدی دارد

تاریخچه رابطه مقعدی تقریبا برمی‌گردد به ۱۷۰۰ سال پیش که مورخین جلوگیری از بچه دار شدن رو دلیل اصلی این موضوع می دانستند. اما در حال حاضر می دانیم به لطف وجود وسایل جلوگیری مثل کاندوم دیگر ترسی برای بچه دار شدن وجود ندارد
 اما وقتی به آماری که مرکز نظرسنجی ملی رشد خانواده در آمریکا National Survey of Family Growth اعلام کرده نگاه کنیم می‌بینیم نه تنها این علاقه کم نشده بلکه رو به افزایش است . 
به طوری که ۴۴% از آقایون بین سنین ۲۵ تا ۴۵ سال حداقل یک بار در زندگیشون سکس مقعدی رو تجربه کردند. البته مطالعات نشان می دهد نیمی از زنانی که سکس مقعدی رو تجربه میکنند بخاطر درخواست پارتنرشون بوده است  نه بخاطر علاقه‌ خودشون  و تجربه ی ناخوشایندی از این عمل رو گزارش کردند .

 چرا عده‌ای از آقایون به سکس مقعدی علاقمند هستند؟

یکی از عمده‌ترین دلایلی که توی مقالات تحقیقاتی مطرح شده است  این است که  مردان وقتی سکس مقعدی با زنی را تجربه می‌کنند این تصور رو دارند که توانسته اند صاحب تمام  زن باشند و این موضوع به آنها  حس قدرت میدهد. 
 دلیل  دیگر می تواند  دیدن پورنوگرافی باشد  که دران  خانوم‌ها با رضایت کامل حاضر به سکس مقعدی میشند و همین مساله فانتزی مردها در داشتن سکس مقعدی را  شکل می دهد 


رابطه مقعدی چیست ؟
رابطه مقعدی عمل جنسی است که توسط دخول آلت تناسلی مردانه به مقعد انجام می شود. مضرات رابطه مقعدی بسیار زیاد و خطرناک بوده و آسیبهای جبران ناپذیری به فرد وارد می کند. این رابطه از نظر متخصصان بهداشت منع شده است.

آیا سکس مقعدی می‌تواند لذت بخش باشد؟ 
چگونه می‌توان رابطه جنسی مقعدی بدون درد برقرار کرد؟
 ممکن است شما راجع به رابطه مقعدی شنیده باشید، یا دوست داشته باشید آن را امتحان کنید. این رابطه اغلب توسط مردان درخواست می‌شود، با این حال برخی زنان هستند که از رابطه مقعدی لذت می‌برند و تمایل به تجربه آن را در رابطه جنسی نشان می‌دهند. گرچه عوارض این نوع رابطه زیاد است و احتمال انتقال بیماری‌های مقاربتی بالاتر است، اما گاهی زوجین برای تنوع در رابطه جنسی خود یا کسب لذت بیشتر برای انجام این رابطه توافق می‌کنند

رابطه جنسی مقعدی
هنگامی که دخول از طریق مقعد صورت گیرد، رابطه جنسی مقعدی نامیده می‌شود. چنین رابطه‌ای با دخول به مقعد زن و یا مرد می‌تواند ایجاد شود. رابطه مقعدی در همجنس گرایی مردان نیز مشاهده می‌گردد. این نوع رابطه جزء روابط جنسی پر خطر است و می‌تواند باعث بروز بیماری‌هایی شود اما با رعایت نکات بهداشتی می‌توان از بروز بسیاری از عوارض پیشگیری کرد

علل گرایش به سکس مقعدی
عموما مردان متقاضیان رابطه جنسی مقعدی هستند. یکی از علل مهم آن، ناتوانی آن‌ها در به ارگاسم رساندن همسرشان است. ممکن است به این انگیزه دوست داشته باشند به طریق دیگری وارد رابطه جنسی شوند یا به دلیل کنجکاوی تمایل به داشتن این نوع رابطه داشته باشند. برخی مردان هم به علت اینکه پوزیشن دخول مقعدی را تحریک کننده تر می‌دانند، دوست دارند در این حالت رابطه جنسی برقرار کنند. علت مهم دیگر تنوع دادن به رابطه جنسی است. مرد ممکن است دوست داشته باشد با تغییر شکل رابطه جنسی به فعالیت جنسی‌اش غنا ببخشد. برخی از مواقع دختران در رابطه مقعدی مصر هستند، علت این امر می‌تواند ترس از رابطه واژینال، ترس از بارداری و حفظ پرده بکارت باشد

مضرات سکس مقعدی
مقعد برای دخول طراحی نشده است. اما واژن برای مقاربت ساخته شده است. بدین معنا که مقعد مانند واژن دارای ترشحات لیز کننده و روان کننده نیست. در نتیجه در اثر این خشکی ممکن است بافت مقعد آسیب ببیند و همین آسیب بافتی باعث انتقال بیشتر برخی بیماری‌ها از قبیل اچ آی وی شود. از طرفی مخاطی که در واژن وجود دارد در مقعد وجود ندارد. اسفنکتر مقعد که کمک به نگهداری مدفوع می‌کند، در حین رابطه مقعدی ممکن است آسیب ببیند. این مسئله در دراز مدت اتفاق می‌افتد که منجر به بی اختیاری مدفوع خواهد شد. به علاوه محیط مقعد، نسبت به محیط واژن، برای انتقال بیماری‌های مقاربتی خطرناک‌تر و مستعدتر است. 

عدم ممنوعیت سکس مقعدی
رابطه جنسی یک توافق دو طرفه برای دست یافتن به لذت دو طرفه است. اگر هر یک از طرفین از این مسئله لذت نبرد، نباید در رابطه جنسی تکرار شود. برای مثال اگر شما دوست ندارید رابطه مقعدی داشته باشید، می‌توانید با صراحت خواسته خود را بیان کنید و نباید چیزی که نمی‌خواهید را به خودتان تحمیل کنید. اما اگر شما هم دوست دارید آن را امتحان کنید و همسرتان هم راضی است، با رعایت مواردی می‌توانید مضرات آن را کاهش دهید و به عنوان تنوع در رابطه جنسی (و نه یک امر دائمی) از آن بهره ببرید.

نکات مهمی که باید بدانید
رعایت نکاتی که در ذیل آمده است برای برقراری یک رابطه مقعدی لذت بخش و سالم می‌تواند مفید باشند.

1- اولین و مهم ترین نکته‌ای که باید به آن توجه کنید مسئله بهداشت است. حتما از کاندوم استفاده کنید.

2- حتما قبل از آغاز رابطه جنسی، مقعد باید تخلیه شده باشد.

3- اگر می‌خواهید سکس مقعدی را تجربه کنید، اول از همه زن باید به ارگاسم رسیده باشد. در یک معاشقه یا دخول واژینال، اجازه دهید همسرتان به ارگاسم برسد. این ارگاسم کمک می‌کند عضلات کف لگن و مقعد در حالت آرامش باشد و فرد در این حالت درد کمتری را متحمل می‌شود.

4- بعد از ارگاسم، زن به پشت دراز بکشد و از لوبریکانت استفاده کنید. در همان وهله اول آلت را وارد نکنید بلکه از انگشت شروع کنید. حواستان باشد باید با آرامش پیش بروید.

5- بعد از اینکه کمی با انگشت این کار را انجام دادید، آلت را وارد کنید. از پوزیشن‌های دیگر فعلا استفاده نکنید. در همان حالت مرد روی زن، این کار با فشار کمتر، درد و آسیب کمتری انجام می‌شود.

6- ابتدای دخول آلت حرکت انجام ندهید. چند دقیقه صبر کنید، سپس هم حرکات را آرام آرام ادامه دهید تا همسرتان به شرایط عادت کند.

8- فراموش نکنید، رابطه مقعدی در دفعات زیاد توصیه نمی‌شود. از آن به عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به رابطه‌تان استفاده کنید. اگر همسرتان درد احساس کرد، حتما باید فعالیت را متوقف کنید. اگر در اطراف مقعد ضایعه‌ای وجود دارد، رابطه جنسی مقعدی برقرار نکنید.
سوالات متداول
آیا سکس مقعدی باعث بزرگ شدن باسن در خانم‌ها می‌شود؟
برخلاف تصور بسیاری، رابطه از مقعد باعث بزرگ شدن باسن در خانم‌ها نمی‌شود و این موضوع از نظر علمی نیز ثابت نشده است.

آیا ریختن اسپرم در داخل مقعد باعث ایجاد مشکل می‌شود؟
در صورتی که تخلیه مایع منی در اسرع وقت انجام گیرد مسئله‌ای به وجود نمی‌آورد اما باقی ماندن آن در مقعد باعث بروز عفونت می‌شود. عامل اصلی عفونت وجود میکروبی به نام استریپکوک که در انتهای روده بزرگ قرار دارد. وجود این میکروب برای جذب آب و پیشگیری از یبوست الزامی است. از آنجایی که اسپرم حاوی قند و پروتئین است به رشد سریع‌تر این میکروب کمک می‌کند. به همین دلیل اینکار توصیه نمی‌شود. 

آیا ریختن اسپرم در مقعد باعث بارداری می‌شود؟ 
اگر اسپرم در داخل مقعد ریخته شود و در هنگام خروج مایع از مقعد به سمت واژن حرکت نکند باعث بارداری نخواهد شد. اما اگر بر روی مقعد ریخته شود احتمال ورود به واژن و بارداری وجود دارد. 
جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده
جهت اطلاع از مشاوره روانشناسی خانواده می توانید به شماره های زیر در واتس آپ پیام بدهید 
۰۹۳۵ ۹۱۴ ۵۰۹۹
۰۹۳۶۷۴۷۷۶۰۳

 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: