عشق در نوجوانی , عاشق شدن در نوجوانان رو چطور مدیریت کنیم , بلوغ , کودک و نوجوان , روانشناسی نوجوان و بلوغ , مشکلات بلوغ در نوجوانی

عشق در نوجوانی | عاشق شدن در نوجوانان رو چطور مدیریت کنیم | بلوغ

عشق در نوجوانی

 

عاشق شدن در نوجوانان رو چطور مدیریت کنیم؟

نوجوانی فصل  احساسات غلیظ و بروز فوران عاطفه است  . نوجوانان  در این سن از نظر عواطف بسیار اشباع میشوند  به طوری که روی همه ی زندگی آنها  تاثیر میگذارد . نوع رفتارآنها  با خانواده ، محل تحصیل و البته گاهی  رفتاربا جنس مخالف. ناگهان شور عجیبی در  درونشان  شکل میگیرد

عشق در نوجوانی

در همه حال حتی درس خوندن و خوابیدن در فکر این موضوع هستند. اینجاست که نقش اطرافیان به خصوص خانواده باید پررنگ تر باشد تا نوجوان اشتباه بزرگی رو مرتکب نشود .

عشق در نوجوانی همراه با غرق شدن در احساسات

یک نوجوان به دلیل بروز حس های شدید ممکن است خیلی اذیت شود . با خودش خلوت کند، از جمع دور بشود، کم حرف بزند و یا به کسی علاقه پیدا کنه که حتی اون فرد اطلاع نداشته باشد  و نتواند احساس خود را بیان کند . عشق در نوجوانی این موضوع آزارش میدهد  و به جایی میرسد  که به خودش صدمه بزند. با خودش فکر میکند  که ضعیف است  و قدرت گفتن حرف دلش را  ندارد. نباید نوجوان را در این شرایط تنها گذاشت و بهتره برای همه ی سوالات ذهنش جواب منطقی داد که کمی آروم تر بشود، برای چنین کاری شخصی بهتر از پدر و مادر وجود ندارد

عشق در نوجوانی

شاید بعضی وقتها پدر و مادرها از نوجوانها کلافه بشوند  اما باید بدانند  که چقدر در این سن رسیدگی ضرورت دارد  و اگه نباشد ممکن است  فرزندآنها راه را  اشتباه برود . یکی از این موارد عدم توجه به عواطف در نوجوانی است  که باعث  مشکلات میشود.

عشق در نوجوانی عشق یا تمرین عاشق پیشگی؟

عشق در نوجوانی , عاشق شدن در نوجوانان رو چطور مدیریت کنیم , بلوغ , کودک و نوجوان , روانشناسی نوجوان و بلوغ , مشکلات بلوغ در نوجوانی

خوب است بدانید عشق ترکیبی از یک موضوع است . اول جذابیت ظاهری ، هیچ وقت نمیشود بدون توجه به ظاهر کسی به او نزدیک شد. شاید فکر کنید که فرزندتان هنوز کوچیک است  و این مسائل رو نمیفهمد اما، آنها میدانند و ممکن است  به لحاظ فیزیکی به شخصی جذب بشوند . دومین مطلب صمیمیت بین دو نفراست  نوجوانها به دلیل ارتباط که ممکن است  خانوادگی باشد و یا هر نوع برخورد دیگه ای احساسات عاطفی نسبت به شخص دیگه رو میتوانند تجربه کنند حتی در نگاه اول. سومین موضوع در روابط عاشقانه تعهد طرفین است  که بعیداست در نوجوانی این اتفاق بیفتد . در این سنین به دلیل عدم ثبات احساس در افراد ممکن است  این حس بارها برای فرد نسبت به افراد مختلف پیش بیاید پس زیاد قابل اطمینان نیست.

با بخش نوجوانی و بلوغ همراه باشید

عشق در نوجوانی احساسات نوجوان را جدی بگیرید

والدین باید بروز احساسات در فرزندشون رو ببینند و به آن احترام بذارن. حتی اگه مطمئن هستید که نوجوون شما داره اشتباه میکنه سعی کنین به روش و شیوه ی درستی این موضوع رو بهش بگید. “تو اشتباه میکنی این احساسات واقعی نیستن” و یا “هنوز برای عاشق شدن تو خیلی زوده تا بزرگ نشی عشق معنایی برای تو نداره” اینا سخنان درست و به جایی نیست. اینکه مستقیما به او بگید که داره اشتباه میکنه هیچ تاثیر مثبتی روی او نداره هر چند که در بیش از ۹۰ درصد مواقع حق با شماست اما باید سنجیده رفتار کنید.

عشق در نوجوانی هدف از عشق دوران نوجوانی

یکی از موضوعاتی که یک نوجوان به آن توجه ندارد  این است  که، چه هدفی از عاشق شدنش دارد. میخواهد فقط به بقیه نشان بدهد بزرگ شده، کاری رو انجام دهد  که هم سن و سالهایش انجام میدهند و یا میخواهد پاسخ احساسش داده شود و بس؟ اگه بعد از مدتی حسی که دارد از بین رفت چی؟ اگه دیگه مثل روز اول دوست داشتنی وجود نداشت چی؟ برای زندگی چه برنامه و هدفی دارد؟ این سوالات و هزاران سوال دیگر رامیتوانید با نوجوان خود  مطرح کنید تا متوجه بشود همه چیز در یک حس خلاصه نمیشود و باید به خیلی چیزا فکر کرد.

 عشق در نوجوانی نوجوان را با تجربه های خود آشنا کنید

در این سن یکی از اتفاقاتی که برای خیلی ازنوجوان ها  میفتد  این است که نه تنها پیشرفت درسی ندارند بلکه پسرفت هم میکنند. زمان درس خواندن مدام فکرشان همه جا هست  و این باعث میشود به نتیجه ای غیر از لغزش در درسها نرسند. وقتی نوجوان شما  احساس میکند  علاقه ای درونش شکل گرفته و آخر این حس نافرجام می باشد ، شما میتوانید  این روز ها رو ببینیند و نگذارید که اتفاق بیفتد تا نوجوان شما  برای کسب تجربه مجبور نشود  عزت نفس خود را از دست بدهد و به افسردگی دچار شود.

مطالب روانشناسی کودک را دنبال کنید

 عشق در نوجوانی نه گفتن را به نوجوان بیاموزید

ممکن است  به دلیل همین احساسات اشتباه نوجوان  در جمع دوستانه به خاطر اینکه مثل بقیه باشد  کارهایی رو انجام بدهد که میداند اشتباه است  اما به خاطر اینکه مورد تمسخر بقیه قرار نگیرد انجام بدهد. باید یک نکته را به او یاد بدهید و آن نه گفتن است.

شاید شما فقط به فکر تحصیل او  باشید اما آنها این طرز فکر را ندارند. نوجوانها فکر میکنند اگه در جمع دوستان و یا جامعه تنها باشند و کسی رو در کنارشان نداشته باشند  دارای سطح اجتماعی پایینی هستند.

در سنین نوجوانی موقعیت اجتماعی یعنی همه چیز و برای داشتن جایگاه مناسب هر کاری میکنند.

 

مطالب مرتبط:

بلوغ جنسی چیست 

رایجترین اشتباه والدین 

پرسش دختران در مورد بلوغ

برزخ دوران نوجوانی

چرا بعضی از نوجوانها از والدین خود متنفر هستند ؟

 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.