علت خالی کردن خشم سر دیگران  , روانشناسی خشم , مدیریت خشم , راههای تخلیه خشم , راههای کنترل عصبانیت ناگهانی , کنترل خشم دکتر هلاکویی

علت خالی کردن خشم سر دیگران | خشم خود را سر دیگران خالی نکنیم

علت خالی کردن خشم سر دیگران

خشم خود را سر دیگران خالی نکنیم 

علت خالی کردن خشم سر دیگران   آتو دست فرد عصبی ندهید

علت خالی کردن خشم سر دیگران  , روانشناسی خشم , مدیریت خشم , راههای تخلیه خشم , راههای کنترل عصبانیت ناگهانی , کنترل خشم دکتر هلاکویی

یکی از بهترین راهکارها برای اینکه وقتی عصبانی می شویم کمتر به دیگران گیر بدهیم، باید سعی کنیم به احساسات و هیجانات خود اشراف داشته باشیم و در این زمان به همسر و سایر اعضای خانواده از احساس خود حرف زده و به آن ها بگوییم تا نیم ساعت با من صحبت نکرده و از جملات تحریک کننده که خشم را زیاد می کند استفاده نکرده و مدام من را سوال پیچ نکنید و صبر کرده تا عصبانیت من فروکش کند.

 اگر فکر می کنید همسرتان از جای دیگری ناراحت و عصبی است و در معرض خشم او هستید سعی کنید از دامن زدن به این حالت و تحریک کردن او اجتناب کرده و تا فروکش کردن عصبانیتش از همسرتان فاصله بگیرید و سر یک فرصت مناسب حتما با او در مورد رفتارش صحبت کنید اما نکته مهم این است که نباید نگذارید این موضوع به دست فراموشی سپرده شود.

بخوانید : کنترل خشم کاهش بزهکاری

علت خالی کردن خشم سر دیگران  , روانشناسی خشم , مدیریت خشم , راههای تخلیه خشم , راههای کنترل عصبانیت ناگهانی , کنترل خشم دکتر هلاکویی

علت خالی کردن خشم سر دیگران   باهوش ها کمتر به دیگران گیر می دهند

خالی کردن خشم، هیجان های عصبی وبه اصطلاح گیردادن ریشه روانشناسی دارد، در این علم یک مکانیسم دفاعی به نام جابجایی وجود دارد که فرد تکانه یا هیجان درونی خود مانند خشم را به دیگری منتقل کرده یا به عبارتی عصبانیت خود را سر او خالی می کند.

هر چه فرد خودشناسی و خودآگاهی اش کمتر باشد احتمال استفاده او از این مکانیسم دفاعی بیشتر است البته این موضوع به هوش هیجانی نیز مرتبط بوده زیرا یکی از فاکتورهای هوش هیجانی آگاهی ازهیجانات و رصد آن ها است.

 افرادی که هوش هیجانی فعال تری دارند، سرنخ هیجانات خود را می دانند. فردی با هوش هیجانی فعال هنگام عصبانیت می داند که ممکن است هیجان خود را بر روی فرد مقابل یا همسرش تخلیه کند به همین دلیل سعی می کند با راهکار مناسب از انجام این کار اجتناب کند.

علت خالی کردن خشم سر دیگران   نگذارید رفتارهای نادرست به دست فراموشی سپرده شود

در این موارد وقتی خشم همسر فروکش می کند اغلب به جای صحبت کردن و با فراموش شدن این رفتار نادرست باعث می شوند که برخوردهای اشتباه همسر در آینده دوباره تکرار شود. در این زمان با صحبت منطقی همسرتان را متوجه رفتار نادرست و عصبانیت ناگهانی بی دلیلش کنید. همسران نیز باید با فهمیدن رفتار نادرست از طرف مقابل خود عذرخواهی کرده و سعی کنند روی این برخوردها و نیاوردن عصبانیت خود در محیط خانه تمرین کنند.

بخوانید : دلیل اعتیاد به خشم چیست ؟

 علت خالی کردن خشم سر دیگران  راهکارهای اورژانسی برای فروکش کردن عصبانیت

در بسیاری از موارد به حدی عصبی و مضطرب هستیم که به حد انفجار رسیده ایم در این موارد به محض اینکه با فردی مواجه شده با یک جرقه عصبانیت خود را بر سر او خالی می کنیم اما راهکارهای اورژانسی در علم روانشناسی وجود دارد که مانند آبی بر روی آتش این حالت شما را ازبین می برد.

سعی کنید محیط مورد نظر را ترک کرده وکمی قدم بزنید، خوردن یک لیوان آب سرد، دوش گرفتن و تمرکز بر روی افکار مثبت از راهکار های موثر و سریع در کنترل عصبانیت و خشم است.

 برخی از افراد فوران خشمشان به حدی زیاد است که به محض عصبی شدن عصبانیت خود را بر روی دیگران تخلیه کرده و بدون دلیل به همه گیر می دهند، این افراد حتی خشم خود را نمی توانند با راهکارهای اورژانسی کنترل کنند این اشخاص مانند مبتلایان به اختلال دو قطبی نباید خوددرمانی کرده وباید از کمک های تخصصی روانشناسی و روانپزشکی استفاده می کنند.

بخوانید : کنترل خشم همسر

مطالب مرتبط:

چگونه عصبانیت خود را کنترل کنیم ؟

خشونت علیه زنان

خشونت همسر

کاهش بزهکاری با کنترل عصبانیت

علت خشمگین بودن زنان 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.