قانون جذب | فراتر از راز قانون جذب |قانون جذب روانشناسی موفقیت |راز |قانون جذب فاطمه باغستانی | فراتر از راز|قانون جذب

قانون جذب | فراتر از راز قانون جذب |روانشناسی موفقیت |راز

قانون جذب

 

فراتر از راز قانون جذب 

 

این روزها همه جا صحبت از قانون جذب است. منکر کارآیی قانون جذب نیستم. خود من با استفاده از قانون جذب به خواسته های زیادی رسیده ام. اما این سوال در ذهنم نقش بسته که چرا ما انسان ها علی رغم به کارگیری قانون جذب و دستیابی به اکثر خواسته های خود، هنوز ناآرام و مضطرب هستیم؟

در دنیای کنونی که مادی گرایی رو به رشد است، ما به شدت تحت تاثیر اشتیاق به قدرت و ثروت هستیم. اما در این میان هر لحظه از شادمانی ذهنی و آرامش درونی دورتر می شویم. در ظاهر از تعلقات مادی خوشحالیم اما در عین حال ترس، نگرانی، اضطراب، افسردگی و عدم امنیت را تجربه می کنیم. گویی جای چیزی درون قلب ما خالی است. راستش را بخواهید بسیاری از ما حس ناب معنویت انسانی را گم کرده ایم. اگر بر این باورید که در زندگی رازی نهفته که ارزش کشف کردن دارد، مطمئنا آن راز، راز قانون جذب نیست بلکه راز معنویت است. سوال این است: “حال که به قدرت قانون جذب پی برده ایم، چگونه از این قانون در راستای معنویت بهره گیریم؟” به کارگیری درست قانون جذب مستلزم آموختن چگونه معنوی زیستن است. تنها در این صورت می توانیم با قانون جذب جهانی زیباتر و دوست داشتنی تر بیافرینیم.

ایمان دارم که قانون جذب برای همه ما کار می کند. روزی را به یاد می آورم که حدودا بیست سال داشتم، تازه با مرد آرزوهایم ازدواج کرده بودم. داخل جکوزی نزدیک به زمین گلف خانه امان نشسته بودیم. همه جا ساکت و آرام بود. اکثر ویلاهای اطراف ما خالی بودند. در حقیقت بیشتر آن ها، خانه های دوم ثروتمندانی بودند که تنها برای این که نزدیک زمین گلف مسکنی داشته باشند، آن جا را خریده بودند.  بعد به یاد کودکان بی خانمان افتادم. به یاد نوجوانان بزهکار! تضاد بین زندگی آن ها و زندگی خودم مرا بسیار آزرده کرد. از خود پرسیدم چطور می شود که مردمانی روی این زمین زندگی می کنند که سقفی بالای سرشان نیست اما بعضی دیگر دو یا سه خانه دارند و شاید تنها یکی دو هفته در خانه دوم خود زندگی کنند؟

درست است که می توانیم با به کارگیری قانون جذب هر چیزی که می خواهیم را به دست بیاوریم اما آیا اجازه این کار را داریم؟ آیا بسیاری از خواسته های ما، خواسته های درست و یا بهتر بگویم معنوی و مطابق با قانون کائنات هستند؟ چطور می توان خواسته های معنوی و نوعدوستانه را از خواسته های دنیوی و خودخواهانه تمییز داد؟

این درست است که با قانون جذب می توان هر چیز را طلب کرد و به دست آورد اما لزوما همیشه چیزهای خوب برای ما فراهم نمی شوند. تنها معنویت است که می داند ما واقعا به چه چیز نیازمندیم و چرا در این جا و در این مرحله از زندگی قرار داریم. همه می دانیم که معنویت در همه چیز زنده و حاضر است. هیچ چیز را از آن گریزی نیست و همه چیز از اساس «او» هستند.

بنابراین آن هایی که با معنویت پیوند می خورند، سایه های سیاه شک را در هم می شکنند. برای همسو شدن با معنویت تغییراتی لازمست. اولین تغییر این است که دید مصرف گرایی را از ذهن خویش پاک کنیم. به تدریج متوجه می شوید مردمانی که تنها به مصرف کردن می اندیشند، همانند سلول های سرطانی می خواهند از قانون جذب برای کسب تمام خواسته های خود بهره گیرند. این درحالی است که سلول سرطانی به هیچ وجه به بدنی که در آن رشد می کند، فکر نمی کند. این انسان ها نیز برایشان مهم نیست که تا چه حد ویرانی به بار می آورند. نیاز است به آن ها یادآور شد که اگر نسبت به استفاده از قانون جذب بی مبالات باشند، هستی را تخریب خواهند کرد.

اگر می خواهید دستاوردهای شما ماندگار شوند، فوت کوزه گری را بدانید: این بار قبل از نوازش چراغ جادو و بیان آرزوهایتان، دوباره به خواسته خود فکر کنید. یکی از بهترین خواسته هایی که می توانید با قانون جذب آن را محقق کنید، می تواند این باشد که به بینشی درونی از خویش، رسالت الهی و سرنوشت غایی خویش در این دنیا دست بیابید.

مسلما” من یا هیچ کس دیگری  نمی داند سرنوشت غایی شما چیست اما معنویت می داند که چه چیز به طور قطع در انتظار شماست. بر این باورم که معنویت، وظیفه ای اساسی بر عهده دارد: بیدار ساختن انسان برای آگاهی از این نکته مهم که ما و همه کائنات در نهایت خود او هستیم. نامش مهم نیست، برخی آن را رستگاری، برخی دیگر خودشناسی، برخی یگانگی و دیگران آن را الوهیت می نامند. مهم این است که تمامی این اسامی ما را به فتح قله ای سوق می دهند که در مسیر آن متوجه می شویم در این جا نیستم که تنها مصرف کنیم بلکه هستیم که چیزی به جهان هستی اضافه کنیم. این جا نیستیم تا به آسانی بگیریم، بلکه این جاییم تا ببخشیم. تمام چیزهایی که در زندگی دریافت می کنیم، هدیه ای از جانب خداوند است تا بیاموزیم در زمین بیشتر و آگاهانه تر عشق بورزیم. و شاید بهتر است با این موضوع روبرو شویم که مهم نیست تا چه حد از قانون جذب برای تحصیل چیزهایی که در راستای معنویت نیستند، بهره گرفته ایم. مهم این است که زمان ما روی زمین محدود است!

آیا از تمامی زمان و انرژی خویش برای رسیدن به خواسته های مادی بهره می گیریم؟ بی تعارف می گویم، کسب پول و ثروت راحت ترین کار در این روزگار است. کافیست بدانید که تمامی مردمان آگاهانه یا ناآگاهانه از قانون جذب برای رسیدن به خواسته های خود در زندگی استفاده می کنند. بسیاری از آن ها اتومبیل، پول، خانه، ویلا، همسری زیبا، سلامتی و حتی فرزندانی تحصیل کرده دارند. زندگی آن ها از بیرون بسیار رویایی به نظر می رسد. اما بر خلاف این ظاهر زیبا، از درون زندگی ملالت باری دارند و آن را در نیمه هوشیاری سپری می کنند. برای مبارزه با این ملالت ها، بسیاری به الکل، مواد مخدر، بی بند و باری و خیانت روی می آورند.

می دانید چرا تا این حد مهم است که صرفنظر از رخدادهای بیرونی، معنویت را به لحظات خود جذب کنید؟ زیرا اگر در تماس با معنویت باقی بمانید؛ مملو از خردمندی رشد کنید و دلتان همواره سرشار از عشق باشد، حالتان بدون وابستگی به عوامل مادی خوب خواهد ماند. همانند بسیاری از داستان های الهی، شما نیز وقتی از همه چیز و همه کس بریدید و مدتی با عشق به خداوند و قدرت الهی زندگی کردید، کشف می کنید که در خوشی و بدی، در بیماری و سلامتی تا آن زمان که مرگ فرا رسد و حضور شما را تغییر دهد، می توانید با معنویت یگانه باشید. می آموزید که چه در نقش بیل گیتس، چه در نقش مادرترزا، شادی و آرامش درونی خود را حفظ کنید. مکاشفه ها و تجربیات زندگی ام به من نشان داده که افراد مختلف می توانند به این کامیابی دست بیابند. اما من زمانی طولانی سخت کار کردم تا بتوانم راز معنویت را در زندگی خویش بشناسم. من این راز را برایتان فاش می کنم.

از قانون جذب نه تنها جهت سود رساندن به خود بلکه

 به منظور فایده داشتن برای تمامی جهان هستی بهره بگیرید.

 فاطمه باغستانی

منبع: کتاب فراتر از راز

در ادامه بخوانید :

برای جذب پول، حلقه اتصال خود را گسترش دهید

چیز جدیدی در مورد  جذب وجود ندارد و همه چیز به ذهن ما برمیگردد 
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.