لذت پدر شدن

لذت پدر شدن | شما دارید پدر می‌شوید | بارداری و زایمان

لذت پدر شدن

لذت پدر شدن

شما دارید پدر می‌شوید 

پدر بودن,پدر شدن, مسئولیت پدر, وظایف پدر, فرزند دار شدن, بچه دار شدن, وظایف پدر در قبال بچه, وظایف پدر و مادر, وظایف پدر نسبت به فرزند, پدر خوب, ترس از پدر شدن


هیچ لحظه‌ای شبیه آن لحظه‌ای نیست که شما می‌فهمید دارید پدر می‌شوید .حس می‌کنید که فرد کاملاً بالغی شده‌اید و گام بلندی برداشتید و شما از فرزند کس دیگری بودن به فرد بالغی تبدیل می‌شوید که آماده است پدر شود و لذت پدر شدن را تجربه کند

اگر تا این لحظه بر این باور بودید که شادکامی شما از راه کار یا ورزش تأمین می‌شود بدانید که لذت پدر شدن نقطه آغازی است که به کلی نحوه تفکرتان را تغییر می‌دهد.

لذت پدر شدن چگونه است ؟

وقتي همسرتان هيجان زده به سوي شما مي آيد و خبر بارداري اش را مي دهد. روال عادي زندگي تان دگرگون مي شود. ممکن است ابتدا هيجانزده شويد و از فرط خوشحالي بخواهيد پرواز کنيد. شايد هم مات و مبهوت، همسرتان را نگاه کنيد تا قضيه ي «پدر شدن» براي تان قابل هضم شود، واقعيت اين است که از اين لحظه به بعد، زمان تغيير زندگي شما فرا رسيده، چون تولد يک نوزاد با تحولات زيادي همراه است.

با همه ي اين حرف ها پدر شدن لذتي دارد که بسياري از مردها را براي تجربه ي اين احساس وسوسه مي کند. اما بهتر است در اين باره آمادگي بيشتري داشته باشيد تا به بهترين شکل ممکن از نوزاد نورسيده استقبال کنيد و ورود او را به دنيا خوشامد بگوييد. مي دانيد براي آمادگي بيشتر بايد چه کار کنيد؟
شايد وقتي به پدر شدن خود فکر مي کنيد، سؤالات مختلفي به ذهن تان خطور مي کند يا به دغدغه ذهني شما تبديل شود؛ سؤالاتي از قبيل: «آيا واقعاً آمادگي دارم پدر شوم؟»، «از لحاظ مالي چطور بايد با قضيه کنار بيايم؟»، «آيا همسر و نوزادم هر دو سالم خواهند ماند؟» و …
پيشنهاد مي کنيم پاي حرف پدرهاي قديمي تر بنشينيد، مخصوصاً پدر خودتان، تا خيال تان راحت شود که بيشتر آنها پرسش هايي مشابه شما داشته اند!
اگر شما و همسرتان می‌خواستید بچه‌دار شوید و حالا همسرتان باردار است دوران بارداری همسرتان با شادی و سرور سپری خواهد شد اما اگر حاملگی ناخواسته صورت گرفته باشد انتظار پدر شدن ممکن است غافلگیرکننده و یا حتی نگران‌کننده به نظر برسد.
ممکن است نگرانی شما از این باشد که زندگی‌تان به طور برگشت‌ناپذیری تغییر می‌کند و بعضی از کارهای مورد علاقه‌تان را دیگر نمی‌توانید انجام دهید

بعضی از مردان احساس می‌کنند فقط نه ماه فرصت دارند تا آن طور که می‌خواهند زندگی کنند نگران‌اند که با آمدن فرزند دیگر با همسر خود رابطه‌ی صمیمی قبل را نداشته باشند و یا از نظر مالی بار مسئولیتشان بیشتر شود اما حالا شما باید روی جنبه‌های مثبت این مسئله تمرکز کنید.
شما دارید پدر می‌شوید و طبیعت نه ماه ما فرصت می‌دهد تا خودمان را برای رسیدن کودک آماده کنیم پس نگران نباشید و خودتان را با تغییراتی که در پیش دارید وفق دهید.
برای بعضی پدرها برقراری پیوند عاطفی با نوزاد قبل از تولد بسیار مشکل است اما باکمی فکر و وقت گذاشتن می‌توانید برای این مشکل راه‌حل‌هایی پیدا کنید.

امروزه بسیاری از پزشکان و ماماها همسران را تشویق می‌کنند که در طول دوران بارداری در کنار هم حضورداشته باشند و اکنون بسیاری از پدران برای اولین باری که حرکت‌های کودکشان را در تصویر سونوگرافی می‌بینند از آن به عنوان فوق‌العاده ترین لحظه زندگی‌شان یاد می‌کنند.
یکی از مشکلات دوران بارداری این است که پدر هیچ دانشی درباره‌ی بارداری نداشته باشد هرچه آگاهی‌تان بیشتر باشد اعتماد به نفستان بالاتر می‌رود و برای فرارسیدن روز موعود لحظه‌شماری می‌کنید. لذت پدر شدن
سعی کنید همسرتان را در ملاقات های پزشکی پیش از زایمان همراهی کنید و درک کنید که در هر مرحله از بارداری چه اتفاق‌هایی می‌افتد کتاب‌هایی را در این زمینه بخوانید و سؤال‌هایتان را با متخصصان در میان بگذارید.
معمولاً زن و مرد هردو در پیشبرد مسائل مالی خانواده سهیم‌اند اما بارداری همسرتان این روال را تغییر می‌دهد.
اگر همسر باردار شما شاغل است باید بدانید کی مرخصی زایمانش شروع می‌شود و کی دوباره به سرکارش برمی‌گردد البته در مورد سؤال دوم تا کودک نیاید نمی‌توان پاسخ دقیقی داد بنابراین همسرتان را تحت فشار قرار ندهید که در این مورد تصمیم قطعی بگیرد.


نکاتی که در این دوران حائز اهمیت است و شما باید بدانید:

۱-نگرانی‌هایتان را با همسرتان در میان بگذارید متوجه می‌شوید که همسرتان نیز دقیقاً همان دغدغه‌های شما را دارد.
۲-نگرانی‌های شما نشانه‌ی رشد نقش پدرانه‌ای است که شما بعهده گرفته‌اید.
۳-سعی کنید در ملاقات ها و معاینات پزشکی همسرتان را همراهی کنید.
۴-در کلاس‌های پیش از زایمان همراه همسرتان شرکت کنید تا در این کلاس‌ها مسائل مربوط به زایمان و تولد نوزادتان را یاد بگیرید و با پدران دیگری که نگرانی‌های مشابه نگرانی‌های شما رادارند آشنا شوید.
۵-مهم‌ترین مسئله این است که شما و همسرتان تا جایی که متوانید از هم حمایت کنید.و زمان‌هایی را با یکدیگر صرف کنید.
۶-در برابر تغییرات روحی همسرتان صبور باشید شما دارید پدر می‌شوید و فراموش نکنید که صبور بودن تمرین خوبی برای دوران پدر شدن است.

بعضي از فعاليت ها مانند رفتن به تئاتر، سينما و سفرهاي داخلي و خارجي با داشتن نوزاد دشوارتر است. بنابراين قبل از اينکه به فکر پدر شدن بيفتيد، با همسرتان به اندازه ي کافي سينما و سفر برويد. لذت پدر شدن
اگر بيرون از اتاق زايمان منتظر تولد اولين فرزندتان هستيد، راهي وجود ندارد جز اينکه آرامش تان را حفظ کنيد، اضطراب را تا آنجا که ممکن است کاهش دهيد و استراحت را از ياد نبريد.
يکي از هيجان انگيزترين اتفاقات دوران بارداري اين است که مي توانيد ضربه هاي جنين به شکم مادرش را ببينيد و با گذاشتن گوش تان روي شکم همسرتان، صداي قلب فرزندتان را بشنويد.
تولد يک نوزاد، زندگي عاشقانه شما را تا حدودي در هم مي ريزد. بنابراين براي ابراز عشق و محبت به همسرتان فرصت را از دست ندهيد.

منبع : کتاب پدر شدن لذت پدر شدن |۱۰حس مخصوص پدر شدن | بچه دار شدن از دید یک

پدر

 بخوانید : اهمیت نقش پدر در فرزند پروری

بخوانید :پدر، تو قهرمان زندگی دخترت هستی
بخوانید :مسئولیت یک پدر در زندگی
3 دیدگاه در “لذت پدر شدن | شما دارید پدر می‌شوید | بارداری و زایمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.