120
کد: 1443
چهارشنبه, 17 دی 99

مادر خوب!

مادر خوب!

می گویند که مادر با شادی فرزند خود شاد است. به عنوان مادر ، شما زندگی می‌ کنید ، نفس می کشید و برای سلامتی فرزندان خود فداکاری می کنید. دیدن موفقیت فرزندان تان بهترین چیز برای شما در دنیا است و شکست آن ها شما را متزلزل می کند. نکته مهمی که باید به یاد داشته باشید این است که عشقی که در فرزندان تان سرمایه‌ گذاری می‌ کنید، به طور کامل تفاوتی ایجاد می‌ کند, حتی اگر به ثمر نشستن آن را در ابتدا نبینید.

چگونه یک مادر خوب! باشم؟۱- مادر خوب! پشتیبان باشید

سایت روانشناسی خانواده

خصوصیات یک مادر خوبهرگز به سرگرمی ها و علاقه مندی ها و دوستان فرزندتان نخندید. در عوض به فرزند خود با حمایت و تشویق و ایجاد فرصت کمک کنید تا رویاهایش را دنبال کند.

دختر شما نمی خواهد در رشته پزشکی تحصیل کند و دکتر شود؟ عصبانی نشوید این زندگی شخصی دختر شماست و او خودش باید تصمیم بگیرد.درک کنید که مشکلی ندارد کودک شما متفاوت از شما فکر کند. عصبانی نشوید چون اعتقادات آن ها با شما متفاوت است.چه اهمیتی دارد که دختر شما موسیقی هیپ هاپ گوش می دهد یا زیاد خط چشم می کشد؟ او هنوز هم دختر شماست.شما ممکن است کاری را که بچه‌ هایتان انجام می‌دهند انجام ندهید، اما این تصمیم آن‌ ها است، نه شما. شما در حال حاضر تاثیر بزرگی بر زندگی آن‌ ها دارید: انتخاب می کنید که به چه مدرسه ای بروند، چه زمانی شام بخورند، چه مقدار در یک هفته پول تو جیبی بگیرند. زیاده‌ روی نکنید.


۲- صبور باشید

مادر خوبم بودن گاهی کمی چالش برانگیز است. اما خونسردی خود را حفظ کنید و سعی کنید صبور باشید. این رویکرد را برای سایر مشکلات امتحان کنید. آرام باشید، دلایل عملی را برای انجام ندادن یک کار توضیح دهید و سپس فکر کنید که چرا نمی‌ خواهید که آن‌ ها آن کار را انجام دهند.

ماهیگیر طعمه ای را به قلاب می زند و مابقی صبر است.برای انجام کار خوب توسط فرزندت، هر روز طعمه ای را به قلاب بزن و صبورمادران مسئول کودکان موفق تری خواهند داشت


تعریف مادر خوب در ذهن هر فرد می تواند متفاوت باشد ، دسته ای مادر سخت گیر را تحسین می کنند و دسته ای دیگر مادری را ایده آل می دانند که هیچ فشاری برای انجام کارهای شخصی به فرزند وادر نکند.مادر خوبآیا پدر و مادر شما حین بزرگ شدن شما مسئولیت پذیر و سرسخت بودند؟آیا آنها شما را به تمیز کردن اتاقتان اجبار می کردند؟آیا آنها شما را مجبور به انجام دادن درس ها و تکالیفتان می کردند؟مادر خوباهمیت سختگیری و جدیت در رفتار پدر و مادر برای تربیت خوب فرزند

تعدادی زیادی از ما انسان ها در خانواده یی رشد کرده ایم که مادران و پدران سختگیر داشته ایم و سختگیری آنها موجب تبدیل زندگی عادی به جهنم شده است اما جهنمی که برای رسیدن به بهشت آینده به ان نیاز داریم.تلاش برای بالا سر شما بودن و دستور به انجام کارها دادن و گرفتن اختیار و ... اما مطابق گفته های متخصصان ، پدران و مادرانی که سختگیر هستند معمولا کودکان موفق تری داشته اند.


بنابراین اگر مادران شما زندگی تان را تبدیل به جهنم کرده اند در آخر شما از آن ها تشکر خواهید کرد و چرا که موجب سروقت بودن و مسئولیت پذیری در شما شده اند.تحقیقات و مطالعات جالب در مورد تاثیرات خوب ومثبت سخت گیری های مادر و پدراریکا راس پروفسورهای دانشگاه اسکس بعد از یک سری مطالعات و بررسی های طولانی مدت می گوید:مادران سختگیر کودکان موفق تری خواهند داشت.مطالعه ی وی بیش از ۱۵۰۰۰کودک که سن آن آنها بین ۱۳ الی ۱۴ سال بود در طی سال های ۲۰۰۴ الی ۲۰۱۰ صورت گرفت.کودکانی که مادران آنها سختگیر هستند و از کودکانشان انتظارت بالایی دارند نسبت به کودکان دیگر اعتماد به نفس بیشتری دارند.

نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که دخترانی که مادران سختگیر دارند ، حدود ۴ % کمتر نسبت به دیگر دخترها شانس کمتری در حامله شدن از موعد مقرردارند. کودکانی که مادران مسئولیت پذیر و سخت گیری دارند به احتمال زیاد وارد دانشگاه می شوند و پس از دریافت مدراک تحصیلی از شغل خوبی بهره مند می شوند.اکثر کودکانی که مادران سخت گیر دارند به این باورند که مادران آنها بزرگترین دشمن آنها می باشد ولی به هیچ وجه این گونه نیست و ما به شما اطمینان می دهیم که در مراحل زندگی تان هما ن سخت گیری های مادران به شما کمک خواهد کرد.ممکن است که زندگی شما را تبدیل به جهنم کرده باشند ولی در آخر قدر کمک هایی که آنها در تربیت شما انجام داده اند را خواهیم فهمید.

هدف از واژه سخت گیری مطرح شده در این مطلب جدیت و سختگیری در انجام وظایف کودک است که او را سرسخت و سخت کوش برای رسیدن به هدف خود بار می آورد و والدین علاوه بر این سختگیری باید به جای خود و در حد و اندازه نیاز فرزندشان ملایمت هایی که روح کودک به آن نیاز دارد اهمیت قائل شوند چرا که محبت و سختگیری هر دو به یک اندازه در این مسیر نقش دارند و مطمئن باشید اگر سخت گیری شما همیشگی باشد فرزندتان خیلی زود از شما خسته خواهد شد و این اصلا نشانه خوبی نیست و شکست بزرگی در تربیت فرزند است.


یک مادر خوب چه مادری است,سایت مادران خوب,بهترین صفت برای مادر,مادر خوبم,مادر خوب مادر کافیرستوران مادر خوب,چگونه مادر صبوری باشیم,ویژگی های والدین خوب ,چگونه یک مادر خوب باشیم,ده اصل اساسی برای پدر و مادر خوب بودن,برای فرزندتان یک مادر کامل هستید یا کافی؟,خصوصیات و ویژگی های یک مادر خوب,سایت روانشناسی خانواده سایت روانشناسی خانواده سایت روانشناسی خانواده
 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: