مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند، بیش‌تر عمر می‌کنند

مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند، بیش‌تر عمر می‌کنند

مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند، بیش‌تر عمر می‌کنند

مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند، بیش‌تر عمر می‌کنند

همیشه این‌که از نظر مردان چه زنی یک «همسر ایده‌آل» است، موضوع جذابی بوده است. آیا هوش او در میان ویژگی‌های مورد نظر مردان جای مهمی دارد یا خیر؟ در این مطلب می‌خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم که زن‌های باهوش چه تاثیری روی کیفیت زندگی همسر خود می‌گذارند؟

گفتن ندارد که داشتن نیروی عقلانی فوق‌العاده یک کیفیت شخصی بسیار ارزشمند است. نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد وقتی این کیفیت در یک زن بروز پیدا می‌کند، می‌تواند روی افزایش امید به زندگی همسر او اثر گذاشته و از ابتلای مرد به بیماری زوال عقل (dementia) جلوگیری کند. در آزمایشی که روی سلامت دوقلوهای همسان انجام شد، دانشمندان به این نتیجه رسیدند که محیط پیرامون فرد تاثیر عمده‌ای روی توانایی‌ها و قابلیت‌های عقلانی و فکری او دارد.

مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند، بیش‌تر عمر می‌کنند

محققان به این نتیجه رسیده‌اند مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند طول عمری بیش‌تری دارند، شادترند و کم‌تر از دیگران ممکن است به بیماری‌هایی نظیر آلزایمر یا زوال عقل دچار شوند. نتایج مطالعات پژوهش‌گران نشان می‌دهد بازی‌هایی که نیروی فکر را تحریک می‌کنند، به دلیل به حرکت واداشتن مغز، از بروز این بیماری‌ها جلوگیری می‌کنند. بنابراین، منطقی است که فرض کنیم همسری که دائما نیروی عقلانی شریک زندگی خود را تحریک می‌کند، روی قابلیت‌های شناختی او اثر مثبت بگذارد. جالب است بدانید، در اسکن مغزی مردانی که با زنان بسیار باهوش ازدواج کرده بودند، مشخص شد که گرچه برخی از آن‌ها مغزهای ضعیفی داشتند، اما هیچ‌ علائمی حاکی از سلامت ذهنی ضعیف در آن‌ها وجود نداشت و آن‌ها کاملا به توانمندی‌های ذهنی خود اعتماد داشتند.

لورنس والی، استاد بازنشسته سلامت روانی در دانشکده علوم پزشکی در دانشگاه آبردین می‌گوید: «اگر مردی می‌خواهد زندگی طولانی‌تری داشته باشد، به تنها چیزی که نیاز دارد ازدواج با یک زن باهوش است. هیچ مانعی بهتر از هوش برای بیماری زوال عقل وجود ندارد».

دخترانی که به هوش و نیروی عقلانی خود می‌بالند مستقل‌تر و متعهدتر تربیت می‌شوند. پسرانی که این ویژگی‌ها را دارند روابط سالم‌تری با زنان ایجاد می‌کند و فضای خوشایندی در خانواده برای خود و همسرشان ایجاد می‌کنند. متاسفانه، ایده رایج، به زیبایی زن بیش‌تر از نیروی عقلانی و هوش او اهمیت می‌دهد. اما این پژوهش نشان می‌دهد مردی که به نیروی عقلانی و هوش شریک زندگی‌اش اهمیت می‌دهد، بیش‌تر به سلامت جسمانی و روانی خود اهمیت می‌دهد و در نتیجه این موضوع تاثیر بسیار مثبتی روی جامعه می‌گذارد.

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده  مردانی که با زنان باهوش ازدواج می‌کنند، بیش‌تر عمر می‌کنند

منبع: brightside

بخوانید :

تفاوت استرس در زنان و مردان

تفاوت جنسی در مردان و زنان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.