مسترس و اسلیو (ارباب و برده )

 مسترس و اسلیو (ارباب و برده ) | سکسولوژی

 

مسترس و اسلیو (ارباب و برده )

میسترس كیست و چه خصوصیاتی دارد؟

مسترس و اسلیو (ارباب و برده )

میسترس (Mistress) كه مونث كلمه ی میستر (Mister) است به معنای ارباب یا الهه خانم به كار می رود. میسترش خانمی است كه تمایل به آزار و اذیت دیگر انسان ها و بخصوص مردان دارد. او از شكنجه و زجر كشیدن دیگران لذت می برد. این لذت ممكن است روحی یا جنسی باشد. اما نمی توان گفت كه فردِ سنگدلی است. بیشتر میسترس ها غیر از برده های خود یك معشوقه و یا همسر دارند و زندگی كاملا عادی ای را تجربه می كنند. همچنین در پایان هر رابطه برده ها را نوازش و تشویق می كنند(در مورد برده های ساعتی، صادق است). یكی دیگر از سوالاتی كه پیش می آید این است كه آیا فردی كه میسترس میشود سادیسم(دیگر آزاری) دارد؟ در بعضی مواد چنین نیست و هیچ گونه ربطی به سادیسم ندارد اما با توجه به معنی ای كه از سادیسم در ذهن عوام وجود دارد می توان گفت كه به میزان كمی در نهاد میسترس وجود دارد اما می تواند نقش كمرنگ یا پررنگی را ایفا كند كه بستگی به خود میسترس دارد. در بعضی رابطه ها هیچ گونه دیگر آزاری در میسترس وجود ندارد و میسترس فقط برای ساعاتی لذت بردن به این رابطه دست میزند. یكی دیگر از خصوصیات میسترس ها تحكم در كلام و پایداری در دستور است، به طوری كه با التماس و فریادهای برده، دستور خود را لغو نمی كند و به كارِ خویش بدون كوچكترین توجهی ادامه می دهد. در كشورهای انگلیسی زبان میسترس را با نام های زیر نیز می خوانند:
Dominatrix, Domme, Domina, Lady, Madame, Goddess and Mistress
مسترس و اسلیو (ارباب و برده )
در ایران و دیگر كشور های فارسی زبان نیز نام های زیر رواج داد:
الهه، سرور، ارباب، خانم، بانو و میسترس.
برده كیست و چه خصوصیاتی دارد؟مسترس و اسلیو (ارباب و برده )
برده ممكن است زن یا مرد باشد كه در این مقاله بیشتر به برده ی مرد كه شایع تر است پرداخته خواهد شد. (Male Submission).مسترس و اسلیو (ارباب و برده )
برده شخصی است كه از تحقیر شدن و درد كشیدن لذت می برد. بیشتر برده ها علاقه شدیدی به بوییدن و بوسیدنِ پاها و كفش میسترس ، در كنار تحقیر شدن و شكنجه دیدن، دارند. این شخص از اینكه بوسیله یك خانم تحقیر شود لذت می برد. اما آیا می توان گفت كه برده یك مازوخیسم است.به طور كلی خیر! اما طی آمارگیری ها و مصاحبه با چند اسلیو می توان اظهار داشت كه احساس مازوخیسم در بیشتر برده ها وجود داد. این فرد ممكن است در طولِ رابطه به چنان لذت روحی و جنسی برسد كه به ارگاسم برسد. اسلیو فقط حق دارد در خدمت یك میسترس باشد مگر آنكه خودِ میسترس دستور داده باشد كه به دیگران خدمت كند(این توضیح در موردِ برده های ساعتی صادق نیست). برده های تمام وقت با میسترس خود زندگی می كنند.آنها در داخل قفس های بزرگ یا لانه ی سگ ها نگهداری می شوند زیرا میسترس ارزش برده ها رو بسیار پایین می داند و این همان چیزی است كه برده ها خواستار آت هستند. تحقیر بوسیله ی میسترسی قدرتمند!
اولین سوالی كه پیش میاد اینه كه اصلا Femdom یعنی چه؟
Femdom كوتاه شده ی Female Domination! است و به معنی سلطه جویی زنان یا تسلط زنان است. این رابطه بین یك میسترس (Mistress) -خانمی كه نقشِ ارباب را دارد و دارای یك یا چند برده است- و یك یا چند برده(Slave) – خانم یا آقایی كه نقشِ برده را دارد و فقط متعلق به یك میسترس است – شكل می گیرد. در این رابطه میسترس كنترل همه كارها را به عهده دارد و اسلیو به طور تمام و كمال در اختیار او قرار می گیرد. هر دستوری كه میسترس بدهد برای اسلیو یك قانون است و اسلیو مجبور به انجام دادن آن است. در صورتی كه اسلیو از دستوری سرپیچی كند میسترس می تواند با توجه به موقعیت و خواست خود ، او را تنبیه كند.( در موردِ انواعِ رایج تنبیه ها در چند قسمت بعد توضیحاتی داده خواهد شد) .
سطوح مختلف Femdom
با توجه به اینكه Femdom یك رابطه غریزی بین انسان ها است و دارای شدت و كشش های مختلف در بین انسان ها است واضح است كه سطوح مختلفی در این رابطه بوجود می آیند. ما تقسیماتِ كلی و مهم تر را بیان كرده و دسته های كم اهمیت تر و كم عضو تر را برای آینده می گزاریم! به صورت كلی در سه سطح زیر قابل بررسی است:
۱- سرسپردگی كامل یا تسلیمِ روح! ( برده های تمام وقت)
در این سطح، اسلیو به طورِ كامل بدن و روح خود را در اختیار میسترس قرار میدهد و هیچ گونه سرپیچی دستورات بخشوده نخواهد شد و مجازاتی دردناك را در پی خواهد داشت كه ممكن است حتی به قطعِ انگشت یا عضو دیگری از بدنِ اسلیو شود یا اسلیو را دیگر به حضور نپذیرد! میسترس خدای اسلیو محسوب می شود و سجده بر میسترس بر اسلیو واجب است. در این سطح دستوراتِ میسترس تابع هیچ چارچوب و قانونی نمی باشد و تمایلات میسترس نقش اصلی را بازی می كنند. این سطح كه كنترل نشده است ، در بسیاری از كشورها خلافِ قانون شناخته شده است و مجازاتِ سنگینی را در پی دارد و دلیل آن هم این است كه ممكن است یه میسترس با جمع آوری یك گروهِ بزرگ اسلیو و آموزش آنها قصدِ ایجاد گروه تروریستی یا اختلال نظام حكومتی را بوجود آورد. برده هایی كه در این سطح قرار دارند در خانه میسترس زندگی می كنند و جای دیگری ندارند.( در رابطه با مكانِ زندگی اسلیوها در چند بخش بعد توضیحاتی آمده است، همان طور كه می دانید ارزش یك اسلیو (( از نظرِ میسترس)) بسیار پایین تر از آن است كه در یكی از اتاق های خانه ساكن باشد … ).
۲- تسلیم مادی (برده های نیمه وقت )مسترس و اسلیو (ارباب و برده )
در این سطح اسلیو به طورِ نیمه وقت در خدمت میسترس حضور به عمل می آورد. اسلیو بدنِ خود را به طورِ كامل در اختیار میسترس قرار می دهد و میسترس هر گونه عملی كه بخواهد می تواند با او انجام دهد و اسلیو مجبور به انجام آن است. در صورت سرپیچی از دستور اسلیو تنبیه می شود اما این تنبیه عواقب دراز مدت در بر ندارد و هیچ گونه مشكلی در آینده ایجاد نخواهد كرد( مانند تنبیه توسط شلاق به طوری كه جای ضربات برای چند هفته بیشتر باقی نماند، در صورتی كه میسترس زیاد عصبانی نشده باشد جای ضربات همان روز یا حداكثر پس از چند روز از بین می رود .). در این حالت نیز مانند قبل میسترس مجبور به رعایت چارچوبی نیست و تنها مانع آن تضمینِ سلامتی اسلیو است!
۳- تسلیم قرار دادی ( برده های ساعتی!)
در این سطح اسلیو با مراجعه به یك میسترس و درخواست كردن از او با پرداختنِ وجهی برای چند ساعت برده ی او خواهد بود. دستورات میسترس تابعِ قانون های خاصی است كه توسط اسلیو مشخص می شود! در واقع اسلیو كارهایی را كه دوست دارد بر روی او انجام شود قبل از برقرارری رابطه مشخص می كند و میسترس فقط می تواند از آن اعمال در طولِ رابطه استفاده كند. برای مثال ممكن است یه اسلیو از ضربه خوردن بر صورت خوش اش نیاید یا بر اثر بیماریی كه دارد اینم كار منع شده باشد در این صورت میسترس حق ضربه زدن به صورت او را ندارد. در واقع این رابطه بیشتر برای اسلیو لذت بخش خواهد بود و میسترس نقشِ یك كاسب یا كارمند را دارد!
چند اشاره
معمولاً femdom lover بودن با زن ذلیلی معادل گرفته میشه یا بعضی تصورات غلط دیگه در مورد femdom وجود داره که چند تا توضیح شاید اینجا لازم باشه:
۱-همونطور که گفتم مازوخیسم یه حسیه که آمیخته با لذت جنسیه.یعنی مرد مازوخیست از اینکه از طرف یه زن dominant تحقیر و آزار ببینه لذت جنسی میبره.حتی خیلی وقتها ممکنه که از دستورهایی که میسترس بهش میده خوشش نیاد و انجامش خیلی براش سخت باشه ولی همین حس تحقیر که از اون حاصل میشه براش لذت بخش و تحریک کننده ست.میسترس هم از آزار دادن برده اش لذت جنسی میبره.اما زن ذلیل بودن هیچ ربطی به لذت جنسی نداره.
۲-باز هونطور که گفتم رابطه میسترس و برده یه جور رابطه قراردادیه.یعنی مرد مازوخیست تصمیم میگیره که به بردگی میسترس در بیاد و این خودشه که به این رابطه تن میده و تابع دستورات میسترس میشه.ولی لزوماً در برابر زنهای دیگه همچین رفتاری رو نداره.درحالیکه یه زن ذلیل در برابر همه زنها نوعی حالت تسلیم و اطاعت داره و در ضمن این حالتیه که ارادی نیست و خیلی وقتها دوست نداره که اینجوری باشه ولی خوب جسارت بعضی کارها رو در برابر زنها نداره.
۳-مازوخیستها با صحنه ها و رویاهای مازوخیستی تحریک جنسی میشن و حتی خیلی وقتها مواقع خودارضایی با دیدن این صحنه ها و عکسها یا تصور همچین رویاهایی خودشون رو تحریک میکنن.ولی این به این معنی نیست که از سکس معمولی لذت نبرن.مازوخیسم یه حسیه که در کنار گرایشهای دیگه تو اونها وجود داره.هر چند مازوخیستهای افراطی که این میل سایر میلهای اونا رو میپوشونه دیگه از سکس معمولی لذت نمیبرن و حتی توی سکس معمولی دوست دارن رابطه همراه با تسلط و خشونت طرف مقابلشون نسبت به اونا باشه.مسترس و اسلیو (ارباب و برده )
۴-میل به femdom میلیه که باید مثل بقیه میلها ارضا بشه تا به انحراف کشیده نشه.اگه یه مازوخیست نتونه یه رابطه ایده آل میسترس و برده رو تجربه کنه ممکنه به راههای انحرافی رو بیاره.ممکنه خودش خودش رو شکنجه بده با این تصور که میسترس اینکارو میکنه(یه جور خودارضایی مازوخیستی)که این معمولاً از نظر روانی مخربه.ممکنه به اینکه توسط یه مرد مورد آزار قرار بگیره رضایت بده که این معمولاً همراهه با رضایت به تجاوز اون مرد به فرد مازوخیست.ممکنه از شخصی که همیشه با ان سکس میکندpartner جنسی خودش بعضی رفتارهای مازوخیستی رو بخواد که یا قبول نمیکنن و برداشتهای غلطی هم از این خواسته میکنن واگه قبول هم بکنن چون واقعاً dominant نیستن لذت زیادی در بر نداره.ممکنه این حس به گرایشهای زن ذلیلی کشیده بشه یعنی فرد مازوخیست در روابط عادیش با زنها حالت مطیع به خودش بگیره و از این راه در حد خیلی خیلی محدود لذت جنسی ببره.
whipping کتک زدن با شلاق.
canning کتک زدن با ترکه.
strappnig کتک زدن با تسمه چرمی.
paddling کتک زدن با وسیله ای شبیه راکت پینگ پنگ به اسم paddle.
public pillory شکنجه برده جلوی افراد دیگه(مثل دوستهای میسترس یا میسترسها یا برده های دیگه).مسترس و اسلیو (ارباب و برده )

در ادامه بخوانید

سلامت جنسی

ده نکته مفید برای اولین رابطه جنسي

دانش شما از سكس چقدر است

ترس از اولین نزدیکی شاید یکی از ترس های شایع بین زنان باشد‎

آنچه در مورد ایدز باید بدانیم 

کلامیدیا یکی از شایع ترین بیماری‌ مقاربتی در جهان 

فوت فتیش چیست ؟

لینیک های مرتبط:

روانشناسی خانواده   روانشناسی مشاوره   روانشناسی سکسولوژی  روانشناسی خشم 

روانشناسی جامعه   روانشناسی ازدواج   روانشناسی طلاق   روانشناسی کودک 

روانشناسی رنگ   روانشناسی موسیقی   روانشناسی اعتیاد   روانشناسی کنکور 

به من بگو چرا   داستان های کوتاه روانشناسی   روانشناسی نوجوان  تست روانشناسی

روانشناسی ورزش  تغذیه طبیعی مدیتیشن 
22 دیدگاه در “ مسترس و اسلیو (ارباب و برده ) | سکسولوژی

 1. مهران

  من خیلی علاقه مندم به این موضوع
  و اینکه منفعل یه زن بشم
  اگه جایی میشناسید ک بتونم ذهنمو ازین موضوع ارضا کنم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. Amira

  اطلاعاتتوتن خوب ولی خیلی نقص داشت
  مازوخیسمی در زنان طبق گفته ی فرویید بیشتره
  و فقط زنها سلطه جو نیستن
  مرد هایی به اسم مستر وجود دارن که همین اعمال رو با کمی تغییر روی خانم ها انجام میدن

 3. مانیا

  با سلام.این حس دست اون آدمی که مبتلا هست نی و با این حس دنیا اومده و نمیتونه این بیماری رو تغییر بده.
  من تودم با ی برده آشنا شدم نمیدونستم چیه تا خودش بهم گفت چطوری هست.اتفاقا بسار مهربون و با احساس بود که آدمای سالمش بلد نبودن .
  ادمه حق زندگی داره.
  زندگی نوش جونش.حالا دوست داره تحقیر بشه دوس داره تحقیر کنه .
  نظر من اینه به مشکل ادما باید احترام گذاشت.

 4. مانیا

  شب بخیر معلومه کنار باید بیام چون من میخوام تو این جامعه زندگی کنم نه بجنگم نه خودمو الاف کنم و وقت خودمو تلف کنم یکی مازوخیسم داره یکی ایدز داره یکی تیمارستانی هس یکی فقیر یکی ثروتمند مهم اینه شخص بنده چی میخوام برای چی زندگی میکنم به مسیرم و هدفم فقط توجه میکنم مساعل حاشیه ی رو فقط حاشیه میبینم…تمام ادما قابل احترام هستن مهم این هس شما چجوری با ادما رفتار کنید

 5. مانیا

  بله وفتی بدونی میخوای تو این اجتماع حالا هر کشوری ولی تو این دوره زندی کنی باید با مشکلات دیگران کنار بیایی چون مسیر آدما متفاوت هست و همینجور بر اساس مسیر هدف و نتیجه اون هم متفاوت هست پس بهتر از کنار ادما با توجه به مشکلات و بیماریهاشون کنار بیایی و به مسیر زندگی خودت بری…من نمیتونم جدا از مردم و مشکلاتشون به جایی برس.
  ولی در کل من انقدر این بیماری و ادماش برام سوال شدن که بعضی مواقع دوست دارم بدونم به چه صورت هست.

 6. ناشناس

  سبک بسیار زیبایی از زندگی هستش ب نظرم هر زنی باید مسترس باشه و از زندگی و تحقیر اسلیوش لدت ببره .زندگی همه مردا مستر هستن و زنا مثل نوکر و کارگر ک اصلا جالب نیست

 7. F. L

  سلام رابطه ی ارباب و برده شیوعش بین مستر_مرد ارباب_ و اسلیو دختر بیشتره. و اینکه یکی از دوستان گفته بود بیماری!!!به هیچ عنوان بیماری نیست و این توهینه که افراد وادی بی دی اس ام رو بیمار بدونین. وقتی در مورد چیزی اطلاع درستی ندارین لطفا سکوت کنین. بعدم اینکه عشقی که تو این روابط بین ارباب و برده هست هزار برابر بیشتر و قشنگ تر از روابط عادیه و هر چیزی که یه ارباب بگه اسلیو با جون و دل انجام میده تا رضایت اربابشو داشته باشه نه اجبار!
  التماس تفکر و تحقیق دارم و بعد در مورد این روابط حرف زدن ، نه بر اساس یه سری کلیشه که همه جا گفته شده.

 8. مانیا

  سلام من متآسفم که گفتم بیماری بله شما چون این احساس رو دارید میدونید چیه.
  قصد توهین نداشتم.
  فقط سوال زیاد برام پیش اومده..ممنون میشم اگر تونستید به سوالهام جواب بدید.
  میشه آدم که این حس رو نه برده نه ارباب نداره عاشق برده بشه و باهاش بتونه کنار بیاد ؟کلا احساس مسدیس و اسلیو چجوری هست؟

 9. مانیا

  سلام.
  بلاخره ی حس و جنبه روحی و روانی داره که پیش دکتر معالج روانشناس میرن . باری به هر جهت الان خود من هزار تا درد روحی دارم فک میکنی سالمم نه .
  فقط مشکلم با بقیه و مشکل شما با بقیه فرق میکنه.من به شما احترام میزارم و برام قابل درک هستین.فقط سوال داشتم برده ها عاشق میشوند مثل احساسهای معمولی مثلا بی هیچ درخواست تحقیری میتونن عاشق بشن و زندگی طبیعی داشته باشن و دوم حس تحقیر شدن رو با کسی دیگه داشته باشن؟؟
  کنجکاوی من بخاطر این هست که میخوام بدونم علت اینکه ی آدم تحقیر میشه چجوری لذت میبره؟

  1. Hmd

   سلام
   من خودم این حسو دارم ، با توجه به تمایلات خودم به سوالاتون پاسخ میدم امیدوارم مفید باشه . در مورد سوال اولتون بگم مثلام من خودم سعی کردم روابط عادی با یه نفر داشته باشم ، اما هرچی صمیمی تر بشم با طرفم تمایلم به مطرح کردن حسم بیشتر می شه و خیلی دوس دارم نظر طرفم رو در مورد حسم بدونم . سوال دومتون اینکه اگه طرفم حسمو بشناسه و با هاش کنار بیاد امکان نداره بخوام جای دیگه مطرحش کنم و بخوام تحقیر بشم 🙂
   یا علی

 10. مانیا

  با سلام
  ممنون بابت جواب سوال .پس میفرمایید یک برده نمیتونه همیشه یک احساس عادی نسبت به رابطه عادی داشته باشه و وقتی رابطه عمیق تر میشه دوس داره طرف مقابلش حتمآ بهش اربابی کنه.متوجه شدم.
  درمورد ارباب چی اون میتونه ی زندگی و رابطه عادی داشته باشه و عاشق برده خودش بشه.اصلا ارباب و برده میتونن عاشق هم باشن جدا از اون حس و رابطه خاص خودشون.
  میتونن کنار هم باشن و حتی بچه دار بشن؟؟؟
  ممنونتونم که با صبر جواب سوالهای پیش اومده رو میدید.

  1. F. L

   سلام دوست عزیز، چرا نتونن!؟ می تونن ولی خب می تونید درک کنید که با ازدواج هم رابطه اشون مثل روابط عادی یا به قول ماها وانیلا نمیشه!
   با ازدواج اتفاقا این رابطه عمیق تر میشه.
   در مورد سوالتون که فرد وانیلا می تونه با افرادی از این وادی کنار بیاد، بستگی داره به دیدگاه اون شخص نسبت به سابمیسیو یا دامیننت بودن افراد ، اگه بتونه درک کنه بله می تونه با این افراد رابطه ی خوبی داشته باشه_ماها که لولو خورخوره نیستیم _و در مورد چی بودن مستر و اسلیو ، من هر چیزی هم که بگم نمی تونم حق مطلب رو ادا کنم چون برای شما بیگانه است.
   میگین بیمارن که پیش روانشناس میرن ، بله اون البته تا حدود نود درصد ربطی به افراد بی دی اس ام نداره و بیشتر مربوط به افراد صرفا مازوخیستی یا سادیسمی داره که اونم از حد کنترل خارج شده و داره زندگیشون رو مختل می کنه، امیدوارم منظورم رو متوجه شده باشین.

 11. مانیا

  با سلام روز جمعتون شاد.
  ممنون بابت جوابهاتون .
  لولو خوره چیه .
  والا آدمایی که ادعا میکنن هیچ مشکلی ندارن همچین جمله ای هستم.
  شما ها قابل احترام هستین و دوست داشتنی.
  من از شما تشکر میکنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.