385
کد: 20188
دوشنبه, 18 اسفند 99لازم است بدانید..........

زندگی همه‌ی افراد دست‌خوش فراز و نشیب‌هایی می‌شود که گاه تاثیرات منفی روی روحیه اشخاص باقی می‌گذارد. عواقب ناشی از مشکلات باعث مختل شدن زندگی روزمره نیز خواهد شد.

همه ی ما به مشاور نیاز داریم تا بتوانیم : احساساتمان را بیان کنیم.
هیجانات و احساساتی که سرکوب یا پنهان شده باشند به بیماری‌هایی نظیر ورم معده، زخم معده، کمر درد و درد ستون فقرات منجر می‌شوند. سرکوبی احساسات به مرور زمان حتی می‌تواند به سرطان هم بیانجامد. در آن زمان است که ما به سراغ یک محرم می‌رویم و رازها و خطاهای خود را با او در میان می‌گذاریم! گفتگو، صحبت کردن و کلمات ، وسیله ی درمانی قدرتمندی هستند.(تصور شنیدن صحبت هایمان بدون آن که مورد قضاوت قرار بگیریم احساسی خوشایند است که توسط مشاور روانشناس انجام می شود).

بیان احساسات منظم کردن افکار
 

تصمیم‌گیری کنیم.
افراد دو دل و مردد دچار دلهره و اضطراب هستند. دو دلی و بی‌تصمیمی باعث می‌شود که مشکلات و نگرانی‌ها روی هم انباشته شوند. تاریخ انسان بر اساس تصمیم‌گیری‌ها ساخته شده است. تصمیم‌گیری دقیقاً به معنی چشم‌پوشی آگاهانه از بعضی مزایا و ارزش‌ها برای به دست آوردن بعضی دیگر است.

افراد مردد در معرض بیماری‌های معده ، دردهای عصبی و مشکلات پوستی قرار دارند.

تصمیم گیری تصمیم گرفتن
با کمک مشاور بتوانیم به دنبال بهترین راه حل‌ها باشیم.
افراد منفی، مشکلات را بزرگ می‌کنند و راه حل‌ها را نمی‌یابند. آن‌ها غم و غصه، شایعه و بدبینی را ترجیح می‌دهند. روشن کردن یک کبریت بهتر از تاسف خوردن از تاریکی است. زنبور، موجود کوچکی است اما یکی از شیرین‌ترین چیزهای جهان را تولید می‌کند. ما همانی هستیم که می‌اندیشیم. افکار منفی باعث تولید انرژی منفی می‌شوند که آن‌ها نیز به نوبه خود تبدیل به بیماری می‌گردند.  (مشورت با فردی آگاه بهترین کمکی است که هر فرد میتواند به خود و اطرافیانش بکند).

بهترین راه حل انتخاب بهترین راه حل
 

یاد بگیریم در زندگی اهل تظاهر نباشیم.
کسی که واقعیت را پنهان نگاه می‌دارد، تظاهر می‌کند و همیشه می‌خواهد راحت و خوب و کامل به نظر دیگران برسد، او در واقع بار سنگینی را بر دوش خود قرار می‌دهد. مثل یک مجسمه برنزی با پایه‌های گِلی. هیچ چیز برای سلامتی بدتر از نقاب به چهره داشتن و زندگی کردن با تظاهر نیست. این گونه افراد زرق و برق زیاد و ریشه و مایه ی اندکی دارند و مقصد آن‌ها داروخانه، بیمارستان و درد است.(خود واقعیمان را بشناسیم و به او احترام بگذاریم)

 

واقعیت‌ها را بپذیریم.
سرباز زدن از پذیرش واقعیت‌ها و عدم اتکاء به نفس ، ما را از خودمان بیگانه می‌سازد. هسته ی اصلی یک زندگی سالم، یکی بودن و رو راست بودن با خود است. کسانی که این را نمی‌پذیرند، حسود، مقلد، مخرب و رقابت طلب می‌شوند. پذیرفتن انتقادها، کاری عاقلانه و ابزار درمانی خوبی است.

واقع نگر بودن پذیرفتن واقعیت
 اعتماد کنیم.
کسانی که به دیگران اعتماد ندارند نمی‌توانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و نمی‌توانند رابطه پایدار و عمیقی با دیگران به وجودآورند! (اعتماد کردن را با مشاور خود شروع و تمرین نماییم).

اعتماد داشتن  اعتماد کردن
 
کمک گرفتن از یک مشاوره روانشناس خوب برای گذر کردن از تک تک مشکلات و مسائل زندگی امری مهم و ضروریست.

به چه دلایل رایجی مردم پیش روانشناس می‌روند.
۱. فقدان
مرگ فصل جدایی ناپذیر زندگی است اما این دانش به هیچ وجه کنار آمدن با آن را تسهیل نمی‌کند. هر کسی فقدان عزیزی را تجربه کرده، چه مرگ والدین و چه مرگ حیوان خانگی، اما روش مقابله با آن برای هر شخصی منحصر به فرد است.

سوگواری عمومی و خصوصی هر دو رایج هستند اما اجتناب از واقعیت‌های فقدان می‌تواند منجر به بروز مشکلات طولانی و ماندگارتری شود.۲. استرس و اضطراب
سطوح مختلفی از زندگی استرس زا هستند و بسیاری از موقعیت‌ها – از مصاحبه شغلی گرفته تا مشکلات رابطه – موجب اضطراب در مردم می‌شود.

استرس و اضطراب مهار نشده منجر به انزوای اجتماعی و افسردگی شده و باتلاقی برای گیر افتادن در مشکلات دیگر می‌شود.

روانشناس به شما کمک می‌کند تا با یافتن منبع یا علت مشکلات و همچنین راه‌های مناسب حل آن‌ها استرس و اضطراب خود را مدیریت کنید.

۳. افسردگی
هجوم احساسات درماندگی و نا امیدی علامت رایج افسردگی است.

در حالی که برخی افراد اعتقاد به از بین رفتن ناگهانی افسردگی دارند اما این اتفاق به ندرت رخ می‌دهد.

افسردگی بیماری روانی شایعی است که در آن فرد علاقه‎ی خود را به خیلی از چیزها از دست داده، احساس خستگی کرده و اغلب در کنترل عواطف و احساسات خود با مشکل روبه‌رو است.

روانشناسان در یافتن منبع افسردگی به شما کمک می‌کنند – که اغلب اولین گام برای داشتن حسی بهتر است – و علاوه بر آن کمک می‌کنند تا فرآیندهای افکار منفی ذهن خود را شناسایی کنید.

۴. فوبیاها
ترس از ارتفاع و عنکبوت خیلی شهرت دارد اما بعضی از ترس‌های ناشناخته و غیر عادی می‌توانند زندگی شما را مختل کنند. برای مثال سیتوفوبیا (ترس از خوردن) برای سلامتی بسیار خطرناک است.

یک روانشناس با تجربه در غلبه بر این ترس‎ها به شما کمک می‌کند تا کارتان به جاهای باریکی مثل پلی‌فوبیا (ترس از خیلی چیزها) یا فوبوفوبیا (ترس از ترس) نکشد.

۵. مسائل خانوادگی و روابط
روابط خانوادگی، شخصی یا کاری فراز و فرود های خود را دارند. با این که داشتن رابطه می‌تواند یکی از بهترین برهه‌های زندگی باشد اما در عین حال برای برخی افراد سرچشمه‌ی استرس و مشکلات است.

کار با یک روانشناس به صورت فردی یا گروهی گره‌هایی را از روابط باز می‌کند که ممکن است حتی گریبان‌گیر بهترین روابط هم بشوند.
هنگام برداشتن اولین قدم ها برای ساختن روانی سالم تر در کنار شما ، پا به پای شما و پشت سرتان هستیم.
روانشناس می‌تواند راه درست کنار آمدن با مرگ کسی را که به شما نزدیک بوده است نشان دهد.زندگی با یک بیمار اسکیزوفرنی

     سندروم خستگی مزمن

     دلایل بیماری های روانی

    بهداشت روانی در مقابل کرونا

  دلایل ابتلا به افسردگی در زنان چیست

غلبه بر اضطراب اجتماعی

  زمانی که احساس خوبی نداریم چه کنیم

          چرا از زندگی راضی نیستم 


فراموش کردن خاطرات بد گذشته

دلایل اشتباه در انتخاب همسر

  ۶ سوال مهم که قبل از ازدواج باید بپرسید

   «ما» بدون «من» بی معناست

عشق مهمترين اولويت زندگی زنان

   نکته هایی در مورد خیانت مردان

      خیانت در فضای مجازی


          سکس سه نفره 
اختلال جنسی بعد از ازدواج

                    پرده بکارت


      کاهش میل جنسی
نبایدهای دوران بارداری
نکته های بارداری
        تجاوز جنسی به کودک 
    کیلد طلایی رفتار با کودک
کارهای مشترک کودک و والدین

      ازدواج با فرد مطلقه

         مراحل قانونی طلاق توافقی

طلاق عاطفی 
مشاوره خانوادهتست روانشناسی
تغذیهورزش
داستانهای کوتاهموفقیت 
معرفی کتابگردشگری
اعتماد به نفسسبک زندگی
پرسش و پاسختفاهم در زندگی
دانستنی های جنسیروانشناسی کودک
 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: