Do not be embarrassed to ask sex questions

پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی |سکسولوژی| رابطه جنسی

پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی

 

برای پرسیدن سوالات جنسی خجالت نکشید

پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی

پاسخ به مهم ترین  سوالات جنسی و سوالات رایج زناشويي را دنبال کنید تا در میان آنها به پاسخ سوالات رابطه جنسی که از پرسیدنش خجالت می کشید برسید. نکته: پرسیدن هرگز عیب نیست!!

 در یک زندگی زناشویی پایدار باید پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی را دانست

۱-مشکل تمایل جنسی پایین را چگونه میشه حل کرد؟

 نکته اول پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی این است که تمایلات جنسی مثل تمایل به غذاست، همینطور که آدم باید اشتهاش به غذا خوب باشه باید تمایلات جنسیش هم خوب باشد. بعضی از وقتها اتفاقاتی می افتد که باعث میشود که تمایلات جنسی کم شود. اتفاقاتی که باعث کم شدن تمایل جنسی میشود دو نوع هست یکی مربوط به ذهن میشود، مثلا پدر مادرها مواقعی که کودکان در سنین پایین سوالات جنسی پرسیدند آن ها را از ارتباطات جنسی ترساندن، مثلا گفتن که گناه دارد یا بد هست و یا بدلیل فرهنگ حاکم مرد سالاری در جامعه بعضی از دختران ما با جنسیت زنانه خودشان مشکل دارند .

بعضی از اوقات مشکلات روانی دیگر مثل افسردگی باعث پایین آمدن شدید تمایلات جنسی می شود و از همه مهمتر دوست نداشتن همسر هست، اگر میزان علاقه پایین باشد تاثیر مستقیمی بر روی رغبت زوج در تماس جنسی خواهد داشت. هرگونه مشکلی که برای زوج مشغله ذهنی ایجاد کند مانند مشکلات اجتماعی، اقتصادی و یا دعواهای خانوادگی باعث بروز مشکل در تمایلات جنسی خواهد شد. داشتن روابط صلح آمیز راه حل خیلی از مشکلات خواهد بود.

بسیاری از زوجین پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی را نادیده میگیرند 

عاملی دیگر باعث پایین آمدن شدید تمایلات جنسی میشود مشکلات فیزیکی است مانند بیماریهای دیابت، سل و هر چیزی که جسم را به خودش مشغول کند و یا درمانهایی که بروی سیتمهای هرمونی بدن تاثیر بگذارد.

۲-یکی از رایج ترین سوالات جنسی ؛ نقش یک زن در یک رابطه طبیعی چیست؟

در برقراری رابطه جنسی هیچ فرقی بین مرد و زن وجود ندارد

پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی

در رابطه جنسی هیچ فرقی زن با نقش مرد ندارد، زن باید فعالانه وارد یک رابطه شود، متاسفانه بعضی از خانم ها در ایران فکر می کنند که باید مفعولانه وارد رابطه جنسی شوند و هیچ کاری نکنند و بدین ترتیب زن نمیتواند به ارضای جنسی برسد. زن باید هم به صورت ذهنی و هم جسمی، همزمان و هماهنگ با حرکات مرد در فعالیت جنسی شرکت کند.

یک رابطه جنسی معمولی به این ترتیب است که زن و مرد با هم شروع می کنند، مرد زن را آماده میکند و بعد هر دو قدم به قدم با هم جلو می روند تا به نهایت ارضای جنسی برسند.

۳-مشکل انزال زود رس را در آقایان چگونه می شود حل کرد؟

در پاسخ به این سوال جنسی باید گفت در ابتدا باید به دنبال علت بود و سپس با توجه به علت به دنبال درمان بود. یکی از دلایل انزال زود رس این است که آقایان تشریفات آغازین یک رابطه را برای خانم ها به جا نمی آورند مانند معاشقه و بوسیدن. اگر این تشریفات انجام بگیرد آقایان به مشکل زود انزالی برخورد نمی کنند، این هم به این دلیل است که زمان انزال در خانمها طولانی تر از آقایان هست و بدین ترتیب زمانی بیشتری طول میکشد که آقایان به انزال برسند و زمان انزال آقایان به زمان انزال در خانم ها نزدیکتر می شود و بنا به تعریف زود انزالی اتفاق نمی افتد.

بعضی وقتها زمان انزال جنسی در خانم ها بسیار طولانی هست و در این صورت باید تشریفات مفصل تری انجام بگیرد. بعضی از اوقات خانم ها در حین یک رابطه جنسی حواسشان به جاهای دیگر هست ولی مردها همیشه حواسشان کاملا متمرکز است و این باعث میشه که مردها زودتر از خانم ها به انزال برسند.

برای درمان انزال هم روشهای تکنیکی وهم دارویی وجود دارد که با توجه به نوع مشکل باید با مراجعه به یک روانپزشک این مشکل حل شود.

۴-اندازه آلت تناسل مردانه تا چه اندازه در یک رابطه جنسی مهم است؟

به هیچ وجه مهم نیست. از دستگاه تناسلی زن بچه بیرون می آید، بعضی وقتها دوقلو و بیشتر، پس می تواند به مقدار زیادی انبساط پیدا می کند و اندازه دستگاه تناسلی مردانه بطور متوسط ۱۴ سانتیمتر است. بعضی وقتها مردها فکر می کنند که اندازه آلت تناسلی شان کوچک است و این خودش یک بیماری هست. برای داشتن یک رابطه جنسی خوب ، اندازه آلت تناسلی زیاد مهم نیست بلکه این احساس و عشق هست که حرف اول را میزند.

۵-نیروی جنسی جوانان که امکان ازدواج ندارند، چگونه باید مهار شود؟

مطرح کردن سوالات جنسی هیچ گاه خلاف ادب نیست

احساست جنسی چیزی نیست که مهار شود مانند گرسنگی که تنها با غذا خوردن مهار میشود، نیاز جنسی هم باید از راه درست خودش برطرف شود. ورزش کردن، کتاب خوندن و از این قبیل پیشنهادات زیاد تاثیر گذار نیست. باید این را هم گفت که هر چه احساس جنسی زیادتر باشد، نشانه سلامتی بیشتر است.

۶-تمایل جنسی نسبت به هم جنس آیا طبیعی هست؟

در سالهای اخیر احساس به هم نوع یک جور احساس طبیعی در نظر گرفته میشود. اگر تعریف یک رابطه جنسی طبیعی را بین دو جنس مخالف بدانیم، در این صورت احساس به هم جنس غیر طبیعی میشود ولی در کشورهای غربی این رابطه بعنوان یک رابطه عادی تلقی میشود.

۷- آیا داشتن رابطه جنسی قبل از ازدواج میتواند مشکل ساز شود؟

نداشتنش به نظر من میتواند مشکل ساز شود، من منظورم فقط مقاربت نیست، بلکه داشتن اطلاعات و یا یک رابطه عادی. نداشتن هیچ رابطه ای باعث بوجود آمدن مشکل در ازدواج میشود. از آن طرف داشتن ارتباطهای غیرعادی مخصوصا توسط آقایان میتواند در آینده مشکل آفرین شود.

برای پرسیدن سوالات جنسی هیچ احتیاجی به عذرخواهی نیست این حوزه بخش مهمی از زندگی ما رو تشکیل میدهد و پرسش ها و سوالاتمان را باید بی پرده با متخصص در میان بگذاریم و فکر نکنیم طرح سوالهای جنسی خلاف ادب است!

 

#پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی

 

در ادامه بخوانید :

اختلالات جنسی، یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در زنان و مردان محسوب می‌شود

تحریک-جنسی-با-حواس-پنجگانه

رابطه جنسی سالم بخشی مهم از رابطه صمیمانه همسران است

چند-اصل-مهم-مورد-رابطه-جنسی
11 دیدگاه در “پاسخ به مهم ترین سوالات جنسی و زناشویی |سکسولوژی| رابطه جنسی

 1. رضا

  باسلام رضاهستم میخواستم بودنم که من در دوره ی مجردی خود ارضایی میکردم الان دچار زود انزالی شدم ومنی از التم بیرون نمیاد ایانیامدن منی مانع بچه دار شدن میشود؟؟

 2. مهدی

  باسلام
  من پسر ۲۳ ساله هستم که چند ماهیه دچار مشکل بد طعم بودن پیش آب رو دارم میخواستم بدونم ازچیه بعد از انزال هم ادرار میکنم خیلی ازین مشکل ناراضی هستم لطفا بگین چکار کنم

 3. Nik

  سلام سوالی داشتم که اگر ممکن باشه از طریق ایمیل باشما درمیون بذارم ممنون میشم اگه امکان داشته باشه از همون طریق اطلاع بدین

 4. مجتبی حسینی

  سلام .من با پارتنرم وقتی سکس داریم چشمانش را میبندد و هیچ حرکت و عکس العملی ندارد مانند یک تکه گوشت.آیا این اختلال زنانه است؟ اختلال روانیست ؟ یا بیماری جنسی؟ و یا دران لحظه به شخص دیگری فکر میکند؟
  ممنون

 5. مجتبی حسینی

  سلام.من موقع سکس ،پارتنرم چشمهایش را میبندد و هیچ عکس العمل فیزیکی یا احساسی از خود نشان نمیدهد.آیا این مشکل زنانگیست؟ سردی مزاج است؟ بحث روانیست و یا به شخص دیگری فکر میکند؟

 6. A.A.A

  سلام مونث هستم ۱۴ ساله و نزدیک ۳ ساله که از کسی خوشم میاد . حتی اون شخص ازم پرسیده که بهش علاقه دارم یا نه ولی من از عواقبش ترسیدم بنابر این گفتم نه . خیلی وقت پیش با مادرم در موردش حرف زدم .مادرم گفت که این یه حس زود گذره اما راستش این حس هر روز داره بیشتر میشه و من واقعا نمیدونم بایدچیکار کنم . لطفا کمکم کنید.

 7. علی

  سلام و خسته نباشین یه سوال نامربوط به این بخش دارم اخه نمیدونم کجا باید سوالمو بپرسم
  دکترم من ۱۵ سالمه بعضی وقتا وقتی تحریک میشم غلبه میکنم وقتی چند بار تحریک شدم و غلبه میکنم بهش بیضه چپم درد میکنه و یه چیز مثل رگ گره خورده فک کنم واریکوسله
  چیکار کنم ؟ خواهش میکنم راهنمایی کنین ایا عقیم میشم؟

  1. azin azin نویسنده نوشته

   به طور معمول به دنبال اولین نزدیکی و درصورتی که پرده بکارت از انواع خاص نباشد؛ خونریزی در حد یک لکه بینی تا خونریزی واضح ممکن است رخ بدهد. ولی اگر نوع پرده حلقوی و ارتجاعی باشد یعنی هنگام ورود آلت مرد به دلیل خاصیت ارتجاعی از هم باز شده و هنگام خروج آن به حالت اول بازگردد؛ بالطبع خونریزی به صورتی که معمول است رخ نمی دهد و تنها ساییدگی و خراش ایجاد می کند که در دفعات مکرر این حالات واضح تر خواهند شد. گاهی هم به طور مادرزادی شکل پرده کنگره دار است و در اثر اولین نزدیکی خونریزی اتفاق نمی افتد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.