کودک درون |پنج کودک درون جادویی |دکتر علی شمیسا|روانشناسی خانواده

 کودک درون

 پنج کودک درون جادویی

فیلم های آموزشی
دکتر علی شمیسا
روانشناسی جامعه
روانشناس خانواده
روانشناس جامعه
مشاور
مشاور ازدواج

کودک درون، بخش شاد درون ماست، بخشی که اکثر ما گمش کرده ایم، بخشی که به ما انرژی و انگیزه و نیروی حیات می بخشد و زندگی ما را سرشار از طراوت و حس ناب زیستن می….

تک‌تک ما برای اینکه در زندگی واقعا احساس رضایت داشته باشیم ، لازم است تا کودک درون‌مان را کشف کنیم، با او دوباره ارتباط بر قرار کنیم، او را بپذیریم و در آغوش بگیریم.

در واقع هیچ‌یک از ما، به عنوان فردی بالغ قادر نیست بدون زنده کردن و شفا بخشیدن کودک درونش، در زندگی خوشبخت و کامل باشد.

اگر با کودک درونمان ارتباط برقرار نکنیم او تنها و منزوی می‌شود و خود را پنهان می‌کند. اگر به احساس‌ها و علاقه‌مندی‌هایش اهمیت ندهیم او سرکوب می‌شود و آسیب می‌بیند.

متاسفانه بسیاری از افراد وقتی با کودک درون‌شان مواجه می‌شوند در می‌یابند نیاز کودک‌شان به مهر و محبت، اعتماد و امنیت و پشتیبانی و احترام برآورده نشده است. افرادی که از زندگی‌شان ناراضی هستند و یا مشکلاتی مثل اعتیاد، افسردگی و روابط نادرست و مشکل‌ساز دارند، باید توجه کنند که مدت‌هاست پیام‌های کودک درون‌شان را نادیده گرفته‌اند. اما نکته ی مثبت این است که هر لحظه که اراده کنند ، می‌توانند به کمک ارتباط برقرار کردن با کودک درون‌شان و آشنا شدن با آن راهی جدید به سوی زندگی‌ای تازه و شاد و پر‌انرژی باز کنند.

منبع اصلی مشکلات بسیاری از افراد می‌تواند مربوط به گذشته‌شان باشد. مشکلاتی که در گذشته برای آنها پیش آمده و حالا بعد از سال‌ها بر تمام مسایل زندگی‌شان سایه اندخته است. مسایلی از گذشته که در زندگی امروز ظاهر می‌شود و لحظه حال را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

در درون هر یک از ما لایه‌های مختلفی وجود دارد و یکی از آنها کودک ماست که باید او را از لابه‌لای لایه‌ها، بیرون بیاوریم و به او زندگی تازه‌ای ببخشیم. با کمک این روش می‌توانیم از گذشته رها شویم و زندگی‌مان را در زمان حال هدایت کنیم.

مرحله ی شناخت کودک درون و نشان دادن جهان به او و دعوت کردن او به زندگی می‌تواند به طرز معجز‌ه‌آسایی مسیر زندگی و نحوه ی انتخاب‌های‌تان را تغییر دهد و شما را به سمت انتخاب‌های بهتر و مثبت‌تر هدایت کند.

برای این کودک نام‌های مختلفی به کار گرفته شده: عده‌ای به او کودک غیب‌گو می‌گویند و عده ای آن را کودک «معجزه‌گر» نامیده اند، بعضی روان درمان‌گران نام «خود واقعیت‌گر» را انتخاب کردند و در نهایت چارلز فیلمور نام “کودک درون ” را برگزید.

کودک درون ، ‌بخشی از درون ماست که می‌تواند در اوج سرزندگی و شادابی قرار داشته باشد. کودک درون همان خود عاطفی ماست، او در جایی است که احساسات ما زنده هستند. وقتی احساس لذت، غم، خشم، ترس، یا محبت و شفقت می‌کنیم ، این همان کودک درون ماست که ظاهر شده است.

دکتر علی شمیسا،نویسنده ،روان شناس،مشاور ازدواج،مشاور خانواده واختلافات زناشویی،مشاوره کودک ونوجوان ،مدرس ودرمانگر تحلیل رفتار متقابل(TA)، مدیر مرکز خدمات خانواده روان شناسی جامعه،نویسنده کتاب های چون بازی های روانی مردم،تازه به دوران رسیده ها،فرزند پروری ،تقویت حافظه، نوازش ،الفبای تغییر،خودشناسی،،خاطره درمانی،خشم درمانی،صمیمیت جنسی،سکسولوژی،مهارت ها زندگی،شخصیت شناسی،اعتماد به نفس،درمان افسردگی واضطراب،ثروت آفرینی،موفقیت،نبوغ مالی،درمان خجالت،کودک درون،شناخت درمانی،روانکاوی،شادکامی،راز،نسل نواندیش،نظریه انتخاب،هیپنوتیزم، کارگاه های روان شناسی،مشاوره شغلی،مشاوره تحصیلی،sex،خودارضایی،هلاکویی،بهمن خواه،حورایی،مظاهری،آذرتاش،عباس کیامنش،مسعود لعلی،وسواس،اسکیزوفرنی،پارانویید،

 

به خودت احترام بگذار
2 دیدگاه در “کودک درون |پنج کودک درون جادویی |دکتر علی شمیسا|روانشناسی خانواده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.