چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟

چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟ | روانشناسی ثروت

 

چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟

چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟

چرا بعضی پیشامدهای مشابه، مدام در زندگی عده‌ای تکرار می‌شود؟ دقت کرده‌اید که بعضی افراد همیشه بی‌پول و ورشکسته‌اند؟ اگر امروز یک میلیون تومان پول نقد به آن‌ها بدهید، فردا برای خریدن یک وعده غذا هم به مجبورند از دیگران قرض بگیرند!

عده‌ای دیگر همیشه تأخیر دارند! برای این‌که ساعت نه صبح به اداره برسند، از شش صبح بیدار می‌شوند؛ اما ساعت ده و پانزده دقیقه هنوز دنبال سوییچ و کیف پولشان می‌گردند!

عده‌ای همیشه گرفتارند و عده‌ای دیگر همیشه در دام فروشندگان دوره‌گرد، شرکت‌های مخابراتی، دوستان و اقوام قدیمی می‌افتند.

آیا تاکنون این جمله را از زبان خانم‌ها شنیده‌اید که می‌گویند: «هر کسی سر راهم قرار می‌گیرد، به‌دردنخور از آب درمی‌آید!» گویی راداری در وجودشان هست که مردان خودخواه، تنبل و بی‌ادب را ردیابی می‌کنند. جالب این‌جاست که پس از مدتی هم با همان مرد ازدواج می‌کنند!

خوش‌جذب‌ها! چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟

برعکس، بعضی‌ها هرجا می‌روند، دوستان جدیدی پیدا می‌کنند. عده‌ای دیگر به هر مکانی وارد می‌شوند، پول می‌سازند. افرادی هم هستند که در هر محیطی که قرار می‌گیرند، لذت می‌برند. بعضی  فوتبالیست‌ها همیشه همان جایی هستند که توپ هست، بعضی‌ها همیشه روی پاهایشان فرود می‌آیند. الگوی آن‌ها می‌گوید: «اوضاع همیشه بر وفق مرادم است!» به چنین افرادی در اصطلاح «خوش‌جذب» می‌گویند.

هیچ رخدادی اتفاقی نیست چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟ 

الگوهای ضمیر ناخودآگاه، علت تکرار تاریخ را توضیح می‌دهند. برای مثال به همین علت است که مریم همیشه شغل‌های عالی پیدا می‌کند، اما نمی‌تواند همسری وفاداری بیابد. سعید هرگز مریض نمی‌شود، اما مدام بر سر هر قراری و دعوتی دیر می‌رسد.

هیچ‌کدام از این‌ موارد اتفاقی نیست. هریک از ما، اتفاق‌ها و رویدادهای زندگی خود را با برنامه‌های ضمیر ناخودآگاهمان، خود رقم می‌زنیم.

الگوهای ضمیر ناخودآگاه، خالق زندگی شما هستند؛ پس آدم‌های خوشبخت از یک ماجرای خوب به ماجرای خوب بعدی می‌روند و بداقبال‌ها هم مسیر مصیبتی به مصیبت دیگر را طی می‌کنند. ثروتمندان هر روز ثروتمندتر می‌شوند و فقرا، هر روز فقیرتر! همین است دیگر! همیشه همین‌طور بوده است.

یک خبر خوب چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟

«همیشه همین‌طور بوده است» را می‌توان تغییر داد. شما مترادف الگوهای رفتاری‌تان نیستید و توانایی آن را دارید که این الگوها را تغییر دهید. برای بهبود زندگی خود، لازم نیست گذشته‌تان را به چالش بکشید و نگران اشتباهی باشید که در گذشته مرتکب شده‌اید؛ کافی است بدانید که در خلق پیشامدهای گذشته، نقش داشته‌اید؛ همین و بس! حالا وقت آن رسیده که تفکر و احساسی متفاوت را آغاز کنید.

جان کلام چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟ 

زندگی، از درون به بیرون متجلی می‌شود. پس درونتان را بازسازی کنید و آن را از انرژی مثبت سرشار سازید.

 

در ادامه بخوانید: چرا همیشه بی‌پول و ورشکسته‌ام؟

هدر رفتن فرصت ها

چگونه یک زن ثروتمند شویم

چگونه پولدار شویم 

ثروت آفرینی 

علت ورشکستگی

آیا پولدار بشم شادم ؟

تفاوت فقرا و ثروتمندان

لینیک های مرتبط:

روانشناسی خانواده  , روانشناسی مشاوره  , روانشناسی سکسولوژی , روانشناسی خشم 

روانشناسی جامعه  , روانشناسی ازدواج  ,  روانشناسی طلاق  , روانشناسی کودک 

روانشناسی رنگ  , روانشناسی موسیقی  , روانشناسی اعتیاد  , روانشناسی کنکور 

به من بگو چرا  , داستان های کوتاه روانشناسی  , روانشناسی نوجوان , تست روانشناسی

روانشناسی ورزش ,  تغذیه طبیعی  , مدیتیشن  ,گردشگری
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.