چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم | بارداری و زایمان

چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

نقش شوهردر ایجاد آرامش همسر در دوران بارداری


زنان در دوران بارداری بدلیل تغییرات هورمونی ممکن است دچار تغییرات خلق و خوی گردند و همین امر ممکن است باعث ایجاد افسردگی استرس و بدخلقی در زنان باردار شود . شوهر یکی از افرادی است که میتواند دوران پر استرس بارداری را برای همسر خود به دورانی پر از نشاط و آرامش تبدیل کند . سری کارهایی که یک شوهر میتواند در دورن بارداری همسر خود برای آرامش بخشیدن به او انجام دهد بشرح زیر است :

چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

۱. ماساژ دادن همسر باردار :

ماساژ دادن خانم باردار بمقدار زیادی از نگرانی و استرس او می کاهد و به شوهر نیز فرصت خوبی برای حرف زدن با همسرش میدهد. البته این کار نباید به مدت و میزان زیادی انجام گیرد زیرا ممکن است باعث ایجاد انقباضات شکمی و زایمان زودرس گردد .

۲ کمک به نظافت منزل

ممکن است فکر کنید نظافت منزل چه ربطی به کم شدن تنشها در زنان باردار دارد بله شما میتوانید با تمیز کردن مکانهایی مانند دستشویی و حمام که برای خانم باردار کمی مشکل میباشد باعث شوید ذهن اورا از چیزهایی مانند تمیز کردن منزل راحت کنید . حتی اینکار با مرتب کردن کمد لباسها یا آماده کردن اتاق نوزاد نیز میتواند اتفاق بیفتد .

چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

۳.  به همسر خود توجه کنید .

اگر همسرتان سرکار میرود با یک اس ام اس یا تلفن بین روز حال اورا جویا شوید و مطمئن باشید این برای ارامش روحی او بسیار موثر خواهد بود . در رفتن به جلسات معاینه یا کلاسهای زایمان همسر خود را همراهی کنید .

۴. باهم به گردش و بیرون بروید :

زمانی را برای پیاده روی فیلم دیدن و شام خوردن در بیرون از منزل برنامه ریزی کنید و اجازه دهید در این زمانها صحبتی از مسایل و مشکلات بارداری به میان نیاید خوش باشید و از لحظات دونفره تان لذت ببرید.

۵. درباره زایمان علایم زایمان طبیعی و مراحل زایمان طبیعی و همینطور سزارین تحقیقاتی کنید

و در باره نحوه تولد کودک خود با یکدیگر صحبت کنید . درباره بیمارستان زایمان نیز خودتان برای پرس و جو کردن پیش قدم شوید و اجازه دهید همسرتان متوجه حساسیت شما در این زمینه شود .

۶. باهمدیگر کتاب بخوانید :

شما میتوانید کتابهایی درباره کودکیاری یا بارداری و زایمان را باهم مطالعه کنید . دانستن مسایل و مشکلات بارداری و توجه شما به آنها میتواند موجب دلگرمی همسر باردار شما باشد پس نسبت به مشکلات او بیتفاوت نباشید و به حرفا و ناراحتی های او بخوبی گوش دهید .

۷. اجازه دهید همسر باردارتان به اندازه کافی استراحت کند .

برخی خانمها در طول شب و مخصوصا در ماههای پایانی بارداری خواب درستی ندارند و بایستی در طول روز این مساله را جبران کنند . پس برای آنها مجالی را فراهم کنید تا بتوانند بخوبی استراحت کنند .

۸. به جنین درون شکم مادر توجه کنید .

ممکن است بارها این جمله را شنیده باشید .” یک لحظه دستت را اینجا بگذار” یا مثلا همسرتان می گوید که بچه ناگهان حرکت نمی کند. دست خود را بهنگام تماشای تلویزیون یا زمانیکه دراز کشیده روی شکم همسر خود بگذارید.

۹. سعی کنید اجباری در برقرار کردن روابط اضافی با دیگران و یا دعوت مهمان یا مهمانی رفتن برای همسر خود ایجاد نکنید .

مطمئن باشید ایجاد محیط آرام و بدون تنش و استرس اضافی برای مادر باردار میتواند در آینده تاثیر مستقیمی ر فرزند شما داشته باشد زیرا هورمونهای استرس در خون ترشح شده و از طریق بند ناف به جنین منتقل میگردند .

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده 

منبع : کودک آنلاین

بخوانید : با بارداری ناخواسته چه کنیم ؟

بخوانید : مراقبت های اولیه بارداری

بخوانید : چگونه از نوزاد مراقبت کنیم

بی توجهی همسر در دوران بارداری

وظایف مرد در دوران بارداری زن

چگونه با همسر باردار خود رفتار کنیم

اخلاق زن باردار

خیانت شوهر در دوران بارداری

بی مهری شوهر در بارداری

تغییر رفتار زنان در دوران بارداری

خیانت مردان در دوران بارداری زنان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.