137
کد: 4133
چهارشنبه, 17 دی 99

یکی از عجیب ترین روستاهایی که بشر تا حالا توانسته است کشف کند، روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) در کشور چین است

روستای ژونگ دونگ (Zhongdong


یکی از عجیب ترین روستاهایی که بشر تا حالا توانسته است کشف کند، روستای ژونگ دونگ (Zhongdong) در کشور چین استکه در یک غار قرار گرقته است. این روستا کمترین ارتباط را با جهان بیرون داشته و به همین دلیل یکی از بکرترین و دست نخورده ترین روستاهای جهان باقی مانده است

در کشور چین و در شهر گوئیژو، روستایی به نام ژونگ دونگ وجود دارد که در غاری بزرگ بنا شده است، موقعیت این روستا باعث شده تا یکی از دست نخورده ترین روستاهای جهان باقی بماند. این روستا، در ارتفاعات شهر گوئیژو قرار گرفته و غاری که این روستا در آن قرار دارد، ۱۸۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.

روستای ژونگ دونگ در ارتفاعات قرار دارد و برای رسیدن به آن باید تقریبا ۱ ساعت در ارتفاعات پیاده روی کنید، علاوه بر این، مسیر همواری برای رسیدن به این روستا وجود ندارد. این ۲ موضوع در کنار هم باعث شده تا مردم عادی نتوانند راحت به آن دسترسی داشته باشند و از طرفی مردم روستا هم به راحتی نتوانند با دنیای بیرون ارتباط بر قرار کنند و همین موضوع باعث بکر و ایزوله شدن آن شده است و باعث شده تا مردم روستا در این روستا باقی بمانند و جامعه ی خودشان را تشکیل دهند.

مدرسه ای که در این روستا بود، حالا تعطیل شده است چرا که دولت چین بر این باور است که آموزش باید طبق استاندارد و برنامه ریزی باشد و چنین شرایطی هم در غار برقرار نیست. در نتیجه کودکان این روستا حالا مجبورند برای رفتن به مدرسه، از محیط غار بیرون بیایند و ۲ ساعت پیاده روی کنند تا به نزدیک ترین مدرسه محل زندگی خود برسند.

حالا با گذشت زمان، بزرگان این روستا دوست دارند تا ارتباطشان را با دنیای بیرون بیشتر کنند و شرایط این روستا را بهتر کنند، آن ها با دولت محلی منطقه در مورد ساخت راه های ارتباطی جدیدتر و مناسب تر صحبت کرده اند و اوضاع تا حدودی بهتر شده است. روستای ژونگ دونگ حالا به سیگنال های تلویزیونی دسترسی دارد اما بسیاری از فعالیت ها و رفتارهایی که در این روستا انجام می شود نشان دهنده ی این است که مردم آن، هنوز با دنیای خارج بسیار بیگانه اند.در مدت اخیر با یکی از بومی های این منطقه که در نزدیکی این غار زندگی می کند، صحبت هایی شده و مشخص شده که وضعیت مردم این روستا تا حدی زیادی بهتر شده است. ظاهرا جاده ای ارتباطی از این روستای غاری به خارج کوهستان هم احداث شده است و مردم این روستا بیشتر از محیط غار خارج شده  با بیرون ارتباط برقرار می کنند. اما عده ای از مردم ژونگ دونگ هم همچنان در غار باقی مانده اند و دوست ندارند روستایشان را ترک کنند. کودکان این روستا برای آموزش بهتر به شهر برده شده اند اما با این حال در آخر هفته برای دیدن خانواده هایشان به روستا بر می گردند

وضعیت کنونی روستا ژونگ دونگ

اما پس از معرفی گسترده غار ژانگ در رسانه های مجازی، این غارِ روستایی به قدری مورد توجه واقع شد که جاده ای با وضعیتی نسبتا مناسب به این روستا کشیده شد تا پلی باشد میان این روستا و جهان بیرون. پس از آن نیز روز به روز به افرادی که به درخواست دولت پاسخ مثبت می دادند، افزوده شد و با جا به جایی محل زندگی خود به مکانی دیگر مهاجرت کردند. هرچند هنوز اکثر ساکنین، به زندگی روستایی خود در این غار ادامه دادند.

در سال ۲۰۰۳ هورانک باد، شهروندی آمریکایی پس از بازدید از روستای ژانگ دانگ، تحت تأثیر شرایط سخت این روستا قرار گرفت و ۱۰۰,۰۰۰ یوان چینی به این روستا کمک کرد تا به درون این غار برق کشی انجام شود. علاوه بر آن برای کمک زندگی مردمان روستا ژانگ دانگ، سه بار دیگر به این روستا سفر کرد و برای تهیه لوازم زندگی مورد نیاز مردمان هزینه کرد. پس از اندکی، پخش مستندی از روستای ژانگ دانگ و شرایط زندگی شان در تلویزیون باعث شد خانمی برای معلمی در این روستا داوطلب شود. خود این اتفاق منجر به شهرت و مورد توجه قرار گرفتن طایفه غار نشین و روستایی ژانگ دانگ شد.

 
نظر کاربران
انتشار یافته: 0 نظر
در انتظار بررسی:0
ارسال نظر
*پر کردن قسمت هایی که ستاره دارد ضروری است.
* نام:
* ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: