10 کاری که بعد از خیانت همسرتان هرگز نباید انجام دهید 

۱۰ کاری که بعد از خیانت همسرتان هرگز نباید انجام دهید

۱۰ کاری که بعد از خیانت همسرتان هرگز نباید انجام دهید 

۱۰ کاری که بعد از خیانت همسرتان هرگز نباید انجام دهید 

راهکار مقابله با خیانت در زندگی زناشویی چیست؟

فکرش را هم نمی کردید که این اتفاق برای شما بیافتد، اما متاسفانه، همسرتان وفادار نبوده است و این اتفاقی است که افتاده. اما لطفاً قبل از این که قدم بعدی را بردارید این مقاله را مطالعه کنید.

 تلافی نکنید ۱۰ کاری که بعد از خیانت همسرتان هرگز نباید انجام دهید 

دکتر جین گریر، متخصص روابط زناشویی در نیویورک و نویسنده کتاب “چطور توانستی این کار را با من بکنی، یادگیری اعتماد پس از خیانت” اینگونه در مورد خیانت توضیح می‌دهد: “سعی در تلافی، خشم شما را زنده نگه داشته، و شما را در حالت منفی باقی می‌گذارد که در زندگی حرکت شما به جلو را متوقف می‌کند.

۱۰ کاری که بعد از خیانت همسرتان هرگز نباید انجام دهید 

شما را درگیر کرده و نمی‌گذارد التیام و بهبود بیابید.” برای بازیابی و بهبود پس از خیانت، لازم است در یک تیم بمانید، نه اینکه مقابل همدیگر قرار بگیرید.

ایرینا فیرستین، مددکار اجتماعی، متخصص زوجین و ازدواج در نیویورک می‌گوید: تلافی حس رضایت لحظه‌ای به زوج انتقام جو می‌دهد، اما در نهایت این کار شما را به هیچ راه حلی نمی‌رساند و فقط کارها را پیچیده تر می‌کند.” حواستان به علامت‌های کوچکی که نشان از خیانت همسرتان دارد باشد.

شما بعد از خیانت همسرتان نباید تلافی کنید و باید سعی کنید رابطه جدیدی را پیدا کنید

منزوی نشوید

آپریل مسینی، نویسنده و متخصص روابط در نیویورک می‌گوید: «خیلی طبیعی است که گریه‌ای به حد معقول (دو سه بار) بعد از یک جدایی داشته باشید.

اما وقتی جدایی برای یک مدت طولانی مدت اتفاق می‌افتد، انتظار می‌رود که برای بازیابی خود به زمان نیاز داشته باشید.» باور کنید این اتفاق شما را متوقف نخواهد کرد و زندگی شما پایان نیافته است.

مسینی همچنین اضافه می‌کند: «پنهان شدن در آپارتمانتان، با پرده‌های کشیده، در تاریکی بستنی خوردن، هر نمایشی را بی‌هدف در لپ تاپ نگاه کردن، و علاقه‌ای به پاسخ دهی تلفن نداشتن ایده بسیار بدی است.» درحالیکه اتفاقی که می‌افتد ممکن است ترسناک باشد، این شانسی برای شروع مجدد شماست. بله، ممکن است این زندگی متفاوتی از قبل باشد، اما ممکن هم هست کارها حتی بهتر از قبل هم بشوند.

شما بعد از خیانت همسرتان نباید منزوی شوید

نقش قربانی را بازی نکنید

به احتمال زیاد شما سزاوار این چنین خیانتی نبودید، اما به این معنی نیست که در ترحم به خود غرق شوید.

دکتر گریر می گوید: “مظلوم نمایی باعث ماندگاری حس بیچارگی و آسیب دیدگی شما می شود، و این کار تا جایی ادامه می‌یابد که همچنان حس بدی به خود خواهید داشت. در نتیجه، عزت نفس شما پایین خواهد آمد و برای شما داشتن زندگی شاد بسیار سخت خواهد شد.” هرگز این داستان های ساختگی در مورد خیانت را باور نکنید.

هیچ وقت بعد از خیانت کردن همسرتان نقش یک قربانی را بازی نکنید

بچه ها را درگیر نکنید

اگر فرزندی دارید، تمام تلاش‌تان را بکنید تا آنها را از این فضا دور نگه دارید. این شرایط باید بین شما و همسرتان باقی بماند. دکتر گریر می‌گوید: در غیر اینصورت، این کار باعث می شود که بچه ها بین والدین دست به انتخاب بزننند. و فقط بر اساس چیزهایی که لازم است بدانند به آنها اطلاعات بدهید، مطمین شوید که آنها می دانند که شما از این شرایط نجات خواهید یافت.

مسینی می گوید: «فرقی نمی کند چند ساله هستند، آنها می توانند این فضای به وجود آمده بین شما را حس کنند، مهم این است که به آنها این اطمینان را بدهید که شما را از دست نخواهند داد.»

شما بعد از خیانت همسرتان نباید کودکان را وارد این داستان کنید

اجازه ندهید دیگران برای شما تصمیم بگیرند

مادرتان می‌گوید که همسرتان را ترک کنید، اما بهترین دوستتان می‌گوید که به او شانس دیگری بدهید.

ولی این تصمیم شماست که رابطه تان ارزش نجات دادن و مرمت را دارد یا نه. انتونیا هال فوق لیسانس روانشناسی، متخصص رابطه زناشویی می‌گوید: «خودت بهتر می دونی چی برات بهتره». مردم همیشه نظرات خود را دارند، اما تصمیم نهایی برای اینکه چطور پیش بروید با شماست.

دکتر گریر می‌گوید: «هیچ کس واقعا نمی‌داند درگیری‌های بین شما چه بوده است. هیچ کس دیگری هم نمی‌تواند بگوید برای شما کدام کار بهتر است و چه اتفاقی در آینده اتفاق خواهد افتاد. شما تنها کسی هستید که می‌توانید تصمیم بگیرید که می‌خواهید در رابطه باقی بمانید یا نه.» به یاد داشته باشید که این زندگی شماست. سامانتا برنز، مشاور ازدواج، می گوید: «هیچ شرمندگی در ماندن و نیز هیچ شرمندگی در رفتن نیست.»

بعد از خیانت همسرتان اجاره ندهید دیگران برای شما تصمیم بگیرند

اتفاقی که افتاده را نادیده نگیرید

نادیده گرفتن خیانت همسرتان ساده به نظر می‌آید. اما این کار مسائل اساسی رابطه شما را درست نمی‌کند. هال می‌گوید: «سعی در نادیده گرفتن خیانتی که اتفاق افتاده، فقط رابطه را در زمین لغزنده‌ای نگه خواهد داشت.» و نارضایتی شما احتمالا و به تدریج بروز خواهد کرد. بنابراین، تمام سوالاتی که می‌خواهید را بپرسید، حتی زمانیکه می‌دانید ممکن است تمام پاسخهایی که می‌خواهید بشنوید را دریافت نکنید. قبل از اینکه بدانید می‌خواهید رابطه را بازسازی کنید یا نه، لازم است بدانید که چرا این خیانت اتفاق افتاد. هشدار، اگر همسرتان از شما می‌خواهد که کارهایی که بیان شد را انجام دهید، وقت آن رسیده که او را ترک کنید.

اگر در زندگی مشترک شما خیانتی اتفاق افتاد شما نباید ان را نادیده بگیرید

سعی نکنید چیزها را به حالت اولیه برگردانید

ازدواج شما متفاوت از قبل است. دکتر گریر می گوید: «آنگونه که قبلا چیزها بودند به شرایطی انجامید که الان در دست شماست. لازم است برای محکم و سالم نگهداشتن رابطه تان چیزی را تغییر دهید.» روی ساخت رابطه ای شادتر با استفاده از چیزهایی که یاد گرفته‌اید کار کنید. برنز می‌گوید: “بجای نگاه به عقب، به ایجاد یک فصل جدید، یا حتی به تشکیل یک خانواده جدید فکر کنید. جاییکه می‌توانید مهارتهای جدیدی کسب کرده، حرکت های ناکارآمد را تغییر داده و به عنوان زوجی قوی تر و مرتبط تر ظاهر شوید.

تلاش برای بازگردان رابظه بعد از خیانت همسر بی فایده می باشد

به اینستاگرام روانشناسی خانواده بپیوندید

روان درمانی را از دست ندهید

مطمئا، ممکن است از کمک یک کارشناس سلامت ذهنی قبل از اینکه این خیانت اتفاق بیفتد بهره برده باشید. اما مشاوره بعد از خیانت می تواند به شما کمک کند درک و بصیرت کاملی نسبت به اتفاقی که افتاده بدست آورید. این می تواند به شما کمک کند که بهتر ارتباط برقرار کرده و فرایند احساس گناه، شرم، و هر چیز دیگری که ممکن است احساس کنید را طی کنید. برنز می گوید: “اگر تصمیم بگیرید که از رابطه کنار بگیرید، حداقل می توانید با حس آرامش اینکه تمام سعی‌تان را برای درست کردن شرایط بکار برده اید و مثمر ثمر نبوده از او جدا شوید.” مشاوران همه این چیزها را دیده اند. پس از شرایط خود خجالت زده نباشید.

اگر درمورد شرایط مالی و زمانی نگران هستید، تصویر واضح تری از شرایط را در نظر بگیرید.

با سایت روانشناسی خانواده همراه باشید 

بخوانید :چرا زنان به شوهران خود خیانت می کنند

مگان کاستلوريا، کارشناس ازدواج و خانواده می گوید: “دوست دارم به زوج ها زمان، پول و تلاشی که در مراسم عروسی‌شان خرج کردند را به عنوان نقطه اتصالی برای اینکه چقدر باید پول، زمان و تلاش برای ازدواجشان خرج کنند یادآور شوم. نگران نباشید همه زوج ها دعواهایی بینشان دارند، پس از دارایی های مالی، احساسی، زمانی و هر آنچه که دارید برای رابطه تان خرج کنید.

اگر می خواهید بعد از خیانت از همسرتان جدا شوید از روان درمانی غافل نشوید

یادتان نرود از خودتان مراقبت کنید

برنز می گوید: این تجربه تکان دهنده می تواند به شکل منفی، ذهن و جسم شما را تحت تاثیر قرار دهد. برای بازگشت از این حالت، مراقبت از خود ضروریست.

هنگامیکه مراقب نیازهای فیزیولوژیکی خود نیستید، نمی توانید تصمیمات عقلانی مثل ماندن یا رفتن بگیرید.

مطمئن شوید غذا می خورید، ورزش می کنید، خوب می خوابید، و شاد هستید. علی‌رغم چیزی که اتفاق می افتد، بخندید و زندگی شادی داشته باشید. برنز توصیه می کند که سعی کنید تکنیک‌هایی مثل روان درمانی، مدیتیشن، نوشتن برای مجله، گردش با دوستان خوب، یا مطالعه کتابهای کمک به نفس را بکار بگیرید. فعالیتهایی انجام دهید که برای شما لذت و راحتی فراهم می کنند. هال می گوید: برای خود گل بگیرید، از ماساژ استفاده کنید، و وقتهایی را بیرون از خانه سپری کنید.

سعی کنید بعد از خیانت همسرتان مواظب خودتان باشید

برای فرآیند التیام عجله نکنید

مسینی می گوید: “التیام از جدایی، یکی از چیزهایی است که پایان محدودی ندارد. وقتی التیام پیدا کنید دیگر هیچ ناقوس و زنگی در زندگیتان به صدا در نمی آید و ضربه ای به شما وارد نمی کند. فرآیندی همچون زندگی، انعطاف پذیر و خاص شماست.” وقتی دارید تلاش می کنید ببینید بعد از این چه کاری انجام دهید با خود صبور باشید. برنز می گوید: “برای عبور از این مشکل روی خود فشار وارد نکنید، یا پیشاپیش بخشش را جزو راههای پیشنهادی خود بگذارید. هیچ محدودیت زمانی وجود ندارد. در شروع فرآیند بهبودی، صحبت در مورد آن و پردازش اتفاقاتی که افتاده بسیار موثر و سودمند است.” شما التیام خواهید یافت و دوباره شاد خواهید شد. فقط مراقب عادت هایی از رابطه‌تان باشید که فکر می کنید دوست داشتن است اما در واقع برای رابطه خطرناک است.

شما بعد از قطع رابطه با همسرتان باید به دنبال التیام باشید و در این کار عجله نکنید

جمع آوری شده توسط سایت روانشناسی خانواده بخش خیانت 

بخوانید : چرا همسران خیانت می کنند

لینیک های سایت روانشناسی خانواده 


روانشناسی خانواده   روانشناسی مشاوره  روانشناسی سکسولوژی  روانشناسی خشم 
روانشناسی جامعه   روانشناسی ازدواج   روانشناسی طلاق  روانشناسی کودک روانشناسی رنگ   روانشناسی موسیقی  روانشناسی اعتیاد  روانشناسی کنکور به من بگو چرا   داستان های کوتاه روانشناسی   روانشناسی نوجوانتست روانشناسی پرسش و پاسخ سایت روانشناسی خانواده
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.