رسیدن به موفقیت  |15 راز مهم رسیدن به اوج

رسیدن به موفقیت   | ۱۵ راز مهم رسیدن به اوج! |روانشناسی موفقیت

رسیدن به موفقیت

۱۵ راز مهم رسیدن به موفقیت 

     رسیدن به موفقیت 

به‌طور دقیق بدان از زندگی چه می‌خواهی: چطور می‌توانی به خواسته‌هایت برسی، درحالی‌که حتی نمی‌دانی آن‌ها چه هستند؟ نخستین قدم برای انجام هر عملی، تعیین کردن آن عمل است. همه چیز را با جزئیات طرح کن. شغل رؤیایی‌ات چیست؟ برای  رسیدن به موفقیت   باید چه مهارتی را بیاموزی؟ کدام آموزشگاه باید بروی؟ با چه وسیله نقلیه و چه وضعیت می‌روی؟ ناهارت را کجا و چگونه می‌خوری؟ این‌ها همه جزئیات مسیر رسیدن به موفقیت و شغل رؤیایی‌ات هستند و تو باید آن‌ها را با تمام جزئیات روی کاغذ بیاوری تا بعدها به آن مراجعه کنی.برای رسیدن به موفقیت   باید تلاش کنید

 • ترس را حذف کن: اگر در دنیا حسی به نام «ترس» وجود نداشت، چه خواسته‌هایی داشتی؟ مردی آرزو داشت سخنرانی حرفه‌ای شود، بسیار مطالعه کرده بود و حرف‌های فراوانی برای گفتن داشت؛ اما حتی لحظه‌ای فکر کردن به این‌که می‌خواهد مقابل عده‌ای بایستد و سخنرانی کند، بر تمام وجودش لرزه می‌افکند. در یک کلام می‌ترسید! رسیدن به موفقیت  و هدفش  این نقطه ضعفش را شناخت و احساس کرد اگر ترس را از زندگی‌اش حذف کند، وضع زندگی‌اش از نظر مادی و معنوی چقدر تغییر می‌کند. شوق رسیدن به آن خواسته‌اش، وی را بر آن داشت که از مشاور کمک بگیرد و با ترس خود مبارزه کند. اکنون سال‌هاست او سخنرانی معروف شده و به زندگی آرمانی‌اش رسیده است. رسیدن به موفقیت

 • زمان مناسب را بشناس: هر کاری باید در وقتش انجام شود. اگر درحال حاضر موقعیت انجام کاری را به‌هیچ‌وجه نداری، ولی امکان فعالیتی دیگر برایت مهیاست، به انجام کاری بپرداز که در این زمان برایت شدنی است. به‌هرحال روزی زمان انجام آن کارها هم خواهد رسیدو رسیدن به موفقیت میسر میشود

 • به ندای مثبت درونت گوش کن: شاید برایت جالب باشد که بدانی هوش نهفته درونی ما چقدر قدرتمند و بادرایت است. اگر نکته‌ای به دلت می‌افتد، به آن توجه کن و با بی‌تفاوتی از آن نگذر. فرشته درونی تو می‌خواهد راه را برایت روشن کندو راه رسیدن به موفقیت را برایت مهیا کند

 • ایمان داشته باش که به خواسته‌ات می‌رسی: خود را در شرایطی در نظر بگیر که به بزرگ‌ترین آرزوهایت دست یافته‌ای. هر آنچه آرزویش را داری، می‌توانی آن را در رؤیاهایت تصور کنی و با ایمان قلبی به آن‌ها برسی.

 • هرگاه موقعیت مناسب برای رسیدن به موفقیت  را دریابید: همیشه آرزو داشته‌اید در فلان بیمارستان معروف مشغول به‌کار شوید، حالا موقعیت کار در بیمارستانی دیگر خارج از شهر برای شما پیش آمده که می‌تواند سابقه خوبی برای شما باشد و دو سال کار کردن در آن‌جا، مهر تأییدی بر مشغول شدن شما در آن بیمارستان رؤیایی‌تان است. بی‌تردید باید پاسخ مثبت بدهید، اما هرکس از اطرافیان حرفی می‌زند، یکی ادعا می‌کند راهش دور است، دیگری سطح آن‌جا را پایین می‌داند و سومی از هزینه‌های بالای رفت‌وآمد به آن بیمارستان حرف می‌زند.برای رسیدن به موفقیت  هر موقعیت مناسب، پلی است برای رسیدن به رؤیای شما. چنین موقعیت‌هایی دست رد به تمام منفی‌بافی‌های اطرافیان بزنید و به سمت آن موقعیت بتازید.

 • عنان نه گفتن‌های درونی‌تان را در دست داشته باشید: در حال مجسم کردن رؤیاهای زیبای خود هستید که ناگهان ترس‌های خفته درونی بیدار می‌شوند و به شما می‌گویند: «چرا این قدر به خودت اطمینان بی‌جا داری، درحالی‌که یکپارچه ضعف و کمبودی؟» این منتقدان بی‌رحم در درون همه ما وجود دارند و تا ما زنده‌ایم همراه ما خواهند بود؛  برای رسیدن به موفقیت مهم این است که ما بتوانیم اختیارشان را در دست بگیریم.

 • شرایط را برای تحقق آرزوها آماده کنید: اگر آرزوی خانه‌دار شدن را در سر می‌پرورانید و در این میان از هیچ تلاشی رویگردان نیستید، در این جهت گام بردارید، به بنگاه‌های املاک سر بزنید و محله مورد نظرتان را به‌دقت انتخاب کنید. دلیلی ندارد بگویید: «من که پول کافی ندارم، پس چرا باید دنبال جزئیات خرید خانه باشم؟!» تحقق آرزویتان را جدی بگیرید تا برآورده شود.

 • همراه با عقاب‌ها پروازکن: رسیدن به موفقیت شانسی نیست زندگی یک گنجشک را نداشته باش. تو باید عقاب باشی. طالب بزرگی و عظمت باش. به همان عقاب‌ها اجازه نده از بالا به تو نگاه کنند و تو را کوچک بپندارند. همراه با آن‌ها پرواز کن تا خود عقاب‌ها هم بدانند که تو بزرگ هستی و باید تو را جدی بگیرند.

 • تا جایی که می‌توانی تلاش کن: کسی در این دنیا پیدا نمی‌شود که سر جای خود بنشیند و کیسه‌ای اسکناس از آسمان بر سرش فرود بیاید. با سخت‌کوشی می‌توانی به خواسته‌هایت برسی!

 • از خطر کردن نهراس: نمی‌گویم صرف این‌که شنیده‌ای ته فلان دره صندوقچه گنج نهان است خودت را از بالای پرتگاه به ته دره بینداز؛ اما نردبانی بساز و تجهیزاتی را فراهم بیاور تا به کمک آن‌ها بتوانی به سراغ گنج بروی، هرچند می‌دانی چند حیوان خطرناک در ته دره درکمین هستند. بدون خطرپذیری و خطر را با جان و دل پذیرفتن، تغییری رخ نمی‌دهد و تغییرات بزرگ و اساسی، لازمه رسیدن به موفقیت  هستند.

 • با جریان آب پیش برو: اصرار نداشته باش که همیشه ساز مخالف بزنی. وقتی زندگی برای تو جریانی قابل قبول را برگزیده، در راستای آن قدم بردار و برنامه‌ریزی‌های موفقیت خود را هم در مجرای همان مسیر طراحی کن. اگر بخواهی خلاف جهت آب شنا کنی، نصف انرژی تو صرف مبارزاتت خواهد شد. تنها زمانی مبارزه کن که شرایط حاکم را مخرب تشخیص می‌دهی.

 • هرچقدر شکست خوردی، باز هم اهمیت نده و پیش برو: قانون دنیا برای همه ما یکسان وضع شده.  رسیدن به موفقیت برای هیچ کس به راحتی نیست . بهای کامیابی، بارها و بارها زمین خوردن و پس زده شدن است. پای صحبت هر انسان برجسته‌ای که بنشینی، از شکست‌هایش داستان‌ها دارد؛ اما نتیجه همه آن زمین‌خوردن‌ها، کامیابی است.

 • گاهی خودت را شارژ کن: به جلسه ماساژ برو، طبیعت‌گردی کن، با دوستانت ملاقات کن، فیلم مورد علاقه‌ات را تماشا کن، مسافرتی کوتاه برو و هر کار دیگری که به تجدید قوا کمک می‌رساند، انجام بده. به این نیروها در زمان تلاش کردن و مقاومت نشان دادن، نیاز پیدا می‌کنی.

  برای رسیدن به موفقیت باید تلاش کنید

 • هر موفقیت را پله‌ای برای رسیدن به پیروزی بعدی بدان: هرگز فکر نکن به هرچه خواسته‌ای، دست یافته‌ای و زمان بازنشستگی تو رسیده است. تو استعدادهای نهفته و آشکار بی‌نهایت زیادی داری و موظفی که تک‌تک آن‌ها را به خدمت بگیری و هدفت رسیدن به موفقیت  باشد و بس!

#رسیدن به موفقیت                             

لیلا رعیت

در ادامه بخوانید :

عوامل موفقیت در تحصیل

چرا برای موفقیت باید عاشق درد باشید

چرا بعضی بازنده ها برنده می شوند
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.