60 درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی

۶۰ درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی | سکسولوژِی

۶۰ درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی

۶۰ درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی

 

لطفا،لطفا،لطفا، متأهلین مطالعه کنند.

در ایران بیش از ۶۰ درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی صورت می گیرد. البته رقم واقعی شاید بیشتر هم شده باشد!
این پدیده هر چند ممکن است در نظر اول عجیب و یا باورنکردنی به نظر برسد و شاید به نظر پاره ای متشرعین ، بیش از حد متاثر از مکتب فروید باشد یا به نوعی ساده کردن مسئله طلاق به نظر برسد، ولی از دیدگاه بسیاری از صاحب نظران، امری نزدیک به واقعیت و انکار ناپذیر است.

عدم رضایت جنسی خصوصاَ در جامعه ما از شیوع بالائی برخورداراست. اکثر زنان و مردان متاهل از روابط جنسی خود لذت کامل و کافی را نمی برند.
این مسئله حداقل در مورد زنان به شدت صادق است.

پژوهشی که چند سال پیش در یکی از شهرهای غربی ایران به انجام رسید نشان داد که بیش از ۹۰% زنان متاهل شهری هیچگاه در عمر خود ارگاسم (اوج لذت جنسی) را تجربه نکرده اند.

اغلب افراد متاهل (اعم از زنان یا مردان) گمان می کنند که رابطه جنسی خدمت و وظیفه ای است که توسط زنان به شوهرانشان داده می شود و در اصل به منظور تامین آسایش مردان صورت می گیرد و البته ممکن است تا حدودی زنان را نیز هیجان زده کند.

۶۰ درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی

در این تفکر غالب ، رضایتمند بودن زنان ملاک عمل نیست و آنها چه تمایل داشته باشند و چه نداشته باشند، شرعاً موظف به تمکین جنسی در برابر شوهری که نفقه می پردازد هستند. (البته این برداشتی غیر واقعی از شرع می باشد)

البته در مورد مردان هم وضع چندان رضایت بخش نیست . زیرا اکثراً مبتلا به پاره ای مشکلات روانی – جنسی نظیر خروج زودرس منی یا تحریک ناقص آلت تناسلی می باشند و یا غالباً از تکنیکهای صحیح آمیزشی استفاده نمی کنند لذا حاصل فعالیت جنسی شان در بسیاری مواقع یک ارگاسم کامل و با مدت زمان کافی نمی باشد.

موفقیت در این امر سمبل موفقیت در زندگی زناشویی است و نادیده گرفتن احساسات و نیازهای یکدیگر در این مورد سمبل بی توجهی به یکدیگر در زندگی است
البته بیشتر این برداشتها در سطح ناخوداگاه رخ می دهد ولی تاثیر عمیق آن بر رابطه ی دو طرف باقی می ماند و در دراز مدت به عاملی پنهان برای شعله ور تر شدن اختلافات زناشوئی مبدل می شود.

ارگاسم یا اوج لذت جنسی یکی از موهبتهای بزرگ الهی است که موجب رفع بسیاری از تنشهای درونی و کسب آرامش روانی می شود.
این پدیده یک نشئه سازی طبیعی است که در زندگی پر تنش امروز همچون آبی برآتش التهابات درونی انسان عمل کرده و در صورتی که بطور کامل و به مدت کافی و به دفعات مناسب حاصل شود به سلامت روان کمک شایانی می کند.

زن نیز همچون مرد به این عامل آرامبخش نیاز دارد. اما مراحلی که او برای رسیدن به این حالت باید پشت سر بگذارد با مرد متفاوت است .
او باید اولاً از انگیزه و میل کافی برای فعالیت جنسی برخوردار باشد که مسایلی چون اضطراب یا اختلاف با همسر یا نامطلوب بودن ظاهر همسر(مثلاً بوی بد پا یا دهان او) یا سابقهء برخی رفتارهای جنسی مرد که از نگاه زن ناخوشایند بوده است این میل و انگیزه را کم می کند.

 گذشته از این او برای رسیدن به آمادگی لازم برای ارگاسم به زمان بیشتر و تحریکات ملایم و متوالی نیاز دارد و مرد با صرف حوصله باید آمادگی لازم را در وی به وجود بیاورد و به سلایق وی احترام بگذارد و اساساً نحوه و زمان فعالیت جنسی باید مورد توافق دو طرف باشد.

البته زن نیز باید نیازهای شوهر را در نظر بگیرد و با او برای دستیابی به یک ارگاسم موفق و همزمان همکاری کند.

۶۰ درصد طلاق ها به علت عدم رضایت جنسی

از آنجا که نیاز جنسی از قویترین نیازهای درونی بوده و رابطه تنگاتنگی با ناخودآگاه انسان دارد عدم رعایت نکات فوق الذکر به اختلالات پنهان و عمیقی در روابط زوجین منتهی می شود که می توان به تنفر از همسر ، دلخوری ، حسادت و رقابت برای سرکوب یکدیگر، مقصر دانستن همسردر بسیاری از مشکلات زندگی، حس انتقام گیری ناخودآگاه ، احساس تحقیر شدن توسط همسر، احساس عدم اعتماد به نفس، احساس شیئ بودن و ملعبه واقع شدن و احساس مورد بی اعتنایی واقع شدن اشاره نمود.⚠️

این مشکلات از طرف سایر تنش ها و اختلافات، تقویت شده یا در قالب آنها تجلی و بروز می یابد و شکاف بین همسران را رفته رفته عمیق تر می سازدو یکی از عوامل اصلی طلاق را پایه ریزی می کند ؛
چیزی که شاید کسی آشکارا به آن اعتراف نکند.

بخوانید :عواقب رابطه جنسی زودگذر با روان انسان چه می کند ؟
بخوانید : تحريك كننده ی جنسی  زن ها
بخوانید : آنچه مردان درباره رابطه جنسی باید بدانند 
بخوانید :اطلاعات جنسی را از کجا کسب کنیم
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.