راز وفاداری در زندگی زناشویی

راز وفاداری در زندگی زناشویی | نشانه های وفاداری در زندگی زناشویی

راز وفاداری در زندگی زناشویی

راز وفاداری در زندگی زناشویی

نشانه های وفاداری در زندگی زناشویی

اکثر افراد در جهان امروز می‌خواهند همسری وفادار داشته باشند. کسی که متعهد است. اما وفاداری به چه معنی است و چرا آنقدر مهم است؟ وفاداری درمورد قابل اطمینان بودن و قابل اعتماد بودن است. در اصل، درمورد نجیب و درست بودن است.

راز وفاداری در زندگی زناشویی

راز وفاداری در زندگی زناشویی

چیزی که پیوند زناشویی بیشتر از هر چیزی به آن نیاز دارد، تعهد کامل نسبت به همدیگر است. یعنی شما نباید نگران باشید که مبادا همسرتان رفتاری خارج از تعهدی که به شما دارد داشته باشد یا او هم نباید نگران این باشد که ممکن است شما کاری بکنید که بر خلاف تعهدتان باشد. وفاداری در رابطه‌ی زناشویی فراتر از صرفا ارتباط برقرار نکردن با زن یا مردی دیگر است. وفاداری واقعی یعنی اینکه با همسرتان کاملا یکی و متحد شوید.

وفاداری یعنی با زن/مرد دیگری گرم نگیرید

هر گونه رفتاری که فراتر از یک تعامل ساده بین شما و فرد دیگری از جنس مقابل‌تان باشد، مصداق بی‌وفایی و خیانت است. شما می‌دانید که صرفا بی‌ضرر بودن این نوع ارتباط و تعامل با جنس مخالف، توجیه‌ کننده‌ی رفتار شما نیست.

وفاداری یعنی رابطه‌ جنسی رضایت بخشی داشته باشید

وفادار بودن نسبت به همسرتان یعنی اینکه بتوانید نیازهای او را تامین کنید. البته زمان‌هایی وجود دارد که ممکن است نتوانید رابطه‌ی جنسی صد در صد موفقی داشته باشید و این کاملا طبیعی است، اما نباید اجازه بدهید این زمان‌ها، زیاد بشوند. وفاداری در زندگی مشترک یعنی تقویت پیوندتان با نزدیکی و صمیمیتی که خاص رابطه‌ی شما دو نفر باشد.

وفاداری یعنی در مورد همسرتان بد صحبت نکنید

به عنوان یک دوست وفادار حتما اجازه نمی‌دهید کسی در مورد دوست‌تان بد حرف بزند و شما هم پشت سر او حرف ناخوشایندی نمی‌زنید. در زندگی زناشویی هم باید در مورد همسرتان و پشت سر او، از هر گونه کلام منفی خودداری کنید. وفاداری یعنی اینکه تحت هر شرایطی پشت سر همسرتان خوب حرف بزنید. اگر مشکلی دارید که باید آن را مطرح کنید، فقط با همسرتان و در خلوت خودتان این کار را بکنید.

وفاداری فقط خیانت نکردن نیست راز وفاداری در زندگی زناشویی 

وفاداری یعنی رازهای ‌تان را فقط با همسرتان در میان بگذارید

شما زندگی مشترکی با همسرتان دارید، بنابراین او تنها کسی است که باید روح مشترک با او پیدا کنید. اگر نیاز به شانه‌هایی برای گریه کردن دارید، بگذارید همسرتان تکیه گاه شما باشد. درست است که شما بیرون از خانه هم یک سیستم حمایتی از دوستان دارید، اما نباید رازهای‌تان را فقط با همسرتان در میان بگذارید.

وفاداری یعنی رازدار همسرتان باشید

وفادار بودن نسبت به همسر یعنی رازدار او بودن. شما باید بدانید رازهای‌ همسرتان مانند رازهای خود شما هستند و نباید این مسائل را با کس دیگری مطرح کنید.

وفاداری یعنی چیزی برای پنهان کردن از همسرتان نداشته باشید

شما نباید نیاز به این پیدا کنید که ایمیل‌ها، پیام‌ها و … را از همسرتان مخفی کنید. وفادار بودن یعنی در غیاب همسرتان هرگز چیزی به کسی نگویید یا کاری نکنید که اگر او ببیند آزرده و ناراحت می‌شود.

وفاداری یعنی با جنس مخالف ارتباطی برقرار نکنید که رابطه‌ی زناشویی‌تان را تحت تاثیر قرار بدهد

اگر با کسی از جنس مخالف ملاقات دو نفره‌ای داشته باشید که احتمال عمیق‌تر شدن رابطه وجود دارد، یعنی بی‌وفایی به همسرتان. وفاداری یعنی اجتناب از هر رابطه‌ای که می‌تواند رابطه‌ی شما و همسرتان را تحت الشعاع قرار بدهد.

وفاداری یعنی هیچ کسی را به همسرتان ترجیح ندهید

زندگی شما پُر از افراد مهم و دوست داشتنی است، اما هیچ کس را نباید به همسرتان ترجیح بدهید. فرقی نمی‌کند پدر و مادرتان باشند یا فرزندتان و یا رئیس‌تان، همسر شما باید مقدم بر همه باشد. وفاداری با تمام وجود یعنی همسرتان الویت صد در صد شما باشد.

۱. چرا وفاداری مهم است؟
خوب، اگر درمورد روابط عاشقانه صحبت کنیم، این درمورد توانایی اعتماد به همسرتان است حتی وقتی چندین روز هم کنارش نباشید، چون می‌دانید نمی‌خواهد شما را فریب دهد. او وفادار است. شما کسی را می‌خواهید که بتوانید با او برای ساعتها بدون فکر کردن به کس دیگری حرف بزنید، چون تمام توجه او به شماست. وفاداری همچنین در کسب و کار حائز اهمیت است چون وفاداری در دوستی و ازدواج وجود دارد. اگر یک مشتری وفادار داشته باشید، همه چیز را خواهید داد تا او را راضی کرده و نگهدارید.

برای اینکه آن را جدی تر کنید، ما دلایل اینکه چرا وفاداری بهترین ویژگی در یک شخص است را برای شما لیست خواهیم کرد.

حس وفاداری راز وفاداری در زندگی زناشویی 

۲. امنیت ایجاد می‌کند
اگر تا به حال نمی دانستید، حالا بدانید که وفاداری امنیت ایجاد می‌کند. وفاداری در همسر شما امنیت ایجاد کرده و باعث می‌شود حس خواسته شدن و کافی بودن داشته باشد. اگر مدت زیادی از او دور باشید، خیالتان از اینکه به شما خیانت نخواهد کرد راحت است. او به شما کاملا اطمینان دارد و شما محیط امنی را در رابطه تان ایجاد می کنید.

وفاداری و امنیت

۳. وفاداری ارتباط را شکل می‌دهد
اگر به همسرتان وفادار باشید، به او نشان داده اید که می خواهید قبل از هر کسی او را انتخاب کنید. وفاداری به شما اجازه می دهد رابطه ای عمیق تر شکل دهید.

شکل دادنه به رابطه

۴. این کلمه همچنین به معنی وفاداری به خود است
وفاداری به خود در اینجا مهم‌ترین اصل است. وفاداری به خود یعنی به اعتقادات، اخلاقیات، نیازها، و مسئولیت‌هایتان وفادار بمانید. شما تا ابد آنها را به هیچ دلیلی ترک نمی کنید.

وفاداری به خود

۵. مردم شما را دوست خواهند داشت
اگر در هر جنبه از زندگی وفادار باشید، این به مردم نشان خواهد داد که شما چه نوع شخصی هستید. خنده دار بنظر می رسد، اما حقیقت دارد. اگر دلیلی برای کسی وجود نداشته باشد، نسبت به شما بی تفاوت خواهند بود.

مردم شما را دوست دارند

۶. روابط حقیقی را شکل می دهد
اگر خیانتکار و فریبکار باشید نمی توانید رابطه ای حقیقی و قدرتمند بسازید. شما می توانید کمی رابطه بی معنا داشته باشید، اما آیا این چیزیست که حقیقتا لذت و معنا را به زندگی ما می آورد؟ من که این طور فکر نمی کنم.

تشکیل روابط حقیقی

۷. در پاسخ هم وفاداری دریافت خواهید کرد
اگر فرد وفاداری هستید، حتی دنبال کسی که خیانت کردن را دوست دارد نمی‌روید. شما کسی را خواهید یافت که به اینکه شما را بخاطر شخص دیگری ترک کند هم فکر نمی‌کند، چون شما خودتان وفادار هستید. این بهترین پاداشی است که می‌توانید بدست آورید.

وفاداری دریافت می کنید

۸. دوستان بیشتری خواهید داشت
مردم کسی را در اطراف خود می‌خواهند که وقتی به او نیاز دارند آنجا باشد. اگر در گذشته بخاطر دلیلی احمقانه به کسی دوباره رجوع کردید و اگر قراری را بخاطر شخصی دیگری به هم زدید، آنها متوجه خواهند شد که برای شما به اندازه کافی اهمیت ندارند. به همین دلیل است که وفاداری بسیار مهم است!

دوستان زیادی خواهند داشت

۹. وفادار نبودن به خود شما هم آسیب می رساند
اگر در خود کمی همدلی داشته باشید و اگر با رفتار خیانتکارانه ای به کسی آسیب برسانید، این به شما نیز آسیب خواهد رساند. عزیزم به این می گویند جرم و معصیت که می تواند افراد را به کشتن بدهد.

ضربه خوردن از عدم وفاداری

۱۰. هیچ کس آن را فراموش نخواهد کرد
وقتی درمورد روابط کوتاه مدت صحبت می کنیم، این مسئله زیاد مهم نیست، اما برای روابط بلند مدت، وفاداری برای افراد اطراف شما بسیار مهم است. به آنها نشان می دهد که شما ارزش آن را دارید که در اطرافشان باشید.

۱۱. اولویت‌ها
وفاداری به شما اجازه می دهد اولویت ها را در زندگی بخاطر بیاورید. باعث می شود افرادی را بخاطر بیاورید که شما را در اولویت اول قرار دادند، پس شما هم آنها را در اولویت اول قرار دهید.

به خاطر اوردن اولویت ها

۱۲. کارما!
حتی اگر به آن اعتقاد نداشته باشید، فقط برای اطمینان، نمی خواهید بد باشد، درست است؟ همه ما سرنوشت خوبی می خواهیم، به این دلیل است که باید افراد خوبی باشیم. از هر دست بدهی از همان دست می گیری، این را فراموش نکنید.

۱۳. کارمند عالی خواهید بود
مهم نیست اگر در چیزی که انجام می دهید یا انجام آن را دوست دارید خوب عمل کنید. اگر رئیستان نتواند به شما اعتماد کند، احتمالا شما را نگه نمی دارد. اگر خیانتکار باشید خیلی سخت تر می شود برای کاری که در شغل خود انجام داده اید پاداش بگیرید.

کارمند عالی بودن

۱۴. وفاداری به شما کمک می کند تا حد و مرز داشته باشید
وفاداری به این معنی نیست که اجازه دهید مردم با شما بد رفتاری کنند، برای این است که دانید در زندگی چه می‌خواهید و اینکه ارتباط با کدام افراد ارزشمند است.

منبع : زندگی ایده آل

parisanasri.com

حتما بخوانید  راز وفاداری در زندگی زناشویی 

فواید روحی ازدواج

مهارت گفتگوبا همسر موقع اختلاف نظر 

چطور رفتار مادرانه را با شوهرم متوقف کنم؟ 

علت عشق بازی خارج از ازدواج چیست ؟

افزایش نشاط پس از ازدواج 
یک دیدگاه در “راز وفاداری در زندگی زناشویی | نشانه های وفاداری در زندگی زناشویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.